1 Samodzielna Brygada Spadochronowa [1:35]

Właśnie skończyłeś figurkę, chciałbyś ją zaprezentować - poddaj ją tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Re: 1 Samodzielna Brygada Spadochronowa [1:35]

Postprzez mart72 » piątek, 24 lipca 2009, 10:53

Składam publicznie samokrytykę, nie pomyślałem o czymś tak oczywistym jak orzełek :oops:
Ale może coś jeszcze?
Na konkurs chyba nie dam się namówić [a) rozgrzebałem już 3 figurki i końca nie widać, b) za cienki jestem i odczuwałbym za dużą presję ], ale pewnie zrobię jakiś skrót z warsztatu i na pewno wrzucę do galerii, kiedy uda mi się skończyć.
Zrób in-boxa - z chęcią bym zobaczył co Dragon oferuje

Wczoraj dopiero złożyłem zamówienie, jak dojdzie to go obfotografuję i zamieszczę in-boxa w stosownym dziale.
Avatar użytkownika
mart72
 
Posty: 234
Dołączył(a): niedziela, 22 lutego 2009, 09:33
Lokalizacja: Warszawa/Marki

Reklama

modele polskich samolotów

Re: 1 Samodzielna Brygada Spadochronowa [1:35]

Postprzez arthur_szu » piątek, 24 lipca 2009, 14:01

mart72 napisał(a):Składam publicznie samokrytykę, nie pomyślałem o czymś tak oczywistym jak orzełek :oops:
Ale może coś jeszcze?

W sumie byli wyposażani w sprzęt jak brytole i ich spadochroniarze, więc wydaje mi się, że raczej diametralnych różnic nie było... Ale to moje przemyślenia :)
mart72 napisał(a):Wczoraj dopiero złożyłem zamówienie, jak dojdzie to go obfotografuję i zamieszczę in-boxa w stosownym dziale.

Podziękował :)
Pozdrawiam, Artur Sz.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
arthur_szu
 
Posty: 242
Dołączył(a): poniedziałek, 30 marca 2009, 12:04
Lokalizacja: Braniewo/Koszalin

Re: 1 Samodzielna Brygada Spadochronowa [1:35]

Postprzez Ave » piątek, 24 lipca 2009, 14:08

mart72 napisał(a):Na konkurs chyba nie dam się namówić [a) rozgrzebałem już 3 figurki i końca nie widać, b) za cienki jestem i odczuwałbym za dużą presję ]


Przecież tu głównie o zabawę chodzi, i żeby się razem czegoś nauczyć. To nie byłaby presja, tylko porządna motywacja ;o)
Więc śmiało.

Co do Red devila, to inboxa nie chce mi się robić (zresztą to stara i znana figurka), ale zestaw jest całkiem ok :)

Wybaczcie OT.
Obrazek
Marcin
Avatar użytkownika
Ave
 
Posty: 504
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 02:58

Re: 1 Samodzielna Brygada Spadochronowa [1:35]

Postprzez kornik » piątek, 24 lipca 2009, 16:29

Witam

Cieszę się, że ktoś wpadł na pomysł zrobienia figurki mojej ukochanej jednostki. Co do malowania Denisona, to wiem, że nie jest to zbyt wdzięczny temat, ale nie jest to mission impossible.
Moim zdaniem Twoja figurka ma nieco zbyt mocny wash i brudzing, który nieco zniekształca kolory i ukrywa co ciekawsze elementy sprzętu spadochroniarza 1 SBS. Siatka na hełmie mogła być wzbogacona elementami maskującymi chociażby, takimi wykonanymi z husteczki higienicznej. Barwa peleryny przeciwdeszczowej, umocowanej pod klapą chlebaka powinna być nieco inna od samego chlebaka.Na boku hełmu powinien być symbol podjednostki do jakiej należy dany spadochroniarz.
Reszta wydaje się być ok.
Poniżej przesyłam fotkę w mundurze spadochroniarza Samodzielnej Brygady Spadochronowej. Może będzie ona pomocna, przy budowie kolejnych figurek o tej tematyce. W razie czego służę radą i pomocą ;o)


Ciach !!! Zdjęcie wklejone niezgodnie z regulaminem.
Pamiętam o Wołyniu [*]
Avatar użytkownika
kornik
 
Posty: 122
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 21:13
Lokalizacja: Częstochowa/Radomsko POLISH REDNEK MODELERS

Re: 1 Samodzielna Brygada Spadochronowa [1:35]

Postprzez arthur_szu » piątek, 24 lipca 2009, 18:22

Ave napisał(a):Przecież tu głównie o zabawę chodzi, i żeby się razem czegoś nauczyć. To nie byłaby presja, tylko porządna motywacja ;o)
Więc śmiało.

Nie inaczej :!: Więc mart - podwijaj rękawy i na warsztat :) Ja uczestniczę z pierwszą moja figurką w 16tce i nie ukrywam, że czuję presję (tym bardziej widząc poczynania Ave i jego hoplitę ;o)), więc jedziemy na tym samym modelarskim wózku :mrgreen:

Kornik - dzięki za pomoc. W planach jest jeszcze zrobienie kilku figsów 1 SBS, więc mam nadzieję, że pomożesz w razie pytań. Co do uwag - dzięki, postaram się nie zapomnieć do kolejnego projektu :mrgreen:
Pozdrawiam, Artur Sz.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
arthur_szu
 
Posty: 242
Dołączył(a): poniedziałek, 30 marca 2009, 12:04
Lokalizacja: Braniewo/Koszalin

Re: 1 Samodzielna Brygada Spadochronowa [1:35]

Postprzez Robspad » piątek, 24 lipca 2009, 18:35

Cyt.:
„Na boku hełmu powinien być symbol podjednostki do jakiej należy dany spadochroniarz.”


Nie jest to prawdą.
Nie wszystkie hełmy miały z boku oznaczenia. No bo taka Kompania Zaopatrzenia jaki niby miała znak??? … Nie miała żadnego w czasie bitwy.
Z boku hełmu miały być oznaczenia kompanii, a i tak nie zawsze były namalowane.
O symbolu można mówić jedynie w przypadku Kompanii Sanitarnej – znak czerwonego krzyża jest symbolem. Dyskusyjna jest już kwestia gdy chodzi o Kompanię Łączności.

To tak gwoli ścisłości i precyzji.

Poza tym, w czasie bitwy żaden Polak nie dotarł do mostu drogowego w Arnhem. Ale to są niuanse, których modelarz ma prawo nie wiedzieć. Modelarstwo nie zawsze ma odzwierciedlać prawdę historyczną w najdrobniejszym detalu, jak np. kontekst sytuacyjny.
Robspad
 

Re: 1 Samodzielna Brygada Spadochronowa [1:35]

Postprzez kornik » piątek, 24 lipca 2009, 20:02

Kompania Zaopatrzenia rzeczywiście nie ma takiego oznaczenia, ale inne posiadają. Poniżej podaję tablicę:

Ciach !!! Zdjęcie wklejone niezgodnie z regulaminem.
Pamiętam o Wołyniu [*]
Avatar użytkownika
kornik
 
Posty: 122
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 21:13
Lokalizacja: Częstochowa/Radomsko POLISH REDNEK MODELERS

Re: 1 Samodzielna Brygada Spadochronowa [1:35]

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » piątek, 24 lipca 2009, 20:19

to jeszcze fajnie by było, gdyby ostatnie zdjecia zostały umieszczone na forum zgodnie z regulaminem, nim wylecą do kosza, bo szkoda będzie..
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: 1 Samodzielna Brygada Spadochronowa [1:35]

Postprzez mart72 » piątek, 24 lipca 2009, 21:36

arthur_szu napisał(a):Nie inaczej :!: Więc mart - podwijaj rękawy i na warsztat :)


Na razie jeszcze nie wiem, kiedy figurka do mnie przybędzie, więc nie mam co się do konkursu przymierzać.
Znając swoje tempo prac modelarskich - i tak bym nie skończył w terminie.
A wracając do pytania: naszywek Poland nasi spadochroniarze nie mieli, jak piechurzy i lotnicy?
Avatar użytkownika
mart72
 
Posty: 234
Dołączył(a): niedziela, 22 lutego 2009, 09:33
Lokalizacja: Warszawa/Marki

Re: 1 Samodzielna Brygada Spadochronowa [1:35]

Postprzez Robspad » piątek, 24 lipca 2009, 22:19

Naszywki POLAND oczywiście nosili, ale nie na kurtkach Denison Smock.
Kolego Kornik, rysunek generalnie dobry, tylko tam, gdzie jest napisane "d-ca" nie chodzi oczywiście o dowódcę, a o kompanię dowodzenia (inny skrót). A w przypadku Kompanii Sanitarnej symbol czerwonego krzyża powinien się zawierać w białym okręgu i nie stykać się z obwodem koła.
Robspad
 

Re: 1 Samodzielna Brygada Spadochronowa [1:35]

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » sobota, 25 lipca 2009, 10:00

a nie mówiłem?
Kamil Feliks Sztarbała
 

Poprzednia strona

Powrót do Figurki - galeria ukończonych figurek

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości