Fallschirmjager w Ardenach cz.II - Powrót

Właśnie skończyłeś figurkę, chciałbyś ją zaprezentować - poddaj ją tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Fallschirmjager w Ardenach cz.II - Powrót

Postprzez net_sailor » środa, 19 września 2007, 13:13

No tak, znowu mnie dopadło, te hełmy... te "worki na kości"... więc siadłem i zrobiłem.
Na ogół figurki są nieźle spasowane, ale jest kilka drobiazgów, które warto poprawić. Po piewsze radzę zeszlifować beznadziejne paski od broni (są na mundurze faceta z MP40 i G43). Facet ze Stenem ma odlaną wielgachną dziurę w twarzy - koniecznie trzeba ją zaszpachlować. Teoretycznie dziurka miała służyć do zamocowania papierosa w praktyce zmieściłoby się pudełko cygar (to jest cygara łącznie z pudełkiem ).

Przepis na okulary
Oczywiście cieniutki miedziany drucik i duuużo cierpliwości. Tak naprawdę poszło mi szybciej niż myślałem, oprawa jest z jednego kawałka. Aby mieć pewność, że oczka oprawy są równe formowałem je metodą nawijania na ten sam odcinek grubego stalowego drutu. Potem na styk dokleiłem zauszniki zostawiając w zapasie na obu stronach po sporym kawałku drutu. Następnie chwyciłem pęsetą za oba końce i przystąpiłem do malowania. Gdy farba wyschła "zaszkliłem" oprawy cieniutką błonką Clear Fixu Humbrola (taki gęsty przeźroczysty klej). Po nałożeniu okularów na nos wojaka ustaliłem ich położenie przyklejając pasek od hełmu (wszystkie paski też są "hand made" z aluminiowej folii bo to co proponuje Dragon to porażka) . Potem odciąłem przydługie końce zauszników i już na figurce uformowałem zakola za uszami. Same okulary nie są przyklejone do twarzy, trzymają się wyłącznie na kleju od pasków (wolałem nie ryzykować zapaskudzenia gotowej już twarzy). Aha najważniejsze to pamiętać o spiłowaniu z twarzy wojaka tego paskudnego pierwowzoru wyrzeźbionego przez Dragona.

Malowanie
Figury cieniowane olejami artystycznymi umbra (splitter) i siena (sumpf). Mordki w całości malowane olejami dla artystów.

Kolorki "splitter" - łamane kamo malowane areografem od szablonu (maskowanie każdej plamki wyciąłem z taśmy Tamiya ):
Zielony - H30
Ciemnobrązowy - H113+H98 (1:1)
Jasnobrązowy - H98+H34 (mieszane na oko, po trochu dolewałem białego aż było dobrze, warto zacząć od 1:5 i dolewać bieli)

Kamo "sumpf", rozmyte plamki to także natrysk z aerografu, ale już bez szablonu:
zielony - H116
rdzawy - H113
piaskowy - jakaś mieszanka na bazie H63 i 121 (1:1 sam H63 jest zbyt żółty)

Spodenki: H111 (kolor od dawna niedostępny)
Szelki i pasy z brązowej skóry: H118
Chlebaki i opinacze "okularnika": H83
Zapraszam do klikania, oglądania i komentowania:

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek


ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek


ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
net_sailor
 
Posty: 1809
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:01
Lokalizacja: Elbląg

Reklama

Powrót do Figurki - galeria ukończonych figurek

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości