Pierwszy budynek w skali 1:35

Relacje z budowy, porady, zestawy, nowości dotyczące dioram - to właśnie tutaj.

Pierwszy budynek w skali 1:35

Postprzez arekcyt » środa, 10 kwietnia 2013, 18:07

Witam. Jestem początkującym modelarzem. Chciałby skleić swój pierwszy budynek na dioramę. Postawiłem sobie za cel sklejenie modelu z MiniArt 35013 Austrian city building http://www.mojehobby.pl/products/Austri ... lding.html
Maluje farbami Humbroll i nie wiem jakie numery farb dobrać? Proszę o przedstawienie materiałów oraz narzędzi niezbędnych do budowy powyższego modelu. Jestem kompletnie zielony w tej tematyce, czy ktoś mógłby mi pomóc co powinienem "krok po kroku" robić?
Liczę na pomoc i serdecznie pozdrawiam Arek.
arekcyt
 
Posty: 8
Dołączył(a): środa, 13 lutego 2013, 18:25

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Pierwszy budynek w skali 1:35

Postprzez witek613 » środa, 10 kwietnia 2013, 20:11

Witam nowego kolegę-modelarza. Jeśli chodzi o składanie budynków z Miniartu to polecam wejść na ich stronę www.miniart-models.com i kliknąć zakładkę ASSEMBLY GUIDE. Tam jest krok po kroku pokazane co i jak :) A co do farb to już według Twojego uznania bo budynki nie są malowane według kolorów standardowych.. Powodzenia i nie spiesz bo "Nic nie niszczy modelu bardziej niż pośpiech" jak mawiał Mistrz Yoda :)
witek613
 
Posty: 219
Dołączył(a): środa, 27 maja 2009, 15:05

Re: Pierwszy budynek w skali 1:35

Postprzez arekcyt » czwartek, 11 kwietnia 2013, 09:11

witek613 napisał(a):Witam nowego kolegę-modelarza. Jeśli chodzi o składanie budynków z Miniartu to polecam wejść na ich stronę http://www.miniart-models.com i kliknąć zakładkę ASSEMBLY GUIDE. Tam jest krok po kroku pokazane co i jak :) A co do farb to już według Twojego uznania bo budynki nie są malowane według kolorów standardowych.. Powodzenia i nie spiesz bo "Nic nie niszczy modelu bardziej niż pośpiech" jak mawiał Mistrz Yoda :)


Bardzo dziękuję za miłe powitanie. :) Strona naprawdę super. :) Tak jak już pisałem maluje Humbrollami. Chciałbym uzyskać efekty eksploatacji na budynku? Co powinienem czynić w pierwszych krokach? Bardzo proszę o dokładny opis.
arekcyt
 
Posty: 8
Dołączył(a): środa, 13 lutego 2013, 18:25

Re: Pierwszy budynek w skali 1:35

Postprzez Adam Obrębski » czwartek, 11 kwietnia 2013, 14:00

Na początek polecam złożyć ten budynek, bo wbrew pozorom chyba to nie jest tak łatwo z MiniArtów osiągnąć tak łatwo dobrego efektu.
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Re: Pierwszy budynek w skali 1:35

Postprzez robert.bednarczyk » czwartek, 11 kwietnia 2013, 15:00

Witaj Arek. Zabieraj się śmiało do roboty bo z teoretycznych porad i tak wszytskiego się nie dowiesz. Jak widzisz Koledzy się odezwali i z pewnością będą aktywnie reagować na pokazywany w warsztacie postęp prac. Podobnie jak witek613 jestem zdania, że nie należy przykładać jakiejś większej wagi do kolorystyki budunków gdyż na ogół nie było to w jakikolwiek sposób standaryzowane (pisaliśmy o tym na p/w). Oczywiście nie używaj do elewacji farb błyszczacych lub satynowych i kolorów zbyt żywej barwie - śmiało mieszaj farby aż do osiągnięcia oczekiwanego efektu. Ruszaj z pracami - w modelarstwie sporo można zepsucćale i nie ma tego (na ogół) czego nie da się poprawić. Serdeczności. RB.
robert.bednarczyk
 
Posty: 628
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2011, 14:05

Re: Pierwszy budynek w skali 1:35

Postprzez arekcyt » czwartek, 11 kwietnia 2013, 16:52

Dziękuje za wskazówki i zabieram się za sklejanie budynku :)
arekcyt
 
Posty: 8
Dołączył(a): środa, 13 lutego 2013, 18:25


Powrót do Dioramy - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości