Pierwsza diorama plus skala

Relacje z budowy, porady, zestawy, nowości dotyczące dioram - to właśnie tutaj.

Pierwsza diorama plus skala

Postprzez Kenjiro75 » niedziela, 9 maja 2021, 20:58

Dzień dobry! Myślę nieśmiało nad pierwszą w życiu dioramą. Ma być to Bf-109 (1/32) stojący na trawie plus trochę pierdółek. Mam kilka pytań:

1) jak robi się trawę? Czy to się kupuje w jakichś minirolkach, jak prawdziwą trawę?
2) w sklepach widzę mnóstwo świetnych elementów, typu jakieś beczki, kanistry itd., ale praktycznie wszystko jest w skali 1:35. Czy jeśli coś takiego będzie przy samolocie 1/32, to będzie widoczna różnica w skali?
3) pilot tego samolotu jest w skali 1:32. Czy jeśli dołoży się gdzieś w pobliżu inną figurkę 1/35, to nie będą jak ojciec z synem?

Dziękuję bardzo!
Kenjiro75
 
Posty: 21
Dołączył(a): poniedziałek, 29 marca 2021, 17:32

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Pierwsza diorama plus skala

Postprzez michalab » poniedziałek, 10 maja 2021, 08:22

Zupełnie teoretyzując bo nigdy nie budowałem dioramy, bazując tylko na wyliczeniach. Człowiek 180cm w skali 1:35 będzie odpowiednikiem 164cm w 1:32 więc powinno być OK. Moim zdaniem takie zróżnicowanie wysokości może wyglądać ciekawie, choć pewnie lepiej by było gdyby ten w 1:35 był tęższy.
Jestem tu, aby podziwiać wasze prace, może czegoś przy okazji się nauczę. Sam dopiero zaczynam, wybaczcie naiwne pytania.
michalab
 
Posty: 31
Dołączył(a): środa, 7 kwietnia 2021, 16:28

Re: Pierwsza diorama plus skala

Postprzez Grzegorz H. » sobota, 15 maja 2021, 14:17

Co do trawy, to możesz kupić w rolkach-matach, w kępkach jak i elektrostatyczną, którą sam posiejesz (właściwie posadzisz).
Avatar użytkownika
Grzegorz H.
 
Posty: 490
Dołączył(a): niedziela, 25 listopada 2007, 12:46
Lokalizacja: Bydgoszcz


Powrót do Dioramy - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości