[Trójprzymierze] Pechowe lądowanie / 1:72 / Alex976

Relacje z budowy, porady, zestawy, nowości dotyczące dioram - to właśnie tutaj.

Re: [Trójprzymierze] Pechowe lądowanie / 1:72 / Alex976

Postprzez rollingstones » sobota, 1 lutego 2014, 21:04

Podejście dioramiarza musi być inne, szersze. Za przeproszeniem imho, nie należy się doktoryzować się nad tą szopą dalej na tym etapie. Ona jest bazą do tego co nastąpi później. Przestawianie deski w tył lub do przodu na tym etapie jest pozbawione jakiegokolwiek sensu i wybaczcie ale te rady obecnie są śmieszne . Teraz pora na rozpoczęcie prac na kolejnym bohaterem sceny.
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Reklama

modele polskich samolotów

Re: [Trójprzymierze] Pechowe lądowanie / 1:72 / Alex976

Postprzez Alex976 » sobota, 1 lutego 2014, 21:12

rollingstones napisał(a):Podejście dioramiarza musi być inne, szersze. Za przeproszeniem imho, nie należy się doktoryzować się nad tą szopą dalej na tym etapie. Ona jest bazą do tego co nastąpi później. Przestawianie deski w tył lub do przodu na tym etapie jest pozbawione jakiegokolwiek sensu i wybaczcie ale te rady obecnie są śmieszne . Teraz pora na rozpoczęcie prac na kolejnym bohaterem sceny.

No własnie mam dokładnie takie samo zdanie. Ja wolę wprowadzić zmiany kiedy będę miał gotową koncepcję podstawki, podczas ustawiania, pasowania modelu do stodoły. I tak też będę robił. Nawet jak stawiam takie głupie drzewko to tez przymierzam do wszystkich możliwych miejsc i wybieram to najfajniejsze.
Ale żeby nie wyszło, że jestem ignorantem poprawiam część rzeczy już teraz. Aczkolwiek i tak później będzie wiele zmian, jak zawsze.
A tak stodoła wyglądała dzisiaj, zdjęcia na ciemnym tle, bo kolor lepiej widać. Na białym był za duży kontrast i stodoła była za ciemna. Szarego filtra jeszcze nie robiłem i jeszcze nie wiem czy zrobię ;o)
Obrazek
nie lubię pigwy i malin
Obrazek
Avatar użytkownika
Alex976
 
Posty: 1682
Dołączył(a): wtorek, 1 stycznia 2013, 19:08

Re: [Trójprzymierze] Pechowe lądowanie / 1:72 / Alex976

Postprzez hardy198 » sobota, 1 lutego 2014, 21:16

Ta twoja stodółka bardzo fajnie się prezentuje :D
Najbardziej nie mogę się doczekać strzechy na dachu :)

Pozdrawiam
"Lecę blisko faceta, dokładnie celuję i, oczywiście on spada w dół"
 Oswald Boelcke

Warsztat:
Hurri mk.IIc, P-47M "Lanny"
Avatar użytkownika
hardy198
 
Posty: 765
Dołączył(a): wtorek, 23 listopada 2010, 15:19

Re: [Trójprzymierze] Pechowe lądowanie / 1:72 / Alex976

Postprzez greatgonzo » sobota, 1 lutego 2014, 23:11

Podejście dioramiarza musi być inne


Oczywiście. Bez tego diorama w ogóle by nie powstała.
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4057
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: [Trójprzymierze] Pechowe lądowanie / 1:72 / Alex976

Postprzez Sherman » sobota, 1 lutego 2014, 23:21

Hmm... no na razie deski nie przypominają starego drewna ani ciut. Ciekaw jestem ja z tego wybrniesz, przyznam się bez bicia że mnie zawsze to sprawiało problem.
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Re: [Trójprzymierze] Pechowe lądowanie / 1:72 / Alex976

Postprzez jarkakarwo » niedziela, 2 lutego 2014, 09:55

A musi być stara? :) ktoś sobie postawił stodołę i kilka dni póziniej walną w nią samolot
Moim zdaniem fajnie by to wyglądało jakby obok tej stodoły z samolotem stała jakaś starsza pani/pan właściciele gospodarstwa i jakby nigdy nic sobie coś robiła np.rąbali drewno nosili jakieś rzeczy, przecież samoloty uderzające w stodoły to codzienność. Oddało by to wojenną rzeczywistość
każdy model to pomnik upamiętniający ludzi, którzy walczyli i ginęli w maszynie naturalnych rozmiarów
Avatar użytkownika
jarkakarwo
 
Posty: 152
Dołączył(a): środa, 18 grudnia 2013, 22:22

Re: [Trójprzymierze] Pechowe lądowanie / 1:72 / Alex976

Postprzez siara1939 » niedziela, 2 lutego 2014, 10:09

Alex976 napisał(a):
rollingstones napisał(a):Podejście dioramiarza musi być inne, szersze. Za przeproszeniem imho, nie należy się doktoryzować się nad tą szopą dalej na tym etapie. Ona jest bazą do tego co nastąpi później. Przestawianie deski w tył lub do przodu na tym etapie jest pozbawione jakiegokolwiek sensu i wybaczcie ale te rady obecnie są śmieszne . Teraz pora na rozpoczęcie prac na kolejnym bohaterem sceny.

No własnie mam dokładnie takie samo zdanie. Ja wolę wprowadzić zmiany kiedy będę miał gotową koncepcję podstawki, podczas ustawiania, pasowania modelu do stodoły. I tak też będę robił.


Wiec idac ta droga malowanie tej stodoly na tym etapie mija sie z celem.
BTW- te deski nie wygladaja jak deski- kolor jest slaby.
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: [Trójprzymierze] Pechowe lądowanie / 1:72 / Alex976

Postprzez rollingstones » niedziela, 2 lutego 2014, 10:14

podstawowe malowanie ma sens ale cackanie się jakie robi teraz Alex nie.
A prawdę mówiąc to mi się ta stodoła nie podoba - proporcje ma jakieś zachwiane - deski za za szerokie, nad kolorem nie dyskutuje bo można zrobić inny w 15 minut.
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: [Trójprzymierze] Pechowe lądowanie / 1:72 / Alex976

Postprzez Alex976 » niedziela, 2 lutego 2014, 13:05

Sherman napisał(a):Hmm... no na razie deski nie przypominają starego drewna ani ciut. Ciekaw jestem ja z tego wybrniesz, przyznam się bez bicia że mnie zawsze to sprawiało problem.

siara1939 napisał(a):BTW- te deski nie wygladaja jak deski- kolor jest slaby.

Panowie, pewnie macie na myśli coś w tym stylu:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Owszem, stodoła jest skończona, ale na ten etap prac. Jak pisałem:
Alex976 napisał(a):Ja wolę wprowadzić zmiany kiedy będę miał gotową koncepcję podstawki, podczas ustawiania, pasowania modelu do stodoły.


Wtedy będzie ostateczna podmalówka. I, mam nadzieję, deski będą podobne do tych na zdjęciach. Chociaż znalazłem tez takie zdjęcie:
Obrazek
rollingstones napisał(a):podstawowe malowanie ma sens ale cackanie się jakie robi teraz Alex nie.

Jak pisałem, poprawiam te rzeczy, które mi sugerują już teraz, żeby później ktoś nie miał obiekcji, że nikogo nie słucham. Znając życie jak stodoła będzie na miejscu to i tak kilka desek poleci. Natomiast co do tego:
rollingstones napisał(a):A prawdę mówiąc to mi się ta stodoła nie podoba - proporcje ma jakieś zachwiane - deski za za szerokie

Tutaj się nie do końca zgodzę jeżeli chodzi o szerokość desek. Deski bierze się takie jakie są, a ich szerokość zależy od wielkości drzewa, z którego zostały zrobione. Moje mają średnio 3mm, więc niewiele ponad 21cm w rzeczywistości. Niektóre są szersze, bo dochodzą nawet do 4mm, a niektóra nie, bo mają miejscami po 2mm.

A tutaj zdjęcie zrobione dosłownie minutę temu, prosto z warsztatu. Taki kolor ma teraz stodoła w rzeczywistości.
Obrazek
nie lubię pigwy i malin
Obrazek
Avatar użytkownika
Alex976
 
Posty: 1682
Dołączył(a): wtorek, 1 stycznia 2013, 19:08

Re: [Trójprzymierze] Pechowe lądowanie / 1:72 / Alex976

Postprzez Andrzej Godlewski » niedziela, 2 lutego 2014, 16:48

Pierwsze i to podstawowe pytanie ,czy gruntowałeś deseczki przed malowaniem ?
Bo jeśli nie to, niestety drewienka będą piły każdy lakier :D i będzie problem z uzyskaniem odpowiedniego koloru .
W takim przypadku najlepiej sprawdzają się farbki olejne , przynajmniej u mnie to się sprawdza .
Zresztą o ile sobie przypomnisz to odpowiedziałem Ci na pytanie w temacie ,,Fajrany" jakimi farbami malowałem deski .
W temacie dioram jest parę ładnych prac w których, też są opisane fajne metody malowania .
Avatar użytkownika
Andrzej Godlewski
 
Posty: 914
Dołączył(a): niedziela, 15 lutego 2009, 21:42

Re: [Trójprzymierze] Pechowe lądowanie / 1:72 / Alex976

Postprzez Alex976 » niedziela, 2 lutego 2014, 17:05

Andrzeju, wszystko malowane olejnymi ;o)
Twój wątek pamiętam bardzo dobrze i jeszcze dłuuuugo będę go pamiętał :D
nie lubię pigwy i malin
Obrazek
Avatar użytkownika
Alex976
 
Posty: 1682
Dołączył(a): wtorek, 1 stycznia 2013, 19:08

Re: [Trójprzymierze] Pechowe lądowanie / 1:72 / Alex976

Postprzez Andrzej Godlewski » niedziela, 2 lutego 2014, 18:01

No to życzę wesołego paprania farbkami :)
Jak już skończysz, to zapewne po tylu radach ,będziesz specjalistą od stodół :mrgreen:
Avatar użytkownika
Andrzej Godlewski
 
Posty: 914
Dołączył(a): niedziela, 15 lutego 2009, 21:42

Re: [Trójprzymierze] Pechowe lądowanie / 1:72 / Alex976

Postprzez Alex976 » niedziela, 2 lutego 2014, 18:32

Andrzej Godlewski napisał(a):No to życzę wesołego paprania farbkami :)
Jak już skończysz, to zapewne po tylu radach ,będziesz specjalistą od stodół :mrgreen:

Hehe, zabawa z farbami na pewno będzie przednia (zresztą już była :D ) Ale dopiero po skomponowaniu podstawki :!:
A motyw stodoły na pewno jeszcze kiedyś zagości w którejś z moich prac :mrgreen:
nie lubię pigwy i malin
Obrazek
Avatar użytkownika
Alex976
 
Posty: 1682
Dołączył(a): wtorek, 1 stycznia 2013, 19:08

Re: [Trójprzymierze] Pechowe lądowanie / 1:72 / Alex976

Postprzez myszoskoczek » wtorek, 4 lutego 2014, 17:22

jarkakarwo napisał(a):stała jakaś starsza pani/pan właściciele gospodarstwa i jakby nigdy nic sobie coś robiła np.rąbali drewno


I chyba by się za głowę trzymali !!!
-Łolaboga!
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Obecnie na warsztacie: A-7P Corsair II viewtopic.php?f=12&t=82622
Pamiętajcie, wszystko wygląda lepiej na żywo niż na zdjęciach
myszoskoczek
 
Posty: 994
Dołączył(a): poniedziałek, 9 września 2013, 17:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [Trójprzymierze] Pechowe lądowanie / 1:72 / Alex976

Postprzez jarkakarwo » wtorek, 4 lutego 2014, 19:02

[/quote]I chyba by się za głowę trzymali !!!
-Łolaboga!
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:[/quote]

to ewentualnie też ;o)
każdy model to pomnik upamiętniający ludzi, którzy walczyli i ginęli w maszynie naturalnych rozmiarów
Avatar użytkownika
jarkakarwo
 
Posty: 152
Dołączył(a): środa, 18 grudnia 2013, 22:22

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dioramy - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości