Stug III G mit Flussiggas-Antrieb 1:35

(27.09.2011-...)

Stug III G mit Flussiggas-Antrieb 1:35

Postprzez Robert C » sobota, 14 grudnia 2013, 21:04

Cześć
Zamówiłem model CH(Dragon)6371. Mam zamiar założyć za jakiś czas warsztat z tym modelem, ale najpierw chciałbym dowiedzieć się czegoś na temat tego pojazdu. Wydaje mi się że gdzieś wyczytałem że była to wersja szkoleniowa i miała silnik gazowy. I tutaj kończy się moja wiedza i zaczyna się proźba o pomoc :) . Czy ten stug brał udział w walce, czy miał jakieś oznaczenia, czy w pudle mam poprawny model lub składak kilku wyprasek DML jeśli tak to jakich przeróbek wymaga, również liczę na jakieś fotografie tego pojazdu ja znam tylko to z tego linku:
http://www.network54.com/Forum/47207/th ... hobby+6371
Zdaję sobie sprawę że proszę o dość wiele ale moja wiedza na ten temat jest znikoma, więc liczę na pomoc kolegów którzy siedzą w tym temacie.
Pozdrawiam
Robert C
 
Posty: 159
Dołączył(a): piątek, 4 maja 2012, 13:17

Reklama

Re: Stug III G mit Flussiggas-Antrieb 1:35

Postprzez Vis13 » niedziela, 15 grudnia 2013, 11:24

Link jaki wkleiłeś, zawiera jedyne znane, przynajmniej dla mnie, zdjęcie tego StuGa. Jak sam już napisałeś używany był w szkole artylerii i był napędzany gazem. Czy był użyty bojowo...? Większość tego rodzaju szkół wraz ze zbliżaniem się frontu organizowała jakieś jednostki improwizowane, których żywot bojowy był krótki. Być może taki los spotkał i tego StuGa, natomiast jest to tylko gdybanie z mojej strony.
Patrząc na zawartość pudełka, wszystko wydaje się w porządku
http://www.militarymodelling.com/news/a ... trieb/4177
Najważniejsze, ze Dragon dał właściwe, wczesne błotniki z lekkim uskokiem na przedzie.
Vis13
 
Posty: 705
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 20:49
Lokalizacja: 3miasto/Tczew

Re: Stug III G mit Flussiggas-Antrieb 1:35

Postprzez Robert C » sobota, 3 maja 2014, 11:55

Cześć
W końcu poskładałem model. Prosto z pudła. Czuję się trochę głupio w tym mini projekcie nie dając nawet zapinek do narzędzi abera. Uznałem że cały model w dunkelgelb będzie nudny więc dodałem kilka części w kolorze minio-podobnym również dodałem materiałową osłonę za jarzmem armaty. Jest to moja osobista wariacja i zdaję sobie sprawę że w oryginale tego najprawdopodobniej nie było. Tak na marginesie to model zmalowany zestawem do modulacji AK który mogę szczerze polecić.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Liczę na wasze komentarze i krytykę
Robert C
 
Posty: 159
Dołączył(a): piątek, 4 maja 2012, 13:17

Re: Stug III G mit Flussiggas-Antrieb 1:35

Postprzez Vis13 » sobota, 3 maja 2014, 13:59

Coś jest nie tak z włazem dowódcy, powinien głębiej siedzie w wieżyczce.
Na włazie dostępowym do silnika (tym obok butli z gazem, niepotrzebnie zostawiłeś trzy otwory, to tylko zaznaczone miejsca do montażu koła zapasowego.
Vis13
 
Posty: 705
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 20:49
Lokalizacja: 3miasto/Tczew

Re: Stug III G mit Flussiggas-Antrieb 1:35

Postprzez Radek Pituch » czwartek, 8 maja 2014, 06:59

Te "miniopodobne" elementy wcale uroku nie dodają.
Avatar użytkownika
Radek Pituch
 
Posty: 2152
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:48
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do StuGmania - StuG III G (StuH) - mini projekt grupowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości