SEAL (Wietnam) - CiFi - 120mm - standard

Właśnie skończyłeś figurkę, chciałbyś ją zaprezentować - poddaj ją tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

SEAL (Wietnam) - CiFi - 120mm - standard

Postprzez Xar » wtorek, 31 marca 2009, 23:57

Efekt moich prac:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Warsztat
Pozdrawiam
Jarek Słaby
Avatar użytkownika
Xar
 
Posty: 225
Dołączył(a): czwartek, 1 listopada 2007, 00:44
Lokalizacja: Nowy Sącz/Mystków

Reklama

Re: SEAL (Wietnam) - CiFi - 120mm - standard

Postprzez Tomasz Dzieciątkowski » środa, 1 kwietnia 2009, 07:44

Klika uwag:
- dlaczego mundur mu się tak koszmarnie świeci?
- czemu nie nawierciłeś lufy M870?
- ten SEAL ma odmienną orientację seksualną że szminkuje wargi?

A na pocieszenie - duży szacunek za tematykę i pokonanie oporu tak paskudnej materii jak ten czeski gniot :D
If on my journey, should I encounter God, God will be cut...
Avatar użytkownika
Tomasz Dzieciątkowski
 
Posty: 988
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 20:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: SEAL (Wietnam) - CiFi - 120mm - standard

Postprzez Ave » środa, 1 kwietnia 2009, 13:48

Cóż, figurka faktycznie sama w sobie pokraczna, więc ciężko było fajnie ją zrobić. Z tego co widzę, lufa jest nawiercona, tylko zabrakło ciapnięcia do środka czarnej farby. Większym chyba problemem jest ogólna jakość odlewu tej strzelby - jakiś koszmar, jakby była lepsza, to cały zestaw sprawiałby dużo lepsze wrażenie. Szkoda, że nie popracowałeś nad jej obróbką...
Szkoda też, że nie zmatowiłeś munduru, bo to kwestia kilku minut a różnica ogromna. Fajna paprotka, ale reszta podstawki już taka sobie - przez te zapadnięcia wygląda trochę, jakby chodził po jakimś cieście.

Z tego co widzę, na początku trwania konkursu masz zwykle dużo zapału, a potem na długi czas odpuszczasz, i większość roboty wykonujesz w ostatniej chwili, kiedy już nie można nic Ci poradzić czy zasugerować... Dobrze jednak, że w ogóle skończyłeś - rambo może nie powala, ale pozwala sądzić, że niedługo będziesz robił dużo lepsze figurki. Na błędach ponoć uczymy się najlepiej... ;o)
Obrazek
Marcin
Avatar użytkownika
Ave
 
Posty: 504
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 02:58

Re: SEAL (Wietnam) - CiFi - 120mm - standard

Postprzez Xar » środa, 1 kwietnia 2009, 18:33

Generalnie modelarstwem zajmuję się od niedawna. Dla mnie każdy kolejny model, to sporo nowych umiejętności.

Lufa:
została nawiercona, lecz błysk lampy rozświetlił środek. Nauczka na przyszłość - zapuścić czarna farbą.

Mundur:
świeci się jak psu klejnoty (na zdjęciach to nawet podwójnie). Niestety nie wyrobiłem z lakierowaniem...

Odlewy:
jakość ich pozostawia wiele do życzenia. Nauczka na przyszłość - nie kupować takich gniotów.

Podstawka:
te zapadnięcia troszkę dziwnie wyglądają, ale efekt po części był zamierzony. Wilgotne błocko ma takie coś, że buciory się w nim zapadają, a ono rozjeżdża się na boki. Z takim czymś się spotkałem łażąc po lasach...

Co do mojego rozplanowania czasu to niestety tak jest. Nad tym też muszę popracować. Dzięki za uwagi. W przyszłych moich pracach postaram się nie popełnić podobnych błędów. ;o)
Pozdrawiam
Jarek Słaby
Avatar użytkownika
Xar
 
Posty: 225
Dołączył(a): czwartek, 1 listopada 2007, 00:44
Lokalizacja: Nowy Sącz/Mystków

Re: SEAL (Wietnam) - CiFi - 120mm - standard

Postprzez Xar » piątek, 26 czerwca 2009, 15:11

Zrobiłem kilka nowych zdjęć. Figurka została zmatowiona matowym Humbrolem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Roślinka niestety troszkę mi zwiędła i chyba ją z czasem wymienię...

Obrazek
Pozdrawiam
Jarek Słaby
Avatar użytkownika
Xar
 
Posty: 225
Dołączył(a): czwartek, 1 listopada 2007, 00:44
Lokalizacja: Nowy Sącz/Mystków


Powrót do Figurki - galeria ukończonych figurek

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości