VIN-FREE/AN-2 PLL LOT

Tu wrzucamy nowoukończone starocie...

VIN-FREE/AN-2 PLL LOT

Postprzez Artek82 » poniedziałek, 10 sierpnia 2015, 15:13

Witam w galerii lotowskiego Antka :)
Nareszcie po kilku latach bojów dotarłem do końca. Ogólnie rzecz biorąc to ten model powstałby szybciej, ale przestoje powodowane były różnymi mniej lub bardziej ważnymi wydarzeniami w moim życiu. Czasami trzeba było sobie odpocząć od niego wracając do innych starszych projektów lub rozpocząć coś nowego. Z założenia nie miał to być jakiś "wodotrysk", tylko troszkę ulepszony stary dziadyga cieszący oko na półce. Czy cieszy? Tak w 90% bo mogłem kilka rzeczy zrobić w nim lepiej, a wygrała chęć szybkiego zakończenia już tego tematu. Ale to nie pierwszy i nie ostatni Antek jeszcze... :twisted:

Model przedstawia maszynę o znakach SP-LMA. Był to prawdopodobnie pierwszy AN-2 użyty w polskim lotnictwie cywilnym i jedyny we flocie LOTu. Samolot wypożyczony został z radzieckiego Aerofłotu w 1955 roku i przez pół roku wykorzystywany był do badań geofizycznych i poszukiwań rud metali po czym zwrócono go do ZSRR. Spotkałem się z informacją że poszukiwano rud uranu, a załogę stanowili Rosjanie. Niestety człowiek z LOTu, który wiedział coś więcej na ten temat nie chciał nic powiedzieć. Teraz, niestety, już nie żyje. Jedyne dostępne zdjęcia do jakich dotarłem to właśnie te:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Surowca jakiego wykorzystałem przedstawiać nie trzeba zwłaszcza miłośnikom i modelarzom starszego pokolenia. Stary Antkopodobny wyrób VEB Plasticart w skali 1/75 po dobrym przypudrowaniu może wyglądać nawet fajnie. Z sentymentu do starych modeli uważam że model ten pasuje z duchem czasu do tego egzemplarza którego wykonałem. Modyfikacje jakich dokonałem to: zmiana kształtu okienek, odcięcie klap i lotek, trasowanie na skrzydle zbiorników i slotów, przesunięcie zastrzałów, usunięcie fabrycznego nitowania, trasowanie osłony i dodanie żywicznego silnika, dodanie wnętrza kabiny pilotów, obrotowe tylne koło, dorobione reflektory w skrzydłach dolnych, naciągi wykonałem z rozciągniętej na ciepło ramki wtryskowej. Kalkomanie wykonane przez kolegę Alberta.

Obrazek

Obrazek

Zapraszam do zdjęć gotowego Antka. Na razie zdjęcia robione przy sztucznym oświetleniu. Plenerowe dołączę niebawem :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dziękuję za uwagę :)
Pozdrawiam Artur.
Avatar użytkownika
Artek82
 
Posty: 290
Dołączył(a): niedziela, 7 listopada 2010, 17:02
Lokalizacja: Bydgoszcz

Reklama

Re: VIN-FREE/AN-2 PLL LOT

Postprzez Artek82 » środa, 23 września 2015, 12:33

Tak jak wspominałem dołączam resztę zdjęć :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Artur.
Avatar użytkownika
Artek82
 
Posty: 290
Dołączył(a): niedziela, 7 listopada 2010, 17:02
Lokalizacja: Bydgoszcz


Powrót do Vintage - Galeria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości