Rycerz angielski z VII wieku (1:16)

Właśnie skończyłeś figurkę, chciałbyś ją zaprezentować - poddaj ją tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Rycerz angielski z VII wieku (1:16)

Postprzez AanreE » środa, 8 lipca 2009, 19:55

Tym razem przedstawiam figurkę mocno historyczną. Jest to rycerz angielski z wczesnego średniowiecza (VII wiek). Figura żywiczna Verlindena w skali 1:16. Farby Humbrola nanoszone pędzlem.

Pozdrawiam

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
AanreE
 
Posty: 38
Dołączył(a): czwartek, 18 czerwca 2009, 20:55
Lokalizacja: Łask - województwo łódzkie

Reklama

Re: Rycerz angielski z VII wieku (1:16)

Postprzez Ave » poniedziałek, 13 lipca 2009, 22:21

Hmm... W sumie elegancko, choć trochę razi jednolitość żółtego kaftanika. Może i nie bardzo jest tam co cieniować, ale jakoś wypadałoby go uatrakcyjnić - np. herbem. Ogólnie podoba mi się to Twoje malowanie.
Obrazek
Marcin
Avatar użytkownika
Ave
 
Posty: 504
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 02:58

Re: Rycerz angielski z VII wieku (1:16)

Postprzez mart72 » wtorek, 8 września 2009, 21:33

Mi się podoba, fajnie kolczuga wyszła. Może jakiś herb faktycznie by sie przydał?
Avatar użytkownika
mart72
 
Posty: 234
Dołączył(a): niedziela, 22 lutego 2009, 09:33
Lokalizacja: Warszawa/Marki

Re: Rycerz angielski z VII wieku (1:16)

Postprzez Pyriel » piątek, 11 września 2009, 19:36

Czołem, dobra robota. Nanoszenie jakiegoś herbu to nie najlepszy pomysł. W tym okresie heraldyka nie była jeszcze tak rozwinięta, to pojawiło się później w okresie wzrostu znaczenia jazdy oraz z rozwojem tarcz. W zasadzie to nie wiem czy w Anglii w VII wieku istniał taki status społeczny jak "rycerz". To był okres kształtowania się królestw. Poza tym - króla nawet w 1066 roku w bitwie pod Hastings nie bronili żadni rycerze tylko najemnicy z północy, wikingowie. A z kolei ci nie nosili na pewno żadnych herbów, tarcze ozdabiali wizerunkami roślinnymi i zwierzętami oraz charakterystycznymi dla nich wzorami. Powinieneś zostawić tego gościa takim jaki jest. Jak dla mnie to jest wizerunek historyczny a nie hollywoodzka ikona złego smaku.

Pozdrawiam
Marcin
Avatar użytkownika
Pyriel
 
Posty: 78
Dołączył(a): wtorek, 28 lipca 2009, 18:05

Re: Rycerz angielski z VII wieku (1:16)

Postprzez AanreE » sobota, 12 września 2009, 21:16

Dziękuję Kolegom za ocenę i komentarze.
Marcinie, Tobie dziękuję szczególnie, bo właściwie wyręczyłeś mnie w wyjaśnieniu braku herbu. Na dodatek uzasadniłeś rzecz w sposób profesjonalny co świadczy o wiedzy wynikającej ze studiowania tematu.

Pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
AanreE
 
Posty: 38
Dołączył(a): czwartek, 18 czerwca 2009, 20:55
Lokalizacja: Łask - województwo łódzkie


Powrót do Figurki - galeria ukończonych figurek

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości