Budynki do gry

Relacje z budowy, porady, zestawy, nowości dotyczące dioram - to właśnie tutaj.

Re: Budynki do gry

Postprzez rob » wtorek, 15 stycznia 2013, 21:07

Gapa bez swastyki to różnica.
Pieczątka to koszt od 2zł + koszt wysyłki. Ostatnio zamawiałem sokoła i kosztował mnie 5zł plus wysyłka chyba 3,80zł więc Twoja gapa bez swastyki pewnie była by w tej samej cenie.
Architektura, figurki, gadżety…
…i co mi w ten zakuty łeb wpadnie!
ROB
Avatar użytkownika
rob
 
Posty: 200
Dołączył(a): wtorek, 18 listopada 2008, 15:38
Lokalizacja: wielkopolska

Reklama

Re: Budynki do gry

Postprzez Slash » wtorek, 15 stycznia 2013, 21:07

Bez przesady. Pytanie co to jest propagowanie. Bo granie w grę to ciężko raczej porównać do rozdawania ulotek i rozklejania afiszów na mieście. Nikt tu nikogo nie przekonuje do ideologii uznanej za zbrodniczą więc chyba nie o to chodzi.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Publiczne_propagowanie_faszystowskiego_lub_innego_totalitarnego_ustroju_pa%C5%84stwa
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: Budynki do gry

Postprzez Mustaf » wtorek, 15 stycznia 2013, 21:40

" Eksponowanie symboli reżimów totalitarnych nie stanowi przestępstwa o ile nie ma na celu rozpowszechniania tych symboli (art. 256 par. 2 kk) lub propagowania ustroju. " a raczej nie ma... więc nie ma co się martwić ; )
Avatar użytkownika
Mustaf
 
Posty: 94
Dołączył(a): poniedziałek, 8 lutego 2010, 14:07

Re: Budynki do gry

Postprzez kelo83 » wtorek, 15 stycznia 2013, 21:43

Gapą bym się nie przejmował, a zapory wyszły fajnie, mają co prawda raczyska, ale tak wygląda mniej sztucznie. Choć w realu jak by mi pracownicy tak beton "polali" to przy kolejnej wypłacie nie znaleźli by nagrody ;o)
A gapa jak gapa, jedni zarzucą ci że ze swastyką, a inni, że jesteś be bo swastyki brakuje - fajnie wyszło
pozdrawiam Olek
Obrazek
Avatar użytkownika
kelo83
 
Posty: 276
Dołączył(a): piątek, 3 kwietnia 2009, 10:13
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Budynki do gry

Postprzez cramer » środa, 16 stycznia 2013, 22:29

rob napisał(a):Ostatnio zamawiałem sokoła i kosztował mnie 5zł plus wysyłka chyba 3,80zł więc Twoja gapa bez swastyki pewnie była by w tej samej cenie.


No ładnie... mnie gość skasował 30 zł. Podałbyś namiary na firmę gdzie ty zamawiasz - pewnie się przyda.
cramer
 
Posty: 16
Dołączył(a): poniedziałek, 7 stycznia 2013, 10:12

Re: Budynki do gry

Postprzez spartan-painting » piątek, 18 stycznia 2013, 13:48

Co do gapy to się wypowiadać nie będę, trochę wyolbrzymiacie, chłopak nic nie propaguje....
A co do samych budynków - mnie sie podobają - pomimo ewidentnych baboli budowniczych :D:D:D
Tylko popraw te zacieki bo wyglądają bardziej jak za przeproszeniem szczyny kotka :P 8-)
http://spartan-painting.blogspot.com/ <- blog o modelarstwie
I saw General Lee raise a saber in his hand
Heard the cannons roar as you made your last stand
You marched into battle with the Grey and the Red
Avatar użytkownika
spartan-painting
 
Posty: 107
Dołączył(a): sobota, 8 grudnia 2012, 04:50
Lokalizacja: Kraków

Re: Budynki do gry

Postprzez rob » poniedziałek, 21 stycznia 2013, 13:03

Ja zamawiam swoje gumki tutaj : http://www.3dls.pl/
Architektura, figurki, gadżety…
…i co mi w ten zakuty łeb wpadnie!
ROB
Avatar użytkownika
rob
 
Posty: 200
Dołączył(a): wtorek, 18 listopada 2008, 15:38
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Budynki do gry

Postprzez cramer » poniedziałek, 25 marca 2013, 11:20

Witam ponownie. Własnie rozpocząłem nowy projekt, tym razem chcę zrobić zniszczoną kamienicę.
Obrazek
Na razie pod dwóch dniach pracy całość wygląda tak:
Obrazek
Obrazek

Relacja z budowy na moim blogu: http://cramerski.blogspot.com/2013/03/k ... a-cz1.html

I tu mam kilka pytań do Was koledzy modelarze, jako fachowców w dziedzinie:
- muszę zrezygnować z dachu ale chciałbym pokazać chociaż kawałek jego dolnej części - oczywiście mocno zniszczony - a nie mam pojęcia jak dach wygląda "od środka" ;-P a nie chciałbym znowu popełnić budowlanych błędów. Poszukałbym w necie ale nie bardzo wiem jak to się nazywa - pokrycie dachowe?
- z czego zrobić resztki szyb w oknach?
- czy podłoga na pietrze składa się z: podłogi, jakieś belki nośnej i sufitu? Czyli z dwóch warstw? A jeśli tak to czy jest to czymś w środku wypełnione? Bo na różnych dioramach różnie to wygląda?
- z czego/ jak zrobić element który mocuje rynnę do ściany? Jakaś szpilka z paskiem blaszki?
Byłbym wdzięczny za odpowiedzi na pytania a także podpowiedź czy na razie robię dobrze czy coś muszę już teraz zmienić.

p.s. Rob dzięki za namiar na firmę od pieczątek ;-D
cramer
 
Posty: 16
Dołączył(a): poniedziałek, 7 stycznia 2013, 10:12

Re: Budynki do gry

Postprzez kelo83 » poniedziałek, 25 marca 2013, 13:33

Konstrukcja dachu - wygooglaj hasło: dach jętkowy - przejrzyj grafikę i wiesz wszystko, przy czym odpuść sobie dodatkowe podparcia jętki, zrób tylko krokwie, jętki, murłaty i pokrycie.
Pokrycie dachu - wygooglaj hasło: dachówka karpiówka lub esówka - przejrzyj grafikę i wiesz wszystko.
Konstrukcja strou - wygooglaj hasło: strop ze ślepym pułapem - przejrzyj grafikę i wiesz wszystko.
Uchwyt rury spustowej - obejma + kotwa prętowa w ścianę, uchwyt rynny - płaskownik najczęściej w rozstawie krokwi (patrz pkt. 1)
Szyby - przezroczysta okładka do bindowania.

We wszystkich przypadkach potrzebujesz ideowych rysunków konstrukcyjnych.
pozdrawiam Olek
Obrazek
Avatar użytkownika
kelo83
 
Posty: 276
Dołączył(a): piątek, 3 kwietnia 2009, 10:13
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Budynki do gry

Postprzez cramer » poniedziałek, 25 marca 2013, 22:31

I oto mi chodziło. Wielkie dzięki ;-D
cramer
 
Posty: 16
Dołączył(a): poniedziałek, 7 stycznia 2013, 10:12

Re: Budynki do gry

Postprzez cramer » piątek, 29 marca 2013, 10:07

http://cramerski.blogspot.com/2013/03/k ... -cz-3.html
Koledzy... jak mi idzie? Proszę o ocenę - ale jako okoliczność łagodzącą weźcie pod uwagę, że robię to pierwszy raz w życiu oraz, że to nie modelarska hiper realistyczna diorama (choć gdybym potrafił to chciałbym tak zrobić ;-) ale element gry figurkowej.
cramer
 
Posty: 16
Dołączył(a): poniedziałek, 7 stycznia 2013, 10:12

Re: Budynki do gry

Postprzez cramer » środa, 17 kwietnia 2013, 11:21

Kolejny wpis z postępu prac. Powoli ale do przodu...
http://cramerski.blogspot.com/2013/04/k ... -cz-4.html
Gdybyście chcieli mi podpowiedzieć z tymi dachówkami byłbym wdzięczny ;-)
cramer
 
Posty: 16
Dołączył(a): poniedziałek, 7 stycznia 2013, 10:12

Re: Budynki do gry

Postprzez kelo83 » czwartek, 18 kwietnia 2013, 12:18

Powiedziało się A, to powiem i B.
Strop ładnie trzyma proporcje. Krokwie w dachu powinny być węższe, ale za to połączenie z murłatą wygląda bardziej realnie niż to się często widuje. Pokrycie dachu kiepsko wykombinowane, albo robisz pełne z desek i na to łaty, kontrłaty i dachówki, albo na krokwie łaty (czyli cienkie i wąskie listewki w realu tak 2x3cm) i o nie haczy się dachówki. Drugi sposób pokrywania dachu myślę, że dla Ciebie będzie lepszy.
Potłuczone szybki wyglądają fajnie (jak dla mnie).

Dachówki, które zrobiłeś przypominają dachówki które nazywają się "mnich mniszka". Zerknij na grafiki googla po wpisaniu tego hasła i znów wiesz wszystko ;o)
pozdrawiam Olek
Obrazek
Avatar użytkownika
kelo83
 
Posty: 276
Dołączył(a): piątek, 3 kwietnia 2009, 10:13
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Budynki do gry

Postprzez Alex976 » czwartek, 18 kwietnia 2013, 12:57

To tak:
1. Worki są bardzo brzydkie, popękane itp. itd. etc. Ja kiedyś robiłem je w następujący sposób: bierzesz pończochę, tniesz ją na kwadraty o wymiarach mniej więcej 2x2cm wkładasz do środka kulkę z glinki, łapiesz rogi kwadratu i wiążesz je razem, zgniatasz kuleczkę w środku nadają mu kształt worka.
2.Jeśli chodzi o dachówki to kolega Anioł wykonał świetne na dioramce z Włoch. Zrobił je z tekturki modelarskiej, którą moczył w wikolu i nawijał na coś okrągłego, żeby kształt nadać. Czekał aż wyschną i "ubierał"

Reszta fajna.
Ostatnio edytowano piątek, 19 kwietnia 2013, 19:38 przez Alex976, łącznie edytowano 1 raz
nie lubię pigwy i malin
Obrazek
Avatar użytkownika
Alex976
 
Posty: 1682
Dołączył(a): wtorek, 1 stycznia 2013, 19:08

Re: Budynki do gry

Postprzez mgz » piątek, 19 kwietnia 2013, 12:02

Alex976 napisał(a):2.Jeśli chodzi o dachówki to kolega Anioł wykonał świetne na dioramce z Włoch. Zrobił je z tekturki modelarskiej, którą moczył w wikolu i nawijał na coś okrągłego, żeby kształt nadać. Czekał aż wyschnął i "ubierał".


ebay - "Natural Color Half Tips Acrylic False Nail" - najtaniej i najszybciej ;)
mgz
 
Posty: 48
Dołączył(a): poniedziałek, 4 marca 2013, 18:22

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dioramy - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości