Druga diorama - Broumov 1945

Relacje z budowy, porady, zestawy, nowości dotyczące dioram - to właśnie tutaj.

Re: Druga diorama - Broumov 1945

Postprzez uki761 » czwartek, 27 czerwca 2013, 23:03

Trafiłeś w sedno!
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
uki761
 
Posty: 1280
Dołączył(a): piątek, 28 maja 2010, 19:07
Lokalizacja: poznań

Reklama

Re: Druga diorama - Broumov 1945

Postprzez Sherman » czwartek, 27 czerwca 2013, 23:07

a maus będzie zrobiony z myszy komputerowej i słomki?
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Re: Druga diorama - Broumov 1945

Postprzez Korowiow » czwartek, 27 czerwca 2013, 23:10

Sherman napisał(a):a maus będzie zrobiony z myszy komputerowej i słomki?


Maus będzie orginales, zabity przez Jana Marię kozikiem i moczony w glicerynie, żeby nie śmierdział. W takiej postaci będzie jak nic pasował do wózka.
Obrazek
Tomek Rojek
Avatar użytkownika
Korowiow
 
Posty: 2633
Dołączył(a): niedziela, 20 marca 2011, 10:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Druga diorama - Broumov 1945

Postprzez Piotr Koperski » czwartek, 27 czerwca 2013, 23:37

Korowiow napisał(a):
Sherman napisał(a):a maus będzie zrobiony z myszy komputerowej i słomki?


Maus będzie orginales, zabity przez Jana Marię kozikiem i moczony w glicerynie, żeby nie śmierdział. W takiej postaci będzie jak nic pasował do wózka.


LOL :mrgreen:
Avatar użytkownika
Piotr Koperski
 
Posty: 621
Dołączył(a): wtorek, 8 czerwca 2010, 13:47
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój / Katowice

Re: Druga diorama - Broumov 1945

Postprzez Sherman » czwartek, 27 czerwca 2013, 23:40

W sumie ogonem się dowiąże... tylko co jak to się okaże że zamiast myszy jest na ten przykład nornica?
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Re: Druga diorama - Broumov 1945

Postprzez micmal » piątek, 28 czerwca 2013, 00:09

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: proszę dość, bo mnie ten maus z nornicą i kozikiem o palpitację serca przyprawią.
Pozdrawiam Michał M.
Obrazek
Avatar użytkownika
micmal
 
Posty: 701
Dołączył(a): wtorek, 7 grudnia 2010, 13:31

Re: Druga diorama - Broumov 1945

Postprzez NIEDZWIEDZ » piątek, 28 czerwca 2013, 00:13

Jan Maria Kozik napisał(a):Witajcie. To mój pierwszy w ogóle warsztat. Modelarstwem zajmuje sie w sumie jakieś 7 miesięcy i nie mam zbyt dużo osiągnieć. Od jakich 2 miesięcy zainteresowałem sie dzieki temu forum dioramami i postanowiłem zrobić ową. Lecz efekt nie byl zbyt dobry, dlatego też nie wrzuciłem jej na forum. Zacząłem regularnie czytać wszelkie artykuly na forum i gdy troche sie poduczyłem zabrałem sie za pierwsza porzadna diorame. Miał być to niemiecki czołg/samochód pancerny przy wiejskim domku. Za lokalizacje wybrałem miasteczko Broumowo w północnych Czechach w 1945 roku. Aha, najważniejsze czyli skala: 1:76 bądź 72 w zależności od pojazdu który wybiorę (stug iii, pz iv, pzjg iv bądz sd kfz 234).
Jako podstawę wziąłem ramkę po obrazku o wymiarach ~20x~16. Na to wylałem teren z gipsu i odcisnąłem w nim gąsiennice.

Drzewko planuje zrobić z materiałów zrobionych na dworze. W tej chwili głównym problemem jest trawa. W sklepie internetowym znalazłem taką:
http://www.hobbysta.pl/trawa-statyczna- ... 29081.html
nie wiem jednak czy niska cena nie idzie w parze z niska jakoscia. mimo wszystko zaryzykuje chyba te 12 zlotych i kupie ja.

Domek - odlałem z gipsu i szlifowałem pilnikiem. Dach chce zrobic z pocietych wykałaczek wtopionych w gips. Pozostaje pomalować - poszukam odpowiedniej kompozycji - oraz zrobienie okien - z tym moze byc problem.

W najblizszym czasie planuje zakup trawy statycznej oraz płynu do washa rdza. Prosze o wszelkie podpowiedzi i wskazowki do dalszych działań

A ja stanę w obronie Jana Marii Kozika bo mnie już wpienia ,jak stado wyjadaczy modelarskich pastwi się na młodym modelarzu zamiast coś poradzić!!!Każdy wasz post mógłby być pomocny,a nie szyderczy.Niech robi jak chce dojdzie do wszystkiego i zrozumie ze popełnia wiele baboli.I niech mi ktoś zabroni zrobić niemca na różowo :P
Przyjaciel to ktoś kto zrobi dla Ciebie wszystko bezinteresownie
Avatar użytkownika
NIEDZWIEDZ
 
Posty: 482
Dołączył(a): piątek, 23 maja 2008, 23:31
Lokalizacja: Kraków

Re: Druga diorama - Broumov 1945

Postprzez Sherman » piątek, 28 czerwca 2013, 00:36

NIEDZWIEDZ napisał(a):A ja stanę w obronie Jana Marii Kozika bo mnie już wpienia ,jak stado wyjadaczy modelarskich pastwi się na młodym modelarzu zamiast coś poradzić!!!Każdy wasz post mógłby być pomocny,a nie szyderczy.Niech robi jak chce dojdzie do wszystkiego i zrozumie ze popełnia wiele baboli.I niech mi ktoś zabroni zrobić niemca na różowo :P

Sory, ale na początku starałem się coś podpowiedzieć, ale jak możesz łatwo sprawdzić wszystkie moje rady zostały olane. Więc :mrgreen:
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Re: Druga diorama - Broumov 1945

Postprzez spiton » piątek, 28 czerwca 2013, 01:55

Nie wiem czy to już ktoś zauważył, czy nie. W każdym razie robienie scenki w ramce od obrazu to jest coś bardzo złego ,-)).
Wózek jest zabawny. Zwłaszcza te kółka od pantery. Jeśli to jest żart, to jest śmieszny, a jeśli nie ,to wygląda jak żart.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Druga diorama - Broumov 1945

Postprzez Sherman » piątek, 28 czerwca 2013, 02:11

spiton napisał(a):Nie wiem czy to już ktoś zauważył, czy nie. W każdym razie robienie scenki w ramce od obrazu to jest coś bardzo złego ,-)).

Pisałem już w pierwszym swoim poście ;o)
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Re: Druga diorama - Broumov 1945

Postprzez wapel » piątek, 28 czerwca 2013, 08:54

Sherman napisał(a): spiton napisał(a):Nie wiem czy to już ktoś zauważył, czy nie. W każdym razie robienie scenki w ramce od obrazu to jest coś bardzo złego ,-)).

Pisałem już w pierwszym swoim poście ;o)


Potwierdzam ;o)
Gładko tak, lekko tak toczy się w dal,
Jak gdyby to była piłeczka, nie stal,
Nie ciężka maszyna zziajana, zdyszana,
Lecz fraszka, igraszka, zabawka blaszana.

pozdrawiam, Paweł
Avatar użytkownika
wapel
 
Posty: 887
Dołączył(a): czwartek, 28 października 2010, 10:55
Lokalizacja: Wejherowo/Gdańsk

Re: Druga diorama - Broumov 1945

Postprzez hiwis » piątek, 28 czerwca 2013, 09:56

Wspominając wątek pana "sebmalinowskiego" nasuwa się pytanie: czy ten pancerny wóz wiejski ("PanzerBauerlichWagen") nie jest przedmiotem kolejnego badania socjologicznego ?
Pozdrawiam.
Marcin.
PORTFOLIO
FB
Avatar użytkownika
hiwis
 
Posty: 380
Dołączył(a): piątek, 1 lutego 2013, 10:32
Lokalizacja: Kraków

Re: Druga diorama - Broumov 1945

Postprzez NIEDZWIEDZ » piątek, 28 czerwca 2013, 12:07

spiton napisał(a):Nie wiem czy to już ktoś zauważył, czy nie. W każdym razie robienie scenki w ramce od obrazu to jest coś bardzo złego ,-)).
Wózek jest zabawny. Zwłaszcza te kółka od pantery. Jeśli to jest żart, to jest śmieszny, a jeśli nie ,to wygląda jak żart.

A ja się pytam dlaczego jest bardzo złe ?
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/8875_466589596709982_1654497972_n.jpg
Przyjaciel to ktoś kto zrobi dla Ciebie wszystko bezinteresownie
Avatar użytkownika
NIEDZWIEDZ
 
Posty: 482
Dołączył(a): piątek, 23 maja 2008, 23:31
Lokalizacja: Kraków

Re: Druga diorama - Broumov 1945

Postprzez spiton » piątek, 28 czerwca 2013, 16:22

NIEDZWIEDZ napisał(a):
spiton napisał(a):Nie wiem czy to już ktoś zauważył, czy nie. W każdym razie robienie scenki w ramce od obrazu to jest coś bardzo złego ,-)).
Wózek jest zabawny. Zwłaszcza te kółka od pantery. Jeśli to jest żart, to jest śmieszny, a jeśli nie ,to wygląda jak żart.

A ja się pytam dlaczego jest bardzo złe ?
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/8875_466589596709982_1654497972_n.jpg

Piotr z tego zrobił żarcik. A generalnie Piotr jest bardzo profesjonalnym modelarzem, to i z piachu bicz okręci. Sherman na pierwszej stronie tego wątku bardzo wyczerpująco opisał dla czego taka ramka jest "zła"- Przyrównując ją do kuwety, która zamienia wszystko co wewnątrz w kocie odchody ,-)).
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Druga diorama - Broumov 1945

Postprzez Jan Maria Kozik » sobota, 6 lipca 2013, 11:41

a
Ostatnio edytowano sobota, 6 lipca 2013, 16:15 przez Jan Maria Kozik, łącznie edytowano 2 razy
Jan Maria Kozik
 
Posty: 175
Dołączył(a): środa, 20 marca 2013, 08:47

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dioramy - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości