StuH 42

(27.09.2011-...)

StuH 42

Postprzez KAMIL1990 » sobota, 7 grudnia 2013, 15:34

Witam kupiłem niedawno model DRAGON 6593 - 1:35 StuG.III Ausf.G Late Production Dec.1944 i chciałbym zbudować model StuHa ze zdjęcia . W tym celu zakupiłem lufę haubicy Rbmodel oraz posiadam boczne ekrany z innego modelu Stuga . Na zdjęciu widać , że pojazd posiada dopanceżenie w postaci betonu który znajduje się na prawym boku ( i domniemam że na lewym także :?: ) i przy wieżyce pojazdu .Sturmhaubitze ze zdjęcia ma wszystkie cechy późnego pojazdu, więc mam nadzieję że nie będę musiał znacznie przerabiać modelu . A oto kilka zdjęci z dotychczasowej budowy :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
KAMIL1990
 
Posty: 166
Dołączył(a): piątek, 22 czerwca 2012, 15:21

Reklama

modele polskich samolotów

Re: StuH 42

Postprzez KrisFX » sobota, 7 grudnia 2013, 23:39

Kamil, cieszy nas Twoja obecność w projekcie i to jak sobie dobrze poradziłeś ze zmianą płyty nad przekładnią na spawaną tradycyjnie (nasz zaprzyjaźniony ...art obiecywał "pomóc" w tym temacie, ale dalej cisza trwa ...), natomiast co się stało, albo raczej co się nie stało co z włazami rewizyjnymi? No i to jarzmo, sorry.

Krzysiek
Obrazek
Avatar użytkownika
KrisFX
 
Posty: 166
Dołączył(a): czwartek, 6 sierpnia 2009, 14:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: StuH 42

Postprzez KAMIL1990 » niedziela, 8 grudnia 2013, 00:11

KrisFX napisał(a):Kamil, cieszy nas Twoja obecność w projekcie i to jak sobie dobrze poradziłeś ze zmianą płyty nad przekładnią na spawaną tradycyjnie (nasz zaprzyjaźniony ...art obiecywał "pomóc" w tym temacie, ale dalej cisza trwa ...), natomiast co się stało, albo raczej co się nie stało co z włazami rewizyjnymi? No i to jarzmo, sorry.

Krzysiek

Witam i dziękuje za zwrócenie mi uwagi na moje błędy :oops: postaram się poprawić je jak najszybciej. Mam w takim razie kilka pytani :?: , bo postanowiłem sobie, że zbuduję model jak najbardziej wierny orginałowi
- co mam do poprawienia w modelu by wyglądał jak najbardziej zbliżony do pojazdu ze zdjęcia
- które spawy muszę poprawić , bo z tego co wiem że nie które powinny być wypukłe
- jakie powinienem zakupić gąsienice Fruillmodel
Za wszelkie podpowiedzi będę wdzięczny .
Avatar użytkownika
KAMIL1990
 
Posty: 166
Dołączył(a): piątek, 22 czerwca 2012, 15:21

Re: StuH 42

Postprzez KrisFX » niedziela, 8 grudnia 2013, 13:09

W sumie to nie błędy a chyba raczej niedociągnięcia. Usuń te pozostałości łączenia z ramką z klap otworu rewizyjnego i będzie OK i popraw górną krawędź przodu jarzma.

Myślę że możesz się wzorować na modelu Bartka, bo to mniej więcej ten sam okres produkcji i ta sama fabryka. Bartek pododawał wszystko co trzeba w swoim modelu. Oczywiście poza bujanymi osłonami bo u Ciebie są standardowe.

Jest jedna kwestia i Ciekaw jestem tu zdania kolegów. Mianowicie otwór na współosiowy MG w masce działa (jarzmie). Ze względu na to że haubica zajmuje więcej miejsca niż standardowa armata 75mm, w StuHach nie montowano tego karabinu natomiast otwór pozostawał. Na zdjęciu jakoś nie mogę się go dopatrzeć. Jest w tym miejscu widoczne osmolenie ale raczej nie od MG ponieważ go tam nie powinno być. Bardzo dobrze jest ten otwór widoczny na znanym zdjęciu StuHa z Seelow.

Działaj dalej będziemy pomagali.
Obrazek
Avatar użytkownika
KrisFX
 
Posty: 166
Dołączył(a): czwartek, 6 sierpnia 2009, 14:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: StuH 42

Postprzez Vis13 » niedziela, 8 grudnia 2013, 15:39

Także mnie zastanawiał ten otwór w jarzmie, a raczej jego brak. Może tak jak w wypadku kiedy z barków odlewanych osłon działa powrócono na moment w Alkecie do montowania osłon spawanych, tak i w tym wypadku montowano co było w magazynie, tym bardziej że otwór był "sobie a muzom".
Vis13
 
Posty: 705
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 20:49
Lokalizacja: 3miasto/Tczew

Re: StuH 42

Postprzez KAMIL1990 » poniedziałek, 9 grudnia 2013, 17:09

Kolejna porcja zdjęć , na modelu zostały poprawione niedociągnięcia w postaci nieoszlifowanych elementów modelu. Wykonałem również fakturę odlewanych elementów na osłonach z tyłu pojazdu oraz wykonałem dopancerzenie z poxiliny tu moje pytanie czy tak jak jest teraz może pozostać ?. Koła będą jeszcze traktowane nitro by nadać im bardziej zużyty wygląd . Pora na zdjęci by was nie zanudzać :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
KAMIL1990
 
Posty: 166
Dołączył(a): piątek, 22 czerwca 2012, 15:21

Re: StuH 42

Postprzez Vis13 » poniedziałek, 9 grudnia 2013, 19:22

Wygładź trochę ten beton.
Przy kopule dowódcy trochę się zagalopowałeś. StuH ma standardowi klin przed kopułą, tylko bok ma pogrubiony za pomocą betonu. Nawet w wypadku jeśli ten beton chcesz zostawić, to musisz usunąć część nad osłoną celownika która była ruchoma, mniej więcej tak jak zaznaczyłem czerwoną kreską.

Obrazek
Vis13
 
Posty: 705
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 20:49
Lokalizacja: 3miasto/Tczew


Powrót do StuGmania - StuG III G (StuH) - mini projekt grupowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości