PMC Blackwater / Trumpeter 1:35

Właśnie skończyłeś figurkę, chciałbyś ją zaprezentować - poddaj ją tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

PMC Blackwater / Trumpeter 1:35

Postprzez arthur_szu » wtorek, 28 września 2010, 22:18

Z racji rożnych obowiązków nastąpiła spora przerwa w modelarskim hobby, więc co by rozruszać palce szybka winietka i figurant. Na warsztat poszedł operator z zestawu Trumpetera i do tego kawałek irackiej autostrady w okolicach Bagdadu :)

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Artur Sz.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
arthur_szu
 
Posty: 242
Dołączył(a): poniedziałek, 30 marca 2009, 12:04
Lokalizacja: Braniewo/Koszalin

Reklama

Re: PMC Blackwater / Trumpeter 1:35

Postprzez Przemekk » środa, 29 września 2010, 09:50

Pierwszy raz widzę Multicama w miniaturze :) i bardzo mi się podoba, świetny efekt. Figurka elegancko pomalowana, bardzo kolorowa, podstawka też niczego sobie. Może pare słów o zestawie? dużo trzeba dłubać?
Przemekk
 
Posty: 156
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 16:06

Re: PMC Blackwater / Trumpeter 1:35

Postprzez arthur_szu » środa, 29 września 2010, 10:52

Przemekk napisał(a):Pierwszy raz widzę Multicama w miniaturze :) i bardzo mi się podoba, świetny efekt.

Malowałem na podobnej zasadzie jak kiedyś swoje G36C:
Obrazek
Najpierw aerografem paski piaskowo-brązowe, potem z polistyrenu wyciąłem szablon z rożnymi kształtami, żeby nałożyć na wcześniejsza warstwę 2 odcienie zielonego no i charakterystyczne łatki :) Oczywiście w 1:35 nie da rady odwzorować ich proporcjonalnie do oryginału ale widzę, że bezbłędnie rozszyfrowałeś kolorek spodni :) Co się tyczy samej rzeźby - miło, że Trumpeter wyszedł z takim projektem jak 2 zestawy PMC ale rzeźba jednak nie jest idealna :) Nawet moja dziewczyna spytała "Czemu ten koleś ma takie duże buty ?" :mrgreen: Do tego dochodzą proporcje kabury udowej, camelbak'ów czy samych pasków systemu PALS/MOLLE na kamizelce - stety niestety posiadam lub posiadałem praktycznie wszystko w rzeczywistości i wiem, że sporo czekałoby nas rzeźbienia poprawianie form. Dlatego też była figurka robiona dla relaksu i prosto z pudła - dorobiony jedynie pas nośny 1-punktowy do M4CQBR, torba zrzutowa na magazynki i karabińczyk z tyłu kamizelki - zapomniałem dokleić lightsticki :mrgreen: Leżą gotowe na półce 8-)
Pozdrawiam, Artur Sz.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
arthur_szu
 
Posty: 242
Dołączył(a): poniedziałek, 30 marca 2009, 12:04
Lokalizacja: Braniewo/Koszalin

Re: PMC Blackwater / Trumpeter 1:35

Postprzez Przemekk » środa, 29 września 2010, 12:18

arthur_szu napisał(a):Ale widzę, że bezbłędnie rozszyfrowałeś kolorek spodni :)


Zawsze to może być jeszcze Suez lub Camogrom :) ważne, że na pierwszy rzut oka wiadomo co to jest. Co to butów to mogłeś trochę spiłować podeszwe, nie wyglądały by tak "pancernie".

"Gieta" bardzo ładna, pewnie JG?
Przemekk
 
Posty: 156
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 16:06

Re: PMC Blackwater / Trumpeter 1:35

Postprzez arthur_szu » środa, 29 września 2010, 12:22

Przemekk napisał(a):Co to butów to mogłeś trochę spiłować podeszwe, nie wyglądały by tak "pancernie".

Tak jak mówiłem - figurant robiony prosto z pudła + swoje małe dodatki (eMka przecież nie wisiałaby w powietrzu bez pasa nośnego ;o).

Co do Giety - tak, to była produkcja JG + stuningowany GB :)
Pozdrawiam, Artur Sz.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
arthur_szu
 
Posty: 242
Dołączył(a): poniedziałek, 30 marca 2009, 12:04
Lokalizacja: Braniewo/Koszalin

Re: PMC Blackwater / Trumpeter 1:35

Postprzez sokol » środa, 29 września 2010, 13:26

Figurka na żywo wygląda fajniej - kamo jakoś lepiej jest widoczne :)
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
sokol
 
Posty: 110
Dołączył(a): piątek, 30 maja 2008, 09:44
Lokalizacja: Słupsk, Koszalin

Re: PMC Blackwater / Trumpeter 1:35

Postprzez Przemekk » środa, 29 września 2010, 14:53

Jeszcze się wtrące na moment. Przeglądając właśnie Planet Figure znalazłem to:

http://www.planetfigure.com/forums/show ... hp?t=36153

;o)
Przemekk
 
Posty: 156
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 16:06


Powrót do Figurki - galeria ukończonych figurek

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości