StuG/StuH masz ciekawe zdjęcie, informację, podziel się

(27.09.2011-...)

Re: StuG/StuH masz ciekawe zdjęcie, informację, podziel się

Postprzez bartek72 » czwartek, 10 stycznia 2013, 17:16

Tak czy siak wydaje sie on być idealnym potwierdzeniem istnienia wybranego przez Ciebie StuGa z dokładnie wszystkimi elementami jakie posiadasz w Mid-Late i 6633.

A pozostałe elementy stworzą (po dorobieniu 5 pilzenów i podcięć w tłumikach) wersje finalną a'la Seelow. :lol:
Avatar użytkownika
bartek72
 
Posty: 784
Dołączył(a): poniedziałek, 13 października 2008, 18:11
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

Re: StuG/StuH masz ciekawe zdjęcie, informację, podziel się

Postprzez KrisFX » czwartek, 10 stycznia 2013, 22:25

bartek72 napisał(a):
Tak czy siak wydaje sie on być idealnym potwierdzeniem istnienia wybranego przez Ciebie StuGa z dokładnie wszystkimi elementami jakie posiadasz w Mid-Late i 6633.

A pozostałe elementy stworzą (po dorobieniu 5 pilzenów i podcięć w tłumikach) wersje finalną a'la Seelow. :lol:


Dach z pięcioma "Pilze" jest w StuG IV Late. Tak samo jak ramka z zupełnie zbędnym w tym modelu sprzęgiem późnym do StuG III G i podporą marszową do StuG III G. Dragon co nie od dziś wiadomo ma na ramkach wiele ciekawych "zbędnych" do danego modelu części, które mogły by się przydać na przykład do projektowych StuGów.

Krzysiek
Obrazek
Avatar użytkownika
KrisFX
 
Posty: 166
Dołączył(a): czwartek, 6 sierpnia 2009, 14:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: StuG/StuH masz ciekawe zdjęcie, informację, podziel się

Postprzez Vis13 » piątek, 29 marca 2013, 11:07

Pojawił się poster późnego StuGa III. Wygląda na to że mamy komplet wersji G w technologi Smart Kit.
Na pierwszy rzut oka model posiada już wszystkie elementy ostatnich wersji produkcyjnych.
Jedyny zgryz, to uparte trzymanie się, godne lepszej sprawy, przedniej górnej płyty spawanej na zakładkę. (może jeszcze mogli podarować sobie gąsienice DS)
PanzerArt liczymy na Ciebie

http://modelarmour.com/index.php?option=...&Itemid=58
Vis13
 
Posty: 705
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 20:49
Lokalizacja: 3miasto/Tczew

Re: StuG/StuH masz ciekawe zdjęcie, informację, podziel się

Postprzez bartek72 » piątek, 29 marca 2013, 15:50

Jestem lekko zawiedziony tym modelem. Jedynym nowym elementem (oprócz poskładania do kupy już wcześniej robionych ramek) jest jarzmo z otworem na MG. Liczyłem po cichu na miłą niespodziankę (jak w StuG-u IV late), czyli na nowy typ gąsienic (ten najpóźniejszy, z pełnym zębem i czterema szewronami antyślizgowymi), a tu zonk! DS-y! No nic, model niebawem powinien się pojawić - obejrzymy i ocenimy...
A co gorsza obleśny artbox. Volstad, gdzie byłeś? ;o)
Avatar użytkownika
bartek72
 
Posty: 784
Dołączył(a): poniedziałek, 13 października 2008, 18:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: StuG/StuH masz ciekawe zdjęcie, informację, podziel się

Postprzez Rayl » wtorek, 13 sierpnia 2013, 09:59

Małe wskrzeszenie tematu ;o).
Poszukując zdjęć panther natknąłem się na fotkę takiego składaka:
Obrazek
Avatar użytkownika
Rayl
 
Posty: 344
Dołączył(a): czwartek, 14 października 2010, 09:26

Re: StuG/StuH masz ciekawe zdjęcie, informację, podziel się

Postprzez KAMIL1990 » wtorek, 3 grudnia 2013, 23:39

Witam kupiłem niedawno model DRAGON 6593 - 1:35 StuG.III Ausf.G Late Production Dec.1944 i chciałbym zbudować model StuHa . W modelu chcę wykonać betonowe dopancerzenie oraz bujane ekrany przeciw kumulacyjne .I tu moja prośba szukam zdjęć tytułowego pojazdu lub z podobnymi modyfikacjami, w internecie szukałem ale nie znalazłem nic ciekawego.
Avatar użytkownika
KAMIL1990
 
Posty: 166
Dołączył(a): piątek, 22 czerwca 2012, 15:21

Re: StuG/StuH masz ciekawe zdjęcie, informację, podziel się

Postprzez bartek72 » środa, 4 grudnia 2013, 08:22

No, nie będzie łatwo. W tym okresie wojny beton odrobinę wyszedł już z mody; chyba nie było już na to zbytnio czasu. Dodatkowo komplikujesz sobie życie zawężając obszar poszukiwań do StuH-ów. Niczego takiego (StuH po 12.44 i beton) z pamięci nie kojarzę ale może ktoś pomoże?
Avatar użytkownika
bartek72
 
Posty: 784
Dołączył(a): poniedziałek, 13 października 2008, 18:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: StuG/StuH masz ciekawe zdjęcie, informację, podziel się

Postprzez Vis13 » środa, 4 grudnia 2013, 10:55

Wygląda, że ten ma trochę betonu na bokach i przy kopule dowódcy. Natomiast nie kojarzę żadnego późnego StuH, aby miał połączone oba elementy - bujane ekrany + beton.

Obrazek
Vis13
 
Posty: 705
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 20:49
Lokalizacja: 3miasto/Tczew

Re: StuG/StuH masz ciekawe zdjęcie, informację, podziel się

Postprzez KAMIL1990 » środa, 4 grudnia 2013, 17:29

Vis13 napisał(a):Wygląda, że ten ma trochę betonu na bokach i przy kopule dowódcy. Natomiast nie kojarzę żadnego późnego StuH, aby miał połączone oba elementy - bujane ekrany + beton.

Obrazek

No to mamy zwycięzce :mrgreen: .Zawsze chciałem mieć pojazd w zimowym malowaniu , postaram się zbudować pojazd ze zdjęcia i tu moje pytanie czy te ekrany na bokach pojazdu pochodzą ze Stuga czy innego pojazdu. I jakich muszę dokonać przeróbek modelu dragona by zbudować ten pojazd ?.
Avatar użytkownika
KAMIL1990
 
Posty: 166
Dołączył(a): piątek, 22 czerwca 2012, 15:21

Re: StuG/StuH masz ciekawe zdjęcie, informację, podziel się

Postprzez Vis13 » czwartek, 5 grudnia 2013, 22:17

Czy on jest w białym malowaniu? Nie jestem pewien...
W modelu dragona brakuje ekranów, Aber, Voyager do wyboru. Trzeba także wymienić jarzmo na spawane i dokupić lufę haubicy.
Vis13
 
Posty: 705
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 20:49
Lokalizacja: 3miasto/Tczew

Re: StuG/StuH masz ciekawe zdjęcie, informację, podziel się

Postprzez KAMIL1990 » piątek, 6 grudnia 2013, 11:07

Vis13 napisał(a):Czy on jest w białym malowaniu? Nie jestem pewien...
W modelu dragona brakuje ekranów, Aber, Voyager do wyboru. Trzeba także wymienić jarzmo na spawane i dokupić lufę haubicy.

Co do malowania to mi się wydaje , że jest on w zimowym malowaniu bo na zdjęciach widać ciemniejszą farbę choćby na przodzie pojazdu . Jarzmo oraz ekrany już posiadam z innych modeli dragona a lufę kupiłem razem z modelem . I tu się zaczynają moje pytania :( na zdjęciach tego nie widać ale czy ten pojazd posiada póżny sprzęg cholowniczy.
Avatar użytkownika
KAMIL1990
 
Posty: 166
Dołączył(a): piątek, 22 czerwca 2012, 15:21

Re: StuG/StuH masz ciekawe zdjęcie, informację, podziel się

Postprzez Vis13 » piątek, 6 grudnia 2013, 21:42

Na dwoje babka wróżyła... sprzęg holowniczy jest ostatnią modyfikacją jaką otrzymał StuG/ StuH. Sturmhaubitze ze zdjęcia ma wszystkie cechy późnego pojazdu, więc tak naprawdę ujęcie ukazujące tył mogłoby rozstrzygnąć ta kwestię.
Vis13
 
Posty: 705
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 20:49
Lokalizacja: 3miasto/Tczew

Re: StuG/StuH masz ciekawe zdjęcie, informację, podziel się

Postprzez Domi » czwartek, 19 grudnia 2013, 11:22

Cześć,

Panowie, czy oprócz fotki z tego wątku: http://www.network54.com/Forum/47207/th ... ranz++stug
istnieje może jeszcze jakieś zdjęcie StuGa Bodo Spranza? Czy posiada ktoś jakieś informacje jakiej produkcji jest to pojazd? Na nieszczęście załoga zasłania najistotniejsze dla identyfikacji elementy... Pomożecie rozgryźć tego StuGa? :)
Z tego co widzę, pojazd ma po lewej stronie założone jakieś poobcinane ekrany...

Pozdrawiam

Dominik
Avatar użytkownika
Domi
 
Posty: 245
Dołączył(a): sobota, 13 października 2007, 17:46
Lokalizacja: Rzeszów

Re: StuG/StuH masz ciekawe zdjęcie, informację, podziel się

Postprzez Vis13 » czwartek, 19 grudnia 2013, 14:52

Hej
Dominiku, tu masz chyba wszystko co wiadomo o tym StuGu Bodo Spranza z Stug Abt. 237
http://www.flickr.com/photos/jylascurai ... 414122993/
Kagero robi nawet kalki w serii Top Colors do tego Stuga w skali 48.
Później jeszcze popatrzę co tam na nim można dostrzec.
Vis13
 
Posty: 705
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 20:49
Lokalizacja: 3miasto/Tczew

Re: StuG/StuH masz ciekawe zdjęcie, informację, podziel się

Postprzez Domi » czwartek, 19 grudnia 2013, 16:58

Hej,

Dzięki Krzysztof. Wychodzi na to że mam tego wczesnego StuGa o którego Cię męczyłem ;-) Ciekaw jestem czy StuG Spranza miał tą dziwną zabudowę, oprócz samego drewnianego ogródka) tuż za nadbudówką taką jak widać na wozie nr 12 z podlinkowanych przez Ciebie skanów. Lufa wydaje się być pomalowana na jakiś ciemny kolor chyba że mam jakieś zwidy ;-)

Pozdrawiam

Dominik
Avatar użytkownika
Domi
 
Posty: 245
Dołączył(a): sobota, 13 października 2007, 17:46
Lokalizacja: Rzeszów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do StuGmania - StuG III G (StuH) - mini projekt grupowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości