Patrolowiec z Arden (Dragon 1:35)

Właśnie skończyłeś figurkę, chciałbyś ją zaprezentować - poddaj ją tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Patrolowiec z Arden (Dragon 1:35)

Postprzez szymszyl » niedziela, 19 kwietnia 2009, 20:15

Witam.
Chciałbym zaprezentować moją 3 figurkę na której uczyłem się cieniowania. Figurka pochodzi z zestawu dragona sherman+załoga+piechota . Figurkę malowałem farbkami MM i humbrol. oczu jeszcze nie malowałem bo mysle jakby tu to zrobić żeby wampir nie wyszedł no i muszę figurke lakierem matowym psiknąć. Uwagi i komentarze mile widziane.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
szymszyl
 

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Patrolowiec z Arden

Postprzez arthur_szu » niedziela, 19 kwietnia 2009, 21:20

szymszyl napisał(a):(...) uczyłem się cieniowania.

Jeżeli tak to jest baaaardzo subtelne ;)
Pozdrawiam, Artur Sz.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
arthur_szu
 
Posty: 242
Dołączył(a): poniedziałek, 30 marca 2009, 12:04
Lokalizacja: Braniewo/Koszalin

Re: Patrolowiec z Arden

Postprzez Xer » niedziela, 19 kwietnia 2009, 21:36

Nie bój się cieniować odważniej a bd. dobrze i koniecznie użyj tego lakieru.
Xer
 

Re: Patrolowiec z Arden

Postprzez arthur_szu » poniedziałek, 20 kwietnia 2009, 07:39

Do tego pare detali jak napy na pokrowcu manierki - powinny być czarne manierka_US, kolor pokrowca saperki nie bardzo mi się podoba - za bardzo brązowy zobacz_saperkę_Ryan-a ;o) , na hełmie masz paski, które pomalowałeś jednolicie z hełmem a powinno być tak hełm_US

Powodzenia i czekamy na więcej :)
Pozdrawiam, Artur Sz.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
arthur_szu
 
Posty: 242
Dołączył(a): poniedziałek, 30 marca 2009, 12:04
Lokalizacja: Braniewo/Koszalin

Re: Patrolowiec z Arden

Postprzez szymszyl » poniedziałek, 20 kwietnia 2009, 18:12

Xer napisał(a):Nie bój się cieniować odważniej a bd. dobrze i koniecznie użyj tego lakieru.


Właśnie trochę się bałem że przesadzę ale myślę że następne będzie lepsze.

arthur-szu na tym pokrowcu od manierki to tylko napy do poprawy, a ten od saperki bardziej ciemny tak?
szymszyl
 

Re: Patrolowiec z Arden

Postprzez Ave » poniedziałek, 20 kwietnia 2009, 20:19

Jakiś czas temu prezentowano tu tego samego wojaka, i tak u tamtego, jak i u Twojego razi mnie zostawiony nietknięty od wewnątrz lewy rękaw. Takie coś, zwłaszcza jeśli jest tak wyeksponowane, trzeba wydłubać lub choć podmalować na czarno, żeby było wrażenie, że jest tam, za przeproszeniem, dziura... A tu widzę nie tylko nietknięty plastik, ale i nieusuniętą linię podziału form. W tamtej figurce było zresztą tak samo. Nie wiem, czemu nie zwracacie na takie rzeczy uwagi, ale wygląda to niepoważnie.

Co do cieniowania, pozostaje mi się zgodzić - jest ok, tylko trochę zbyt nieśmiało (ale to znacznie lepiej, niż gdyby było za mocno). Zamiast dumać jak pomalować oczy czy inne szczegóły, po prostu poprzyglądaj się, jak to robią bardziej doświadczeni.
Obrazek
Marcin
Avatar użytkownika
Ave
 
Posty: 504
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 02:58

Re: Patrolowiec z Arden

Postprzez arthur_szu » poniedziałek, 20 kwietnia 2009, 20:46

szymszyl napisał(a):arthur-szu na tym pokrowcu od manierki to tylko napy do poprawy, a ten od saperki bardziej ciemny tak?

Powiem tak - pobaw się cieniami... Tu ściemnij, gdzie indziej rozjaśnij (mała uwaga - nie rozjaśniaj białym kolorem, bo nie tędy drogą... Pokombinuj z odcieniami beżu lub jaśniutkiego brązu z odrobinką białego:)) Materiał ulegał blaknięciu, niszczeniu, brudzenia etc. etc., więc dużo nie trzeba do osiągnięcia zadowalającego efektu ;o) Co do manierki to kwestia czy Tobie taka manierka będzie się podobała cyz nie [czytaj: czy będzie w 1:35 przypominać manierkę z 1:1 :)]

Powodzenia
Pozdrawiam, Artur Sz.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
arthur_szu
 
Posty: 242
Dołączył(a): poniedziałek, 30 marca 2009, 12:04
Lokalizacja: Braniewo/Koszalin


Powrót do Figurki - galeria ukończonych figurek

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości