Children of War 1/35

Relacje z budowy, porady, zestawy, nowości dotyczące dioram - to właśnie tutaj.

Re: Children of War 1/35

Postprzez Ave » wtorek, 27 sierpnia 2013, 20:52

Świetnie to wygląda! Malowanie budynku z zewnątrz wymiata. No i fajnie, że wreszcie coś dłubiesz na forum.
Obrazek
Marcin
Avatar użytkownika
Ave
 
Posty: 504
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 02:58

Reklama

Re: Children of War 1/35

Postprzez qba » środa, 28 sierpnia 2013, 15:32

Prawda, ruiny wyszły super. Chciałbym takie cegły kiedyś zrobić.
Pozdrawiam Kuba
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 706
Dołączył(a): wtorek, 26 sierpnia 2008, 14:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Children of War 1/35

Postprzez NIEDZWIEDZ » środa, 28 sierpnia 2013, 15:42

qba napisał(a):Prawda, ruiny wyszły super. Chciałbym takie cegły kiedyś zrobić.


No żaden problem takie zrobić.Jutro opiszę jak osiągnąłem taki efekt.
Przyjaciel to ktoś kto zrobi dla Ciebie wszystko bezinteresownie
Avatar użytkownika
NIEDZWIEDZ
 
Posty: 482
Dołączył(a): piątek, 23 maja 2008, 23:31
Lokalizacja: Kraków

Re: Children of War 1/35

Postprzez ROMAN » środa, 28 sierpnia 2013, 18:14

Mam wrażenie, że zrobisz bardzo dobrą dioramę. Że nawet jedną z piękniejszych w tym roku na tym forum. Bardzo dobrze dobrana forma budynku. Dość dobrze pomalowana. Ciekawy pomysł rodem z pewnego filmu. Tematyka przed akcji dość sielankowa co może mieć dalszy ciąg akcji. Pamiętasz szeregowca Ryana gdy w ruinach rozmawiał z dowódcą a w tle śpiewała Edith Piaf? Tu też widać taką sielankę tylko dziecięcą. Takie miejsce może zdarzyć się wszędzie ale ten plakat :!: W internecie znajdziesz tysiące bardziej tematycznych.
Są też minusy jakie ja widzę.
Zwracam uwagę, że w budynku po wewnętrznej stronie zrobiłeś stropy drewniane i one są dobrze wykonane ( w miarę, bo powinny być o przekroju prostokąta ale to można przeboleć) tylko wnętrza pomieszczeń są za szczere. Za elegancko wyglądają. Wpadła tam bomba lub inszy pocisk eksplodował a tapety, kafelki oraz mebelki wyglądają jak nowe. Chcesz wojny ma być wojna. Kamień na kamieniu ma się nie ostać a co dopiero równiutkie kafelki czy eleganckie meble.

I jeszcze jedno nie ujmujące Twojej pracy. Osobiście nie cierpię uciętych modeli jako zakończenia. O ile budynek jest ucięty w formie ale nosi element zniszczenia, tak ucięty model pojazdu rodem chlaśnięty żyletką deczko odstaje. Idąc dalej tą konwencją można pociąć figurkę w pionie i przykleić na brzeg dioramy. Owa figurka była by lekko kontrowersyjna. No chyba, że się mylę w ocenie dzisiejszego modelarstwa i teraz taka moda.

Pozdrawiam i czekam na dalsze etapy.
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: Children of War 1/35

Postprzez greatgonzo » środa, 28 sierpnia 2013, 19:39

ROMAN napisał(a):Osobiście nie cierpię uciętych modeli jako zakończenia. O ile budynek jest ucięty w formie ale nosi element zniszczenia, tak ucięty model pojazdu rodem chlaśnięty żyletką deczko odstaje. Idąc dalej tą konwencją można pociąć figurkę w pionie i przykleić na brzeg dioramy. Owa figurka była by lekko kontrowersyjna. No chyba, że się mylę w ocenie dzisiejszego modelarstwa i teraz taka moda.


To jest bardzo słuszna uwaga kompozycyjna!
A z tym stropem jest dużo większy kłopot, niż tylko przekroje belek konstrukcyjnych. O ile małe zdjęcie mnie nie ołgało.
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4057
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: Children of War 1/35

Postprzez NIEDZWIEDZ » środa, 28 sierpnia 2013, 20:25

Panowie działam cały czas,dzięki za wszelakie uwagi.Pojazd musiał zostać ucięty ponieważ cały by przesłaniał kompozycję dioramy.Co do wnętrza to tylko przymiarki do zdjęcia i wszystko zostanie potraktowane jak na wojnie.Co do stropu owszem jest drewniany i taki już pozostanie.Proszę napiszcie na jaki plakat wymienić i o co z tym stropem nie tak.Będę miał wasze uwagi gdy będę robił coś nowego z.wnętrzem.
Przyjaciel to ktoś kto zrobi dla Ciebie wszystko bezinteresownie
Avatar użytkownika
NIEDZWIEDZ
 
Posty: 482
Dołączył(a): piątek, 23 maja 2008, 23:31
Lokalizacja: Kraków

Re: Children of War 1/35

Postprzez greatgonzo » środa, 28 sierpnia 2013, 22:02

Jak dasz zbliżenie na przekrój stropu to powiem. Cholera wie, może tam wszystko gra i wyjdę na czepialskiego jełopa :).

Pojazd musiał zostać ucięty ponieważ cały by przesłaniał kompozycję dioramy.

Podobno najlepszym lekarstwem na ból głowy jest ból zęba ;). Z punktu widzenia dioramy jest dość obojętne co psuje jej kompozycję. Paradoksalnie w kompozycji otwartej najtrudniejsze jest umocowanie tej nieistniejącej przestrzeni. Nie tylko autorzy dioram mają z tym kłopot, bo to po prostu jest trudne.
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4057
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: Children of War 1/35

Postprzez NIEDZWIEDZ » czwartek, 29 sierpnia 2013, 08:51

NIEDZWIEDZ napisał(a):
qba napisał(a):Prawda, ruiny wyszły super. Chciałbym takie cegły kiedyś zrobić.


No żaden problem takie zrobić.Jutro opiszę jak osiągnąłem taki efekt.


Jak obiecałem tak też czynię.Opisze w punktach kolejne etapy malowania budynku aby było w miarę czytelne dla wszystkich.Cały budynek był malowany aerografem,z późniejszym etapem przejścia na pędzel.Ruina budynku jest gipsowa co powoduje (przynajmniej ja mam takie odczucie) lepsze osiągnięcie wrażenia starych cegieł niż na budynku z plastiku znanej firmy ze wschodu.Do malowania używałem pięciu kolorów farb Vallejo 70.845 ,70.909 ,70.817 ,70.950 ,70.951.


1.Budynek pomalowałem na czarno nr farby 70.950
2.Potem użyłem mieszanki dwóch kolorów czerwonych 70.909 i 70.817 w proporcjach 50/50 i rozcieńczyłem z wodą i odrobiną zmywacza do farb akrylowych Wamod i pomalowałem całość.
3.Na to wszystko prysnąłem delikatnie mgiełkę białego 70.950
4.Później zrobiłem wash z produktów Ak 012,013,014 mieszanych razem w jednym pojemniku z dodatkiem rozcieńczalnika Eco 1.
5. Do mieszanki 70.909 i 70.817 dodałem kolor 70.845 w proporcji na oko aby uzyskać kilka odcieni jaśniejszych i zrobilem przetarcia na krawędziach cegieł metodą suchego pędzla.
6.Zrobiłem washa z białej 70.951 akrylowej na ceglach celem uzyskania fugi.
7. kilka odcieni pomarańczy posłużyło do pomalowania wyrywkowo cegieł w murze.
8.na koniec zrobilem jeszcze raz wash z opisanej wcześniej mieszanki Ak.
9.nałożyłem pigment Vallejo 73.111 na mury .
10.plytki boczne obok okiennic malowałem na bialo i potem wash z Ak 012.

Tyle mam nadzieję że pomoglem.
Przyjaciel to ktoś kto zrobi dla Ciebie wszystko bezinteresownie
Avatar użytkownika
NIEDZWIEDZ
 
Posty: 482
Dołączył(a): piątek, 23 maja 2008, 23:31
Lokalizacja: Kraków

Re: Children of War 1/35

Postprzez witek613 » czwartek, 29 sierpnia 2013, 09:38

Bardzo ładna i klimatyczna kompozycja. Podoba mi się malowanie budynku i na pewno przy wykańczaniu swoich dioram skorzystam z Twoich wskazówek :) Jedyną rzeczą która mi się nie podoba to jak to już koledzy wyżej wspomnieli to ten przecięty transporter.. Po prostu serce mi się kraje jak widzę połamany model :) Ale z niecierpliwością czekam na dalsze pracy które mam nadzieje przekonają mnie do tej dekapitacji :) Trzymam kciuki i obserwuję na bieżąco Twoją pracę !
witek613
 
Posty: 219
Dołączył(a): środa, 27 maja 2009, 15:05

Re: Children of War 1/35

Postprzez NIEDZWIEDZ » piątek, 30 sierpnia 2013, 13:52

No to podziałałem troszku.Mebelki dostały koloru i z tyrałem posadzkę oraz tapety,doszedł też mały krzyżyk.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

cdn...
Przyjaciel to ktoś kto zrobi dla Ciebie wszystko bezinteresownie
Avatar użytkownika
NIEDZWIEDZ
 
Posty: 482
Dołączył(a): piątek, 23 maja 2008, 23:31
Lokalizacja: Kraków

Re: Children of War 1/35

Postprzez Alex976 » piątek, 30 sierpnia 2013, 14:02

Wygląda coraz lepiej.
nie lubię pigwy i malin
Obrazek
Avatar użytkownika
Alex976
 
Posty: 1682
Dołączył(a): wtorek, 1 stycznia 2013, 19:08

Re: Children of War 1/35

Postprzez Patryk » piątek, 30 sierpnia 2013, 16:42

Fajne mebelki prawie jak z ikei. ;o)
Obrazek
KLIKNIJ
Patryk Krupiński
Avatar użytkownika
Patryk
 
Posty: 1049
Dołączył(a): sobota, 13 października 2007, 19:19
Lokalizacja: Lublin

Re: Children of War 1/35

Postprzez qba » piątek, 30 sierpnia 2013, 18:09

Bardzo ładne meble. A to, że są pootwierane daje klimat ruin po gruntownym szabrowaniu.
Pozdrawiam Kuba
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 706
Dołączył(a): wtorek, 26 sierpnia 2008, 14:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Children of War 1/35

Postprzez witek613 » sobota, 31 sierpnia 2013, 10:35

Meble rewelacja ! Strukturę drewna osiągnąłeś farbą olejną ? Bardzo realistycznie to wygląda.
witek613
 
Posty: 219
Dołączył(a): środa, 27 maja 2009, 15:05

Re: Children of War 1/35

Postprzez NIEDZWIEDZ » wtorek, 10 września 2013, 23:31

Minimalna aktualizacja tego co dłubię

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Przyjaciel to ktoś kto zrobi dla Ciebie wszystko bezinteresownie
Avatar użytkownika
NIEDZWIEDZ
 
Posty: 482
Dołączył(a): piątek, 23 maja 2008, 23:31
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dioramy - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości