,,Wodopój 1915 " kolejowy transport wojskowy 1:35

Relacje z budowy, porady, zestawy, nowości dotyczące dioram - to właśnie tutaj.

Re: ,,Wodopój 1915 " kolejowy transport wojskowy 1:35

Postprzez robert.bednarczyk » niedziela, 3 lutego 2013, 00:45

Andrzej Godlewski napisał(a):Radość tworzenia i chęć podzielenia się nią , ot i cała filozofia. :lol:
A stawanie w szranki jakoś kojarzy mi się ze zbrojnym rycerzem co ma łeb zakuty :) oczywiście w stal . ;o)
O ile pierwsze może się i podobać i być dobrym materiałem na prace modelarską to ,to raczej tego drugiego nikomu bym nie życzył. :mrgreen:


Jednak zdrowa konkurencja jest pozytywna i daje motywację do doskonalenia warsztatu. Jak zobaczyłem stare dechy domu, który tworzysz wymiękłem - to jest GENIALNE. Ale dość słodzenia bo się jeszcze rozleniwisz ;o) . Czekam na dalsze fotki. Lokomotywa też świetna. Skąd Ty bierzesz na to czas :?: RB.
robert.bednarczyk
 
Posty: 628
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2011, 14:05

Reklama

Re: ,,Wodopój 1915 " kolejowy transport wojskowy 1:35

Postprzez Thor » piątek, 8 marca 2013, 16:38

Chciałbym zdopingować kolegę do kontynuowania relacji! Czy są może jakieś postępy?

Powiem szczerze, że zawsze, kiedy pomyślę o modelarstwie i/lub o forum, to zadaje sobie w głowie pytanie "Ciekawe jak tam p. Andrzej Godlewski, czy są już może jakieś nowe fotki z dioramy?". To jest niesamowite, te obrazy na stałe wbiły mi się w pamięć i nie chcą (na szczęście!) wyjść :) Proszę o więcej!
Avatar użytkownika
Thor
 
Posty: 116
Dołączył(a): środa, 16 stycznia 2013, 15:36
Lokalizacja: Kielce

Re: ,,Wodopój 1915 " kolejowy transport wojskowy 1:35

Postprzez spiton » piątek, 8 marca 2013, 16:47

Chałupa klasa !! Fachowiec Ci to mówi !!
To znaczy, gdyby to była prawdziwa chałupa, to bym powiedział, że niepotrzebnie sprowadziłeś sporą część ciężaru dachu na belki stropowe( za pomocą słupów i płatwi). To błąd i nie należy tak robić, ale w modelu wygląda super.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: ,,Wodopój 1915 " kolejowy transport wojskowy 1:35

Postprzez Anioł » piątek, 8 marca 2013, 18:02

spiton napisał(a):, że niepotrzebnie sprowadziłeś sporą część ciężaru dachu na belki stropowe( za pomocą słupów i płatwi). To błąd i nie należy tak robić, ale w modelu wygląda super.

Nie negowałbym do końca tego układu więźby. Przy większych rozpiętościach stosuje sie przecież podobne rozwiązania poprzez zastosowanie dodatkowych płatwi lub belek o wyższym przekroju w płaszczyźnie stropu.
Pozdrawiam
Tomek A.
Avatar użytkownika
Anioł
 
Posty: 458
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 18:54
Lokalizacja: POZnan*

Re: ,,Wodopój 1915 " kolejowy transport wojskowy 1:35

Postprzez Andrzej Godlewski » piątek, 8 marca 2013, 19:51

Dziękuję za zainteresowanie ,wiem trochę musiałem popracować przy innym temacie .
Tak to jest jak wena twórcza opuszcza ,to trzeba podziubać coś innego bo robić na siłę to raczej nie dla mnie.
A do tematu wrócę jak tylko zmęczą mnie prace przy ciężarówce Renault FU bo to temat na następne dioramy.
Póki co plany zagospodarowania kuźni zrobiłem i w tej chwili toczę różne kółka zębate . :mrgreen:
PS.
Spora część dachu bedzie przykryta ,błędy zapewne są , ale liczę na pomoc przy projektowaniu małej parowozowni o podobnych parametrach jak kużnia .
Parowozownia bedzie dwustanowiskowa ,jaką więzbe mozna by ewentualnie zastosować.?
Jestem na etapie projektowania więc fachowa podpowiedź na pewno się przyda.
Avatar użytkownika
Andrzej Godlewski
 
Posty: 914
Dołączył(a): niedziela, 15 lutego 2009, 21:42

Re: ,,Wodopój 1915 " kolejowy transport wojskowy 1:35

Postprzez lejgo_inc » sobota, 9 marca 2013, 00:21

spiton napisał(a):Chałupa klasa !!(...)

Popieram,
To zadziwiające jak większość (przygniatająca) modelarzy weryfikuje położenie każdej śrubki na pojeździe, sprawdza zgodność kolorystyki mundurów, odznaczeń i innych dupereli, a obok tak wycackanego pojazdu/figurki/... staje dom z kosmosu.
pozdrawiam, Leszek
http://www.shelfoddity.com
[Mankind has a perfect record in aviation; we never left one up there]
Avatar użytkownika
lejgo_inc
 
Posty: 1238
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: ,,Wodopój 1915 " kolejowy transport wojskowy 1:35

Postprzez spiton » sobota, 9 marca 2013, 01:13

Anioł napisał(a):
spiton napisał(a):, że niepotrzebnie sprowadziłeś sporą część ciężaru dachu na belki stropowe( za pomocą słupów i płatwi). To błąd i nie należy tak robić, ale w modelu wygląda super.

Nie negowałbym do końca tego układu więźby. Przy większych rozpiętościach stosuje sie przecież podobne rozwiązania poprzez zastosowanie dodatkowych płatwi lub belek o wyższym przekroju w płaszczyźnie stropu.


Chodzi, mi o to, że słup stoi na belce stropowej, i co tu dużo mówić, obciąża ją punktowo w bardzo niekorzystny sposób. Nie róbcie tak w prawdziwych domach ,-))

Całkowicie sie zgadzam z tym co napisał powyżej Leszek. Kontrast pomiędzy hiper prawdziwymi pojazdami a totalnie SF budynkami musi być dla architektów bolesny ,-))
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: ,,Wodopój 1915 " kolejowy transport wojskowy 1:35

Postprzez Anioł » sobota, 9 marca 2013, 09:33

[quote="spiton"]
Chodzi, mi o to, że słup stoi na belce stropowej, i co tu dużo mówić, obciąża ją punktowo w bardzo niekorzystny sposób. Nie róbcie tak w prawdziwych domach ,-))
quote]

To prawda. W takim przypadku duzo lepiej dać dwa słupki mniej więcej na 1/3 rozpiętości belki.
Pozdrawiam
Tomek A.
Avatar użytkownika
Anioł
 
Posty: 458
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 18:54
Lokalizacja: POZnan*

Re: ,,Wodopój 1915 " kolejowy transport wojskowy 1:35

Postprzez Andrzej Godlewski » sobota, 9 marca 2013, 22:34

Coś mi się zdaje, że za bardzo zapatrzyliście się na surowy model domu .
Proponował bym dobrze przyjrzeć się pomalownej kuźni .
Brakuje tam tylko mieczy i jest to jak najbardziej więźba płatwiowo-kleszczowa.
Avatar użytkownika
Andrzej Godlewski
 
Posty: 914
Dołączył(a): niedziela, 15 lutego 2009, 21:42

Re: ,,Wodopój 1915 " kolejowy transport wojskowy 1:35

Postprzez Andrzej Godlewski » niedziela, 29 marca 2015, 15:22

Wiosna to i trzeba odkurzyć niektóre tematy ;o)
Wszystkie dotychczasowe zdjęcia poszły w eter ,za co przepraszam oglądających ,i postaram się w miarę możliwości zaktualizować .
Myślałem też nad założeniem nowego tematu ,ale chyba nie ma to sensu .
Trzeba było też ze względów czasowych przyjąć inną nieco koncepcję dioramy ,co niniejszym uczyniłem .
Z kuźni nie rezygnuje na pewno znajdzie miejsce na makiecie ,zostanie też nieco rozbudowana .
Obudowa dioramy przybrała formę cembrzyka , zamierzam tak że powalczyć nieco z roślinnością .
Sama koncepcja pozostaje bez zmian .
Obrazek
Obrazek
Pierwszy raz spróbowałem też z naturalnym tłem , wyszło tak sobie ale będę na pewno próbował ten temat drążyć .
Obrazek
Avatar użytkownika
Andrzej Godlewski
 
Posty: 914
Dołączył(a): niedziela, 15 lutego 2009, 21:42

Re: ,,Wodopój 1915 " kolejowy transport wojskowy 1:35

Postprzez Przemek - MaXus » niedziela, 29 marca 2015, 17:03

Andrzej Godlewski napisał(a):Pierwszy raz spróbowałem też z naturalnym tłem

a już chciałem pisać, że całkiem fajne drzewka wyszły ;o)
Avatar użytkownika
Przemek - MaXus
 
Posty: 964
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:11
Lokalizacja: dolnośląskie

Poprzednia strona

Powrót do Dioramy - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości