"Winobranie" - Panzer IV D - sbs podłoże

Relacje z budowy, porady, zestawy, nowości dotyczące dioram - to właśnie tutaj.

Re: Panzer IV D Hybryda Dragon 1/35

Postprzez rollingstones » piątek, 2 października 2009, 18:51

Zafascynowany wątkiem bramy Kamila, postanowiłem spróbować stać się strasznie medialnym. Choć po dokładnej lekturze tych interesujących wątków nie mogę na to liczyć – aż tak strasznie nie kopię modeli aby było wiele wpisów, nie produkuje również arcydzieł na miarę wpisów więcej niż dziesięć jak wywnioskowałem z tamtej lektury. Z uwagi na przeciętność mojej produkcji liczę więc na około pięć wpisów zgodnie z obserwacjami kolegów. Acha laurkę wystawiłem sobie już sam. Miałem zrobić szpanerskie zdjęcia na macie Olfy ale moja jest brudna, a genialny w swej prostocie pomysł kolegi Struga dwojga nicków, polegającej na wyprodukowaniu własnej taniej imitacji się nie powiódł mimo, że mam trzy z czterech niezbędnych akcesoriów do jej sporządzenia. Brakuje mi tylko drukarki kolorowej a wydruk na czarno białej od razu ukazał by mistyfikację, co gorsza mógłby skierować na mnie podejrzenie całkowitego braku profesjonalizmu. U podłoża wykorzystania zestawu MiniArtu stanęło również moje zobowiązanie że go wykonam, jakie złożyłem znajomemu ze sklepu modelarskiego który mi to podarował. Zdając sobie sprawę że trendy jest płyta gipsowa i może sięto spotkać z ogólnym oburzeniem podjąłem jednak to wyzwanie.
Moim zdaniem zestawy te są łatwe do nadania im odpowiedniej naturalności wymagać to będzie jednak kilku działań. Podstawowym jest zmiana faktury kamienia oraz tynku. Tu zastosowałem/stosuję bo to produkt jeszcze nie finalny surfacer najpierw 500 nakładany twardym pędzlem a potem 1200. Po przeszlifowaniu co widać na zdjęciach nałożę ostateczną fakturę samą 1200. Choć jest modne pokazywać zasoby warsztatu nie robiłem jednak zdjęć opakowań surfacera bo są pomazane i wyglądało by to tandetnie. Odciąłem również nie potrzebne części dioramy z vacu gdyż w tych miejscach nałożę sobie ziemię i roślinność własnej produkcji. Dodatkowo za pomocą Miliputa poprawiłem kamienie na bokach muru pozbawiając ich schematyczności i fabrycznej linii. Myślę ze te kilka trików pozwoli zrobić coś muro podobnego. Podobnym działaniom będzie podlegał bruk. Licząc na konstruktywną podkreślam, pomoc lub krytykę pozdrawiam serdecznie
Obrazek
Obrazek
Obrazek
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Reklama

Re: Panzer IV D Hybryda Dragon 1/35

Postprzez mysiek13 » piątek, 2 października 2009, 20:08

Długa i najeżona ukrytymi złośliwościami Twoja wypowiedź Seb bardzo mi się podoba, podobnie jak Twój model uszkodzonej Pz IV :mrgreen: . Dla mnie jest trochę za mało okopcony... I co robi wykałaczka w drugim planie? Mam nadzieję że pomimo Twojej chęci bycia trendy budynek pomalujesz trochę bardziej realistycznie niz brama Kamila FSz przy Luchsie...

Jakies figurasy planujesz dostawić?

Pozdrawiam i czekam dalszych postępów niecierpliwie. Michał
Avatar użytkownika
mysiek13
 
Posty: 822
Dołączył(a): wtorek, 12 sierpnia 2008, 16:23

Re: Panzer IV D Hybryda Dragon 1/35

Postprzez Andrzej Hołowacz » piątek, 2 października 2009, 20:18

rollingstones napisał(a):Bardzo się cieszę że Wam się podoba, wszystko ze spalenizną robiłem na lakier do włosów i malowane było farbami life color -zestaw do rdzy. SBS już wkrótce


Kiedy będzie to wkrótce ?
Pozdrawiam
Andrzej Hołowacz

siara1939 napisał(a):Sklejaj sobie i moze za pare lat tez bedziesz mial paru pochlebcow, coby w Twoich warsztatach wypisywali achy i echy....A pozatym, jak Ci się tak tutaj nie podoba, to wiesz co mozesz zrobic, aby taka sytuacja Cie wiecej nie irytowala.
Avatar użytkownika
Andrzej Hołowacz
 
Posty: 385
Dołączył(a): niedziela, 27 stycznia 2008, 01:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Panzer IV D Hybryda Dragon 1/35

Postprzez shivadog » piątek, 2 października 2009, 20:37

rollingstones napisał(a):postanowiłem spróbować stać się strasznie medialnym.

Jak chcesz możesz dostać zaraz jakiś kontrowersyjny wpis, zaraz Ci statystyki skoczą.
Ja nie wiem co robić, mam 2 maty olfy (z powodów pozamodelarskich) i nie ma sensu robić tej taniej...
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: Panzer IV D Hybryda Dragon 1/35

Postprzez spiton » piątek, 2 października 2009, 22:33

Wstęp super.
Jeśli ten mur jest z cegły, to raczej powinien być regularny, a jeśli z kamienia, to ma trochę za bardzo cegłopodobną strukturę.Gdyby był to mur kamienny byłby grubszy, i miałby inną strukturę.
Tak, że nie jestem pewien tych zabiegów "gubiących" monotonię.
ale przy Twoim warsztacie malarskim to nie ma znaczenia.
Będą jakieś trupy???
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Panzer IV D Hybryda Dragon 1/35

Postprzez rollingstones » piątek, 2 października 2009, 22:47

mysiek13 napisał(a): I co robi wykałaczka w drugim planie?

Wykałaczka jest języczkiem uwagi - stanowi podpuchę aby zwiększyć ilość postów ;o) .
Poważnie pisząc to zabezpiecza murek przed przewrotką na czołg, bo jest nie przyklejony jeszcze
spiton napisał(a):Gdyby był to mur kamienny byłby grubszy, i miałby inną strukturę.

W gruncie rzeczy jest dosyć gruby, nie zrobiłem zdjęcia z boku - ale to kawal muru z kamienia - własnie go dalej surfaceruje i zaczyna mi sie podobać
shivadog napisał(a):Ja nie wiem co robić, mam 2 maty olfy (z powodów pozamodelarskich) i nie ma sensu robić tej taniej...
Stary kariera przed tobą - nie dość że masz podstawę to jeszcze tło do zdjeć. Pełen profesjonalizm :lol: ;o) - zazdroszczę
Andrzej Hołowacz napisał(a):Kiedy będzie to wkrótce ?

Andrzej - wkrótce będzie niedługo ;o)
:mrgreen:
spiton napisał(a):Będą jakieś trupy???

NIe chyba nie, myślałem o czymś sielskim - może kobita
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Panzer IV D Hybryda Dragon 1/35

Postprzez Anioł » piątek, 2 października 2009, 23:43

Czwóreczka prezentuje się wspaniale!
Co do murku i reszty podstawki, to czekam z niecierpliwością na dalszy rozwój wydarzeń
Pozdrawiam
Tomek A.
Avatar użytkownika
Anioł
 
Posty: 458
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 18:54
Lokalizacja: POZnan*

Re: Panzer IV D Hybryda Dragon 1/35

Postprzez rollingstones » niedziela, 4 października 2009, 12:56

Dzięki Bardzo ;o)
Wczoraj podciągnąłem dwa tematy – Semovente i troszkę dioramy do Panzer IV
Faktura muru w zasadzie jest gotowa – myślę że po pomalowaniu wyglądać będzie jak fajna żywica.
Zabrakło mi kleju do płytek i za pomocą plasteliny wstępnie wypełniłem ubytki w podstawce. Droga nie będzie miała jednak takiego równego pobocza – raczej będzie to wyglądać jak zapuszczony kawałek pobocza. Na te działania jest jednak za wcześnie. Muszę podmalować najpierw murek i ostatecznie go osadzić a na razie niestety prace malarskie wstrzymane są bo oczekuje na nowe meble do warsztatu i to może jeszcze chwilę potrwać. Zrobiłem sobie również furtkę w murze. Wykorzystałem tu dwa elementy z MiniArtu jakie miałem w magazynie odpowiednio je dopasowując do siebie. Zastanawiałem się nad rozwiązaniem z fototrawionki – jednak nie dałem się zafascynować złotu. Fototrawiona furtka jest po prostu za chuda i mikra. Dlatego zrezygnowałem i zrobiłem sobie samoróbkę. Na próbkę Semovente – winieta z Panzer IV otworzy w mej karierze okres murków chyba ... bo do niej też przewiduje coś podobnego tylko mniejszego formatu
CDN
Obrazek
Obrazek
Obrazek
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Panzer IV D Hybryda Dragon 1/35

Postprzez Ave » niedziela, 4 października 2009, 13:38

Świetnie Ci to wychodzi, fajny patent z obcięciem poboczy, które nie wnoszą nic ciekawego. Ogólnie z MiniArtowych gotowców można, jak widać, sporo wyciągnąć. Jakościowo i koncepcyjnie są niezłe, wybór coraz większy, a opinie typu: "be, fuj, łatwizna, przedszkole, obciach, porządny modelarz sam robi..." to tylko opinie - każdy może mieć własną ;o)
Obrazek
Marcin
Avatar użytkownika
Ave
 
Posty: 504
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 02:58

Re: Winobranie - Panzer IV D Hybryda Dragon 1/35

Postprzez rollingstones » wtorek, 6 października 2009, 18:38

Masz rację Marcin - można zarzucać wiele MiniArtwym wypustą ale kompozycyjnie są bardzo dobre - moim zdaniem nawet do przejrzenia celem inspiracji ich katalog powinien być lekturą obowiązkową dla początkującego jak i zaawansowego dioramiarza.
Jednak nie wytrzymałem i mimo warunków pionierskich maluję siedząc w kucki na podłodze trochę się pobawiłem murkiem
Tył - opcja surowa - pierwotna, ciut tylko filtrowana - to wyjście do prac jakie popełniam z przodu
Obrazek
przód to już mocniejsze filtry nadające ton ostateczny kolorystyce
Obrazek
Obrazek
Zaprawa to pigment sklejony fikserem.
Co ciekawe - chciałem dalej różnicować kamienie ,ale teraz jak na to patrzę to mam wątpliwości - może mam mylne wyobrażenie ale wygląda to chyba prawdziwie i naturalnie.
Ciag dalszy murku nastąpi....
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Panzer IV D Hybryda Dragon 1/35

Postprzez arthur_szu » środa, 7 października 2009, 08:40

rollingstones napisał(a):Co ciekawe - chciałem dalej różnicować kamienie ,ale teraz jak na to patrzę to mam wątpliwości - może mam mylne wyobrażenie ale wygląda to chyba prawdziwie i naturalnie.

Seb - jeśli chodzi o otynkowanie i całą ścianę to naprawdę jestem pod wrażeniem. Czasami najlepsze rzeczy wychodzą z czystego przypadku albo mimo naszej woli ;o) Moim subiektywnym zdaniem -jeśli ściane tworzą kamienie to troszkę zbyt "ceglasto" wyglądają (mowa o ich regularnym kształcie). Ale ogólnie wrażenia jak najbardziej pozytywne 8-) Czekamy na postępy :)
Pozdrawiam, Artur Sz.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
arthur_szu
 
Posty: 242
Dołączył(a): poniedziałek, 30 marca 2009, 12:04
Lokalizacja: Braniewo/Koszalin

Re: Panzer IV D Hybryda Dragon 1/35

Postprzez spiton » środa, 7 października 2009, 13:53

Kamienie zróżnicuj delikatnie kolorystycznie, bo takich jednolicie szarych to raczej się nie spotyka.
A co do struktury, to przy delikatnym zróżnicowaniu efekt ceglastopodobny powinien ustąpić.
Pozdrawiam
Ostatnio edytowano środa, 7 października 2009, 22:56 przez spiton, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Panzer IV D Hybryda Dragon 1/35

Postprzez rollingstones » środa, 7 października 2009, 19:52

Dzięki chłopaki za podpowiedż, obejrzałem dziś na żywo kilka murków w trakcie mojej podróży i wypadkową moich obserwacji jest to

Obrazek

dodałem troszkę brązów i bardzo oszczędnie szarości a następnie za pomocą pigmentów uzupełniłem zaprawę aby była jeszcze bardziej widoczna, przez co jednocześnie ukazywała ubytki tynku. Pigment utrwaliłem fikserem ale robiłem to delikatnie bez przesadnego zalewania całych elementów.
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Panzer IV D Hybryda Dragon 1/35

Postprzez spiton » środa, 7 października 2009, 22:59

No i fajnie.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Panzer IV D Hybryda Dragon 1/35

Postprzez arthur_szu » czwartek, 8 października 2009, 11:32

"Jestem na tak..." :mrgreen:
Pozdrawiam, Artur Sz.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
arthur_szu
 
Posty: 242
Dołączył(a): poniedziałek, 30 marca 2009, 12:04
Lokalizacja: Braniewo/Koszalin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dioramy - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości