1 SBS- Arnhem (Dragon 1/16)

Właśnie skończyłeś figurkę, chciałbyś ją zaprezentować - poddaj ją tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

1 SBS- Arnhem (Dragon 1/16)

Postprzez PiterATS » niedziela, 20 września 2009, 00:04

Witam

Chciałbym przedstawić mój najnowszy wyrób. Jest to figurka polskiego spadochroniarza z 1 SBS Sosabowskiego, z pod Arnhem, wykonana w skali 1/16. Jako baza, posłużył mi zestaw Dragona, z figurką Czerwonego Diabła. Po niewielkich przeróbkach, w łatwy sposób możemy stworzyć postać polskiego spadochroniarza. Figurka malowana akrylami Gunze, i wykańczana olejami Van Gogha.
Podstawka do toczony drewniany klocek, w który wkomponowałem kawałek ściany z fragmentem okna i podłogi jakiejś kamienicy z Arnhem. Ściana to sklejone ze sobą kilka warstw tektury, na którą następnie naniosłem szpachlówkę wykonując elewację, oraz wytapetowałem wnętrze. Tapeta, to oczywiście wydruk z komputera. Okno wystrugałem, a raczej wykleiłem z profili Evergrina. Z profilu wykonałem również listwę przypodłogową. Deski na podłodze, to odpowiednio przycięte paski taśmy, służącej do wykańczania krawędzi mebli, przyklejanej na gorąco, które następnie obficie polakierowałem bezbarwnym lakierem błyszczącym.

Jest to moja pierwsza figurka w skali 1/16, jaką wykonałem i zapewne nie ostania :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
PiterATS
 
Posty: 797
Dołączył(a): piątek, 7 grudnia 2007, 16:01
Lokalizacja: Wrocław

Reklama

Re: 1 SBS- Arnhem (Dragon 1/16)

Postprzez Michal » niedziela, 20 września 2009, 11:16

Fajna robota i ciekawy temat, nie kolejny Fritz czy Hans. Figurkowcem nie jestem więc dużo pisać nie będę. Ale Stena nie trzyma się za magazynek, to prowadziło do zacięć. Kładziono na to duży nacisk w trakcie szkolenia.
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:51
Lokalizacja: Kraków

Re: 1 SBS- Arnhem (Dragon 1/16)

Postprzez PiterATS » niedziela, 20 września 2009, 13:59

Oczywiście, że Stena nie trzyma się za magazynek podczas strzału. Sam bawię się w rekonstrukcję historyczną, co prawda żołnierza WH, ale metalową, oksydowaną replikę Stena na suchy strzał mam i wiem, jak kolebocze się w nim magazynek ;o) Tak jednak Dragon zaprojektował tę figurkę i jakoś nie za bardzo chciało mi się to poprawiać, tym bardziej że żołnierz akurat jest w biegu i nie strzela, więc można to jeszcze przyjąć.
Avatar użytkownika
PiterATS
 
Posty: 797
Dołączył(a): piątek, 7 grudnia 2007, 16:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: 1 SBS- Arnhem (Dragon 1/16)

Postprzez rollingstones » niedziela, 20 września 2009, 20:03

patrząc na całokształt i olewając czy się Stena trzyma za magazynek czy nie, to - bardzo dobra robota PietrAS .
Gratulacje
Regards ;o)
Sebastian
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: 1 SBS- Arnhem (Dragon 1/16)

Postprzez Ave » niedziela, 20 września 2009, 22:06

Dobra robota. Najbardziej mi się buźka podoba.
Obrazek
Marcin
Avatar użytkownika
Ave
 
Posty: 504
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 02:58

Re: 1 SBS- Arnhem (Dragon 1/16)

Postprzez Anioł » poniedziałek, 28 września 2009, 17:13

Całkiem przyjemna figurka. Cieniowanie jak na mój gust w sam raz. Dla urozmaicenia można by mu troszkę przykurzyć buty.
Podoba mi się też podstawka. Tapeta, okno z zawiasami……. Bardzo fajnie.
Pozdrawiam
Tomek A.
Avatar użytkownika
Anioł
 
Posty: 458
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 18:54
Lokalizacja: POZnan*


Powrót do Figurki - galeria ukończonych figurek

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości