Jagdtiger reinkarnacja

Relacje z budowy, porady, zestawy, nowości dotyczące dioram - to właśnie tutaj.

Re: Jagdtiger reinkarnacja

Postprzez rollingstones » piątek, 8 lutego 2008, 10:20

Adam Obrębski napisał(a):Czyli chcesz powiedzieć, że MIG zrobił wreszcie specyfik, dzięki któremu pigmenty nie znikną z modelu? :D


tak,

Wczoraj wieczorem uświadomiłem sobie, że do spotkania w Bytomiu jest bardzo mało czasu. Czas przyśpieszyć i dzisiejszą planowaną dniówkę załatwiłem wczoraj.
Wygląda to tak - przepraszam ale zdjęcia robiłem o 3 w nocy i już nie miałem siły rozstawiać tła.


Obrazek
Obrazek
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Reklama

Re: Jagdtiger reinkarnacja

Postprzez Tomek Zieliński » piątek, 8 lutego 2008, 10:34

Jak na razie model jest piękny....ale.
Efekt psują walające się, na ubitej ziemi, gąsienice i zdecydowanie ich jest za dużo.
Daj coś dookoła co "dotyczy" czołgu, załogi, otoczenia albo wymyśl jakiś kontrast do niego.
Tomek Zieliński
 

Re: Jagdtiger reinkarnacja

Postprzez maxtor » piątek, 8 lutego 2008, 13:36

A mi się właśnie podoba tyle złomu. Gdzieś na początku wątku było chyba napisane, że będą postacie dziadka, który karci wnuczka - to raczej będzie kontrast. ;o)
pozdrawiam
Przemek
Avatar użytkownika
maxtor
 
Posty: 80
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 16:34
Lokalizacja: Piła

Re: Jagdtiger reinkarnacja

Postprzez rollingstones » niedziela, 10 lutego 2008, 14:28

stan na dziś (Zdjęcia można powiększać )
Obrazek
Obrazek
Nasi tu byli
Obrazek

Jeszcze sporo roboty - w szczególności poprawek po blacken it, niektóre ogniwa nie spatynowały się w 100%
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Jagdtiger reinkarnacja

Postprzez Artek » niedziela, 10 lutego 2008, 17:31

Hmmm jeśli mogę... wg. mnie te felgi powinny być bez śrub. Ale to już jak twórca woli :) Poza tym bardzo ładnie :)
MODEL-HIT>>> Twój nowy sklep modelarski
Avatar użytkownika
Artek
 
Posty: 319
Dołączył(a): środa, 6 lutego 2008, 00:38
Lokalizacja: CK miasto Oświęcim

Re: Jagdtiger reinkarnacja

Postprzez Yantom » niedziela, 10 lutego 2008, 18:06

Ostatnia fotka koło felg NASI tu byli ???? :)

Zgadzam się z przedmówcami. Trochę za dużo tych pojedyńczych ogniw gąsienic. Popraw te felgi. Co do malowania Jagdtigera to miód malina.
PZDR Tomek
Avatar użytkownika
Yantom
 
Posty: 843
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:13
Lokalizacja: Granowo

Re: Jagdtiger reinkarnacja

Postprzez rollingstones » wtorek, 19 lutego 2008, 10:03

stan na wczoraj - jeszcze trzy dni dopieszczania :D

Obrazek

Obrazek


Dokładne zdjęcia już po Bytomiu, wcześniej nie dam rady

Dzięki za dotychczasową pomoc i rady
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Jagdtiger reinkarnacja

Postprzez rollingstones » wtorek, 19 lutego 2008, 14:52

udało mi się wykroić jeszcze garbiego
Obrazek
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Jagdtiger reinkarnacja

Postprzez Bathin » wtorek, 19 lutego 2008, 16:01

Tak od dłuższego czasu oglądam Twoje postępy przy tej scence i nadal nie bardzo wiem o co tu chodzi. Wydaje mi się że scenka przedstawia fragment jakiegoś składu żelastwa powojennego, jeżeli tak, to moim zdaniem główny bohater jest za ładny, przydałoby się więcej rdzy i łuszczącej farby. Oczywiście zawsze można dorobić teorię że scenka pochodzi z 46' ;o)
Jeżeli jest to miejscówka w której JT zakończył szlak bojowy, to zastanawiające są te gąski rozsypane w mak, no chyba że ten dzieciak rozebrał na części :P
Nie podobają mi się te ręczniki ( :? ), wyglądają jakby się przyssały do pancerza.
Ogólnie model zrobiony zaj..., ale tak raczej na warunki frontowe.
PZdr
Avatar użytkownika
Bathin
 
Posty: 930
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:13

Re: Jagdtiger reinkarnacja

Postprzez Maciek » wtorek, 19 lutego 2008, 16:51

Mnie również bardzo się podoba. Swietna robota, ale też uważam, że pojedynczych ogniw troszkę za dużo. Wymieniłbym ich część na inny złom. Decyzja jednak należy do Ciebie. W końcu Twoja praca i Tobie ma się podobać. ;o)
Pozdrawiam.
Maciek
 

Re: Jagdtiger reinkarnacja

Postprzez rollingstones » czwartek, 21 lutego 2008, 14:05

Bathin napisał(a):Tak od dłuższego czasu oglądam Twoje postępy przy tej scence i nadal nie bardzo wiem o co tu chodzi. Wydaje mi się że scenka przedstawia fragment jakiegoś składu żelastwa powojennego, jeżeli tak, to moim zdaniem główny bohater jest za ładny, przydałoby się więcej rdzy i łuszczącej farby. Oczywiście zawsze można dorobić teorię że scenka pochodzi z 46' ;o)
Jeżeli jest to miejscówka w której JT zakończył szlak bojowy, to zastanawiające są te gąski rozsypane w mak, no chyba że ten dzieciak rozebrał na części :P

Aj rozciągnęła się ta relacja i fakt nie powiedziałem o co mi chodzi
Nazwa sceny " Wojna pokoleń" Niemcy wrzesień 1945.
Złomowisko - rozbiórka- szaber tego złomu. Dziadek opiernicza chłpoca bawiącego się na pace
Bathin napisał(a):Nie podobają mi się te ręczniki ( :? ), wyglądają jakby się przyssały do pancerza.

popełniłem błąd za długo pozostawiając szmaty w trakcie schnięcia bez ingerencji w nie. Poprawiłem na ile się dało - mądry człek po szkodzie.
Bathin napisał(a):Ogólnie model zrobiony zaj..., ale tak raczej na warunki frontowe.
PZdr

Dzięki serdecznie - jesteś krytykiem ale z kategorii tych co mają coś do powiedzenia i to miłe że Ci się podoba

Maćku - gąsienice zostawię ponieważ w moim odczuciu dobrze uzupełniają całość sceny, pojawiło się tam między nimi trochę żelastwa zamykającego kompozycję kolorystycznie.
W zasadzie to dziś wieczorem będzie finał. Zdjęcia w przyszłym tygodniu bo chcę je zrobić dobrym sprzętem przy dobrym oświetleniu, ze statywem a, nie jak obecnie w biegu aparat opierając na puszce od piwa :lol:
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Jagdtiger reinkarnacja

Postprzez Sergionex » czwartek, 21 lutego 2008, 16:08

Mnie się podoba bez dorabiania zbędnej ideologii czy coś ma większy czy mniejszy sens-ogólnie jest prawdopodobne a wygląda efektownie więc ja jestem za! ;o)
Obrazek
Avatar użytkownika
Sergionex
 
Posty: 263
Dołączył(a): poniedziałek, 15 października 2007, 11:40
Lokalizacja: Łódź

Re: Jagdtiger reinkarnacja

Postprzez Anioł » piątek, 22 lutego 2008, 12:44

Myślę, że ciekawym dopełnieniem byłby mały wózek ręczny załadowany złomem ustawiony gdzieś koło dziadka. Jak szaber to szaber.
Avatar użytkownika
Anioł
 
Posty: 458
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 18:54
Lokalizacja: POZnan*

Re: Jagdtiger reinkarnacja

Postprzez kubisz » piątek, 22 lutego 2008, 14:06

Diorama super, chociaż ja też bym dodał właśnie np. coś w rodzaju wózka. Wydaje mi się też, że w czasie, w jakim ten garbus zardzewiał na złomowisku, zeszłoby powietrze z jego kół.
Avatar użytkownika
kubisz
 
Posty: 179
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 08:45
Lokalizacja: Będzin

Poprzednia strona

Powrót do Dioramy - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości