Diorama - Tomaszów Lubelski 1939

Relacje z budowy, porady, zestawy, nowości dotyczące dioram - to właśnie tutaj.

Re: Diorama - Tomaszów Lubelski 1939

Postprzez kapral » poniedziałek, 3 listopada 2008, 23:09

Jendrass nie chodzi o szerokość mostka, ale o jego umiejscowienie wzgledem drogi. Ale skoro twierdzisz, że tak jest dobrze to widocznie jest. Przynajmniej w.g. ciebie jako autora, a to najważniejsze. Jezeli chodzi natomiast o pole golfowe to zapewniam cie że jest napewno bardziej zróznicowane terenowo niż to co ty proponujesz. A wóz drabiniasty widziałem nie tylko na zdjęciu. Jak to mówia "twój cyrk twoje małpy". Pozdrawiam. kapral
kapral
 

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Diorama - Tomaszów Lubelski 1939

Postprzez Jendrass » poniedziałek, 3 listopada 2008, 23:15

Mostek mostkowi nie równy, ale może warto nieco bardziej wkomponować go w drogę i skrócić poręcze. Masz nieco racji, to powinno ułatwić jego "odbiór". Co do pola golfowego, to przyjrzyj się zdjęciom, teren obok drogi (na dioramie) ma o 5 metrów szerokości to mało jak na jakieś pofałdowanie, nasyp jest wystarczającym urozmaiceniem. Podobnie jak na zdjęciach powyżej teren przy drodze jest wyrównany, a generalnie płaski, nizinny. Zwłaszcza na drugim zdjęciu z 7TP, chyba nie zaprzeczysz ?
http://www.whiteeagle.net.pl
Projekty "C2P "Goerz" "Przyczepy WP 1939"
Avatar użytkownika
Jendrass
 
Posty: 477
Dołączył(a): sobota, 17 maja 2008, 23:37
Lokalizacja: Polskie miasto Poznań

Re: Diorama - Tomaszów Lubelski 1939

Postprzez Maciek » wtorek, 4 listopada 2008, 00:21

Może bardziej chodziło o urozmaicenie rzeźby terenu w drugą stronę? Na szerokość raczej nie wiele można kombinować, ale Twoja diorama jest dość długa. Tu jakieś nachylenia nie wyglądałyby źle. Sądzę jednak, że na tym etapie prac już za wiele pod tym kątem się nie zrobi. :P Podziwiam ogrom pracy jaki tu wkładasz. Świetna diorama. :mrgreen:
Maciek
 

Re: Diorama - Tomaszów Lubelski 1939

Postprzez Widd » wtorek, 4 listopada 2008, 00:22

A ja Jendrass chce ją w Poznaniu na Zywo zobaczyć :)
Widd
 

Re: Diorama - Tomaszów Lubelski 1939

Postprzez Jendrass » wtorek, 4 listopada 2008, 08:40

Maciek napisał(a):Może bardziej chodziło o urozmaicenie rzeźby terenu w drugą stronę? Na szerokość raczej nie wiele można kombinować, ale Twoja diorama jest dość długa. Tu jakieś nachylenia nie wyglądałyby źle. Sądzę jednak, że na tym etapie prac już za wiele pod tym kątem się nie zrobi. :P Podziwiam ogrom pracy jaki tu wkładasz. Świetna diorama. :mrgreen:


Droga jest na nasypie 2-3 cm wysokości, który obniża się w kierunku szopy. Obok drogi jest rów 2-3 cm głębokości. Diorama ma 30 cm długość prawie 200 cm. Na tak pozornie tak dużym prostokącie niewiele można jednak zdziałać. W moim odczuciu i tak jest dość mocne urozmaicenie.

Widd- zapraszam, daj tylko znaka na priv. Jesteś na długi weekend w Pzn ?
http://www.whiteeagle.net.pl
Projekty "C2P "Goerz" "Przyczepy WP 1939"
Avatar użytkownika
Jendrass
 
Posty: 477
Dołączył(a): sobota, 17 maja 2008, 23:37
Lokalizacja: Polskie miasto Poznań

Re: Diorama - Tomaszów Lubelski 1939

Postprzez tata1963 » wtorek, 30 grudnia 2008, 16:53

Witam.Temat ciekawy ale jest kilka bledow.Slupy w ksztalcie litery A stosuje sie tylko na zalamaniach lini,jezeli droga biegnie przez wies to porecze mostka powinny byc wykonane z zerdzi a deski bite w poprzek.Pozatym bomba!
tata1963
 
Posty: 40
Dołączył(a): wtorek, 30 grudnia 2008, 16:43

Re: Diorama - Tomaszów Lubelski 1939

Postprzez tata1963 » środa, 31 grudnia 2008, 12:59

Przyglądalem się dioramce i chyba powinna być trochę szersza.Tło nie zaszkodziłoby jej.Przepraszam za upierdliwość ale takie odniosłem wrażenie.Pozdrawiam i wszystkiego dobrego w Nowym Roku 2009 dla wszystkich.
tata1963
 
Posty: 40
Dołączył(a): wtorek, 30 grudnia 2008, 16:43

Re: Diorama - Tomaszów Lubelski 1939

Postprzez AdrianB » niedziela, 4 stycznia 2009, 00:49

tata1963 napisał(a):Przyglądalem się dioramce i chyba powinna być trochę szersza.Tło nie zaszkodziłoby jej.Przepraszam za upierdliwość ale takie odniosłem wrażenie.Pozdrawiam i wszystkiego dobrego w Nowym Roku 2009 dla wszystkich.

To samo miałem napisać.
Jak dołożysz te 61 chłopa to będzie trochę ciasno :)
Może warto to jakoś rozbudować w na boki ?
AdrianB
 

Re: Diorama - Tomaszów Lubelski 1939

Postprzez Jendrass » niedziela, 4 stycznia 2009, 09:40

tata1963 napisał(a):Przyglądalem się dioramce i chyba powinna być trochę szersza.Tło nie zaszkodziłoby jej.Przepraszam za upierdliwość ale takie odniosłem wrażenie.Pozdrawiam i wszystkiego dobrego w Nowym Roku 2009 dla wszystkich.


AdrianB napisał(a):To samo miałem napisać.
Jak dołożysz te 61 chłopa to będzie trochę ciasno :)
Może warto to jakoś rozbudować w na boki ?


Nie czytaliście chyba dokładnie całego wątku od początku :)
1. Diorama i tak jest już duża. Stoi na półce, z której i tak wystaje ok 10cm więc jej jakiekolwiek poszerzanie itp nie wchodzi w grę.
2. Na dioramie ma być ciasno, tak jak to wyglądało w realiach września. Drogi były zatłoczone, miejsca mało, kolumny musiały stać w zwartych formacjach, żeby się nie pogubić i rozdzielić. Tu tylko kilka zdjęć z manewrów i operacji zaolziańskiej, na których widać na podczas postoju było ciasno:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
I na koniec najlepsze - manewry pomorskie, zdaje się 1938 rok.
Obrazek
Zdjęcia z forum odkrywcy, książki "Dyw. Rozp. 10 BK", R.Szubański...A.Jońca "Pojazdy WP..."
http://www.whiteeagle.net.pl
Projekty "C2P "Goerz" "Przyczepy WP 1939"
Avatar użytkownika
Jendrass
 
Posty: 477
Dołączył(a): sobota, 17 maja 2008, 23:37
Lokalizacja: Polskie miasto Poznań

Re: Diorama - Tomaszów Lubelski 1939

Postprzez tata1963 » poniedziałek, 5 stycznia 2009, 12:29

A co z linią?Zostawisz takie słupy czy je zmienisz?Gdybyś postanowił ją zostawić to na przyszłość,tak jak pisałem w lini prostej używano pojedynczych słupów.Na załamaniach w kształcie lit.A lub pojedynczych prostych z podporą skierowaną do wewnątrz załamania.Zdarzały się też z odciągiem z liny stalowej na zewnątrz.Przy tej skali zwis lini myślę że wystarczy na 1cm.Pozdrawiam .
tata1963
 
Posty: 40
Dołączył(a): wtorek, 30 grudnia 2008, 16:43

Re: Diorama - Tomaszów Lubelski 1939

Postprzez Jendrass » poniedziałek, 5 stycznia 2009, 19:23

tata1963 napisał(a):A co z linią?Zostawisz takie słupy czy je zmienisz?Gdybyś postanowił ją zostawić to na przyszłość,tak jak pisałem w lini prostej używano pojedynczych słupów.Na załamaniach w kształcie lit.A lub pojedynczych prostych z podporą skierowaną do wewnątrz załamania.Zdarzały się też z odciągiem z liny stalowej na zewnątrz.Przy tej skali zwis lini myślę że wystarczy na 1cm.Pozdrawiam .


Obrazek
Pudło tata1963, jak widzisz nie masz racji, a ja wiem co robię. Jeśli chcesz jeszcze to przeglądnij fotki, zwłaszcza te z okolic Tomaszowa i rejonów w których we wrześniu był 1PAN.
Fota z forum odkrywcy.
http://www.whiteeagle.net.pl
Projekty "C2P "Goerz" "Przyczepy WP 1939"
Avatar użytkownika
Jendrass
 
Posty: 477
Dołączył(a): sobota, 17 maja 2008, 23:37
Lokalizacja: Polskie miasto Poznań

Re: Diorama - Tomaszów Lubelski 1939

Postprzez James » wtorek, 6 stycznia 2009, 01:26

Jendrass napisał(a):2. Na dioramie ma być ciasno, tak jak to wyglądało w realiach września. Drogi były zatłoczone, miejsca mało, kolumny musiały stać w zwartych formacjach, żeby się nie pogubić i rozdzielić. Tu tylko kilka zdjęć z manewrów i operacji zaolziańskiej, na których widać na podczas postoju było ciasno


Na manewrach można sobie pozwolić na taki postój. W realiach wojennych, szczególnie przy bezwzględnym panowaniu npla w powietrzu jest to mało rozważne. Taka moja mała uwaga

Pozdrawiam
James
 
Posty: 178
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Wrocław

Re: Diorama - Tomaszów Lubelski 1939

Postprzez Jendrass » wtorek, 6 stycznia 2009, 10:24

Masz racje James, stoją gęsto i na odsłoniętej drodze. Bez ochrony opl byli by idealnym celem. Trzeba iść na kompromis, chcąc pokazać dużą ilość sprzętu nie mogę zasiać dookoła lasu :) Może w przyszłości pojawi się jeszcze działko 40m :)
http://www.whiteeagle.net.pl
Projekty "C2P "Goerz" "Przyczepy WP 1939"
Avatar użytkownika
Jendrass
 
Posty: 477
Dołączył(a): sobota, 17 maja 2008, 23:37
Lokalizacja: Polskie miasto Poznań

Re: Diorama - Tomaszów Lubelski 1939

Postprzez tata1963 » wtorek, 6 stycznia 2009, 16:15

Nie będę się sprzeczał.Ale linia teletechniczna biegnie prawą stroną drogi a tam widzę pojedynczy słup,a na zakręcie A.To po lewej wygląda na linię do przesyłu prądu.Ale mogą to być różnice regionalne.
tata1963
 
Posty: 40
Dołączył(a): wtorek, 30 grudnia 2008, 16:43

Re: Diorama - Tomaszów Lubelski 1939

Postprzez Jendrass » wtorek, 6 stycznia 2009, 16:19

Ja po lewej widzę 3 łupy typu A więc to raczej nie zakręt, a prosty kawałek drogi. Taka dyskusja nie ma żadnego sensu. Udowadnianie jaki słup mógł gdzie stać, przypomnę Ci tylko, że ten kraj to byłe terytoria 3 zaborców, a co za tym idzie słupy mogły mieć rozmaite wzory.
http://www.whiteeagle.net.pl
Projekty "C2P "Goerz" "Przyczepy WP 1939"
Avatar użytkownika
Jendrass
 
Posty: 477
Dołączył(a): sobota, 17 maja 2008, 23:37
Lokalizacja: Polskie miasto Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dioramy - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości