Kuku w paluszek (1/35, Bravo 6)

Właśnie skończyłeś figurkę, chciałbyś ją zaprezentować - poddaj ją tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Kuku w paluszek (1/35, Bravo 6)

Postprzez Sherman » poniedziałek, 29 września 2014, 01:10

Moja pierwsza w życiu figurka w 1/35, no może nie licząc kilku zrobionych w czasach szkolnych. Pomazałem znakomicie wykonaną figurkę "Australian SAS" pokazującą międzynarodowy gest pokoju. Popełniłem dwa zasadnicze "techniczne" błędy, które rzutują na wygląd figurki. Zrobiłem za słabe "bazowe" cienie (malowane odcieniami koloru munduru) które w efekcie zaginęły przy malowaniu wytarć i podkreślaniu rozjaśnionych światłem "grzbietów" fałd ubrania (co robiłem farbą jasnoszarą). Druga rzecz to zbyt małe zróżnicowanie kolorystyczne elementów umundurowania i wyposażenia (znowu, zginęło podczas cieniowania), czego skutkiem jest dość jednolity wygląd całości. Mam nauczkę na przyszłość ;o) Jestem jednak całkiem zadowolony z tego jak wyszedł ryjek. W trakcie malowania figurka mi upadła i złamała palec... dosztukował coś ze złomu figurkowego, ale z racji innej grubości wyszło coś na kształt bandaża na palcu... stąd tytuł.

Podstawka zrobiona "z tego co było", pnącze to korzonki i nasiona z brzozy, trawy z... trawy, drobnica to mech i paprotka.
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Szczęście nowicjusz ;o) Figurka dostała wyróżnienie na konkursie w Niepołomicach.
Obrazek
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Reklama

Re: Kuku w paluszek (1/35, Bravo 6)

Postprzez adamem » sobota, 27 grudnia 2014, 13:00

Fajna zieleń. Figurka też ok, jak na pierwszy raz w 1/35.
Masz zamiar dorobić coś jeszcze w tej skali? Czy nadal w 1/72?
Pozdrowienia.
być pancerniakiem to zaszczyt,
...nie być - to szczęście...
Avatar użytkownika
adamem
 
Posty: 239
Dołączył(a): piątek, 11 lutego 2011, 18:26
Lokalizacja: Łódź

Re: Kuku w paluszek (1/35, Bravo 6)

Postprzez Sherman » sobota, 27 grudnia 2014, 18:21

Mam pojedyncze żywice w 35, ale to tylko zabawa z doskoku. Generalnie zostaje przy 72jce.
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05


Powrót do Figurki - galeria ukończonych figurek

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości