Stug III Ausf. G

(27.09.2011-...)

Re: Stug III Ausf. G

Postprzez KrisFX » piątek, 18 listopada 2011, 15:47

Sorry za późną odpowiedź. W kwestii modyfikacji to jeśli jeszcze nie wkleiłeś dachu to może je zrobić. Jeśli jest już wklejony to trudniej ale też się da. Tak jak napisał Krzysiek albo daj sobie spokój w tym przypadku i w następnym modelu pomożemy merytorycznie albo jeśli bardzo chcesz to:

1. Usuń "pilzen" na dachu - trzy niskie nawiercone na środku słupki, służące do mocowania "dźwigu". Pokazane poniżej w kroku 15.

http://www.1999.co.jp/eng/image/10146343z7/70/7

2. Dach ma na brzegach imitacje wystających śrub, którymi był przykręcony do nadbudówki, w tym okresie stosowano śruby wpuszczone w nawiercone w dachu otwory tak, że były one równo z powierzchnią dachu. W tym wypadku należało by zgolić te imitacje śrub i w tych samych miejscach zrobić imitacje śrub wpuszczonych w dach.

Mam też wrażenie, że nie zamontowałeś osłony wentylatora na tylnej ścianie nadbudówki albo wkleiłeś go odwrotnie element D8.

Krzysiek
Obrazek
Avatar użytkownika
KrisFX
 
Posty: 166
Dołączył(a): czwartek, 6 sierpnia 2009, 14:37
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Stug III Ausf. G

Postprzez xDamian » poniedziałek, 21 listopada 2011, 18:14

Witam wszystkich.
Rozglądam się za kupnem friuli, i nie wiem które wybrać.
1 .http://www.martola.com.pl/pl141/produkty19879/Pz.III_IV__1942_44_
2. http://www.jadarhobby.pl/friulmodel-atl004-pz-iiiiv-19411944-135-p-7492.html
Czy to jest jakaś róznica?
Usunąłem te 3 wystające "pilzen", ale śrub mi się już nie uda. Wymalowałem figurki, zdjęcia będą w weekend, lub po(remont :().
Avatar użytkownika
xDamian
 
Posty: 60
Dołączył(a): niedziela, 12 czerwca 2011, 15:27

Re: Stug III Ausf. G

Postprzez Vis13 » poniedziałek, 21 listopada 2011, 23:32

Jeżli nie robisz konkretnego StuGa masz wolny wybór, obydwa typy gąsienic będą OK.
Vis13
 
Posty: 705
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 20:49
Lokalizacja: 3miasto/Tczew

Re: Stug III Ausf. G

Postprzez Patryk » wtorek, 22 listopada 2011, 14:06

Damian daj spokój z friulami. To nie jest model żeby inwestować w niego dodatkową w dodatku nie małą kasę. Nie dałeś blach ,a chcesz ładować się w metalowe traki. Dla mnie to bez sensu no chyba ,że nie masz co zrobić z kasą. ;o)
Jak chcesz mam nowe ogniwka Dragona magicki. Zostały mi po budowie tego modelu.
Obrazek
KLIKNIJ
Patryk Krupiński
Avatar użytkownika
Patryk
 
Posty: 1049
Dołączył(a): sobota, 13 października 2007, 18:19
Lokalizacja: Lublin

Re: Stug III Ausf. G

Postprzez KrisFX » wtorek, 22 listopada 2011, 14:44

Zgadazam się z chłopakami. Nie ma co inwestować we Friule. To koszt około 100 pln, a za niewiele więcej kupisz Smart Kit StuG III G Dragona na alledrogo albo od kogoś z forum, który przyda Ci się na kolejny model w naszym projekcie ;o)
Chętnie Cię wspomożemy merytorycznie przy następnym projekcie. Jak będziesz miał okazję to bierz model Black Knight. Daje sporo możliwości jeśli chodzi o wybór pojazdu do budowy.

Krzysiek
Obrazek
Avatar użytkownika
KrisFX
 
Posty: 166
Dołączył(a): czwartek, 6 sierpnia 2009, 14:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stug III Ausf. G

Postprzez xDamian » środa, 23 listopada 2011, 19:26

Witajcie.
W takim razie przekonaliście mnie. Bardzo chętnie przygranę magicki i bardzo chętnie zrobie następny model.
Fazzy chyba będzie jechał przez Lublin, zapytam się go i dam Ci znać na priv. :)
Dziękuję wszystkim na odpowiedź.
Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
xDamian
 
Posty: 60
Dołączył(a): niedziela, 12 czerwca 2011, 15:27

Re: Stug III Ausf. G

Postprzez xDamian » sobota, 10 grudnia 2011, 13:29

Witam wszystkich.
Na razie wygląda tak, 2 warstwy filtra. Nie wiem czy więcej, czy jest ok. Figurki wycieniuję jeszcze, w niektórych miejscach na twarzy, farba nie chciała się trzymać :( , ale już sobie z tym radzę.
Do rzeczy:
Obrazek
Obrazek
Dorobiłem mu koło zapasowe, zamiast zwykłego, czy powinno być w innym kolorze, czy w takim samym(jedynie zmieniłem odcień farby)?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam.! ;o)
Avatar użytkownika
xDamian
 
Posty: 60
Dołączył(a): niedziela, 12 czerwca 2011, 15:27

Re: Stug III Ausf. G

Postprzez bartek72 » środa, 14 grudnia 2011, 07:37

Na drugim zdjęciu jeszcze coś widać, ale na pozostałych niestety już nie.
Jeśli zadajesz jakieś pytania, to daj nam szansę i rób takie zdjęcia, na podstawie których coś będzie można wywnioskować.
Avatar użytkownika
bartek72
 
Posty: 784
Dołączył(a): poniedziałek, 13 października 2008, 18:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stug III Ausf. G

Postprzez xDamian » niedziela, 25 grudnia 2011, 20:06

Witajcie. W Stugu nic nie zmieniłem, dorobiłem podstawkę. Budynek miniartu, nie wiem czy zostawić tak tą przerwę między brukiem i płytami chodnikowymi, czy może dać krawężnik? Podłoże zrobię z piasku z porcelanowych bezpieczników, to mój jedyny pomysł i surowiec. Poprawiłem zdjęcie, czy teraz są OK? Dzięki za uwagę bartek72, mam nadzieje, że się poprawiłem.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam wszystkich i życzę wesołych świąt.
Avatar użytkownika
xDamian
 
Posty: 60
Dołączył(a): niedziela, 12 czerwca 2011, 15:27

Poprzednia strona

Powrót do StuGmania - StuG III G (StuH) - mini projekt grupowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron