KW 1E rozbitek

Relacje z budowy, porady, zestawy, nowości dotyczące dioram - to właśnie tutaj.

KW 1E rozbitek

Postprzez Yantom » poniedziałek, 4 lutego 2008, 22:41

No witam !
Z pewną taką nieśmiałością chciałbym pokazać pierwsze fotki robocze nowej dioramy.
Model to stara tamiya KV1E, po olejnych i przed obiciami. Podłoże to vacuforma, zapory ppanc to gipsówki firmy SM, mur to kawałek regipsu a reszta to typowy złom modelarski. Na dioramie planuję umieścić figurki z zestawu Dragon " German 6 th army Stalingrad 1942-43 ".
Pytanko dla ekspertów, czy KW 1 E miał szansę dotrwać do bitwy o Stalingrad ?
W dostępnych mi materiałach niestety nie znalazłem na to odpowiedzi, wuj Gugle także nie pomógł.
Będę niezmiernie wdzięczny za wszelkie rady od szanownych kolegów.

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Yantom
 
Posty: 843
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:13
Lokalizacja: Granowo

Reklama

Re: KW 1E rozbitek

Postprzez Erlend Janson » poniedziałek, 4 lutego 2008, 22:48

Zapowiada sie ciekawie. Jeżeli moge coś zasugerować to wywal te zapory w moim odczuciu sa za wielkie i sie gryzą z całością. A może idz dalej w czasie i zrób wrak stojacy tam np juz 2 lata. Wtedy musiał bys usunąć trupa z włazu a zamiast niego dać np kilka figur cywilnych jak uciekają z wojennej zawieruchy. Adalabertus robi bardzo fajna figurę matki z dzieckiem. Do tego jeszcze jakieś 2 figury wózek itp i wyjdzie ciekawa i nietuzinkowa diorama.
Avatar użytkownika
Erlend Janson
 
Posty: 548
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:14
Lokalizacja: Bytom

Re: KW 1E rozbitek

Postprzez ewpiga » poniedziałek, 4 lutego 2008, 23:56

Panie: a to wcale nie musi być Stalingrad wystarczy to co jest plus trochę gruzu i śmieci na ulicy. Teraz moim zdaniem te przeszkody wcale tu nie wadzą wręcz odwrotnie przydatne w tej kompozycji > kierowca pojazdu widząc takie ustrojstwo na ulicy wykazał się pomysłowością swoją i obrał sobie drogę taranując mur ale zabrakło mu trochę szczęścia. Nie wiem tylko czy owe przeszkody nie były wkopywane w grunt tak bynajmniej robiono ze stalowymi tregrami zaciętymi na skos- wyrwano kilka kostek bruku i wbijano niczym pale. To jest warsztat więc: projekt ciekawy w kompozycji nic bym nie zmieniał. Popracował bym jednak nad samym brukiem podniósł bym całość na kształt niezbyt wysokiego cokołu jakaś mała płytka dziura w ulicy, kawał szyny w tej jamie wygiętej, kilka kostek usypanych wokoło jednej przeszkody. O figurkach nie mam wyobrażenia bo zestawu nie znam, ruskie wojsko tutaj pożądane, bo walki uliczne zażarte i ciekawe bywały. Zasiadam i czekam na dalej jak sobie z tym poradzisz.
Piotrek.
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: KW 1E rozbitek

Postprzez Yantom » wtorek, 5 lutego 2008, 00:37

Erlend Janson napisał(a): A może idz dalej w czasie i zrób wrak stojacy tam np juz 2 lata. Wtedy musiał bys usunąć trupa z włazu a zamiast niego dać np kilka figur cywilnych jak uciekają z wojennej zawieruchy.


to "modny" kierunek, ostatnio kilka takich dioram powstało lub powstaje. Dziękuję za sugestię ale chciałbym iśc w innym kierunku.
Poza tym nigdy nie robiłem dioramy z figurkami w pozach dynamicznych.


ewpiga napisał(a): kierowca pojazdu widząc takie ustrojstwo na ulicy wykazał się pomysłowością swoją i obrał sobie drogę taranując mur ale zabrakło mu trochę szczęścia.


taki też był mój zamysł,
Resztę cennych rad postaram się wykorzystać.
A zestaw figurek znasz, był wykorzystany w Twojej "zimie z T 34/85 i kapliczką" znana z poradnika modelarskiego dioramy str. 42.
pozdr Tomek
Avatar użytkownika
Yantom
 
Posty: 843
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:13
Lokalizacja: Granowo

Re: KW 1E rozbitek

Postprzez Radek Pituch » wtorek, 5 lutego 2008, 01:20

Tomku, a może zamiast muru jakaś fasada kamienicy? Będzie ładnie zamykała kompozycję, a i taki wysoki "akcent" znacząco wpłynie na wizualny odbiór.
Radek
Avatar użytkownika
Radek Pituch
 
Posty: 2152
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: KW 1E rozbitek

Postprzez Wehrwolf » wtorek, 5 lutego 2008, 01:41

zgadzam się ale jak CI sięnie chce robić fasady na całą długość to nawet wystarczyłoby wstawienie jakiegoś podniszczonego rogu kamienicy (gdzieś z 5cm połączonych z murem) w rogu dioramy za KVem .. podniszczyć ostrzałem i dodać jakiś szczegół .. np tabliczke z nazwą ulicy albo "podpiecie" dla drutów elektrycznych i to już, wg mnie, urozmaici dioramkę troche..
pozdrawiam
Rafal

Obrazek
Avatar użytkownika
Wehrwolf
 
Posty: 253
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:43
Lokalizacja: Koszalin

Re: KW 1E rozbitek

Postprzez Yantom » wtorek, 5 lutego 2008, 10:49

Dziękuję za cenne uwagi szanownych kolegów. To pierwsze przymiarki do tematu. Biorę pod uwagę odcięcie części bruku i umieszczenie tam fragmentu ruin. Wykorzystam też pomysł Piotrka z wyrwą w bruku i pogiętą szyną tramwajową. Dodając ruiny oraz wyrwę od pocisku w bruku uzyskam większe zróżnicowanie powierzchni dioramy. Ale podstawka będzie wymagała zgodnie z sugestią Piotrka podniesienie poziomu bruku wyżej na podstawce. Jestem mile zaskoczony łatwością z jaką wykonuje się fragmenty muru z regipsu. To bardzo szybka metoda i moim zdaniem realistycznie pokazująca ruiny. Po przeróbkach wrzucę dalsze fotki.
pozdr
Tomek
Avatar użytkownika
Yantom
 
Posty: 843
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:13
Lokalizacja: Granowo

Re: KW 1E rozbitek

Postprzez ewpiga » wtorek, 5 lutego 2008, 17:02

Yantom napisał(a):...A zestaw figurek znasz, był wykorzystany w Twojej "zimie z T 34/85 i kapliczką" ...

Załapał co za figurki, nie mam głowy do pamiętania nr oraz nazw z nimi związanych. Zbiór ich w ciekawej pozie, wykorzystać można z powodzeniem na tej dioramie wursty tam w płaszcze zimowe poubierane można podpatrzyć Radkowy pomysł na wykonanie podobnej zimy na jego dioramie ( …zachodnie Niemcy, 1945.) wygląda zaskakująco naturalnie. Masz też jego sugestie jako eksperta od samorobionych gipsowych domków. Ruiny kamienicy ciekawe kawałek muru bym pozostawił wykorzystać go można na wiele sposobów.
Obrazek
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: KW 1E rozbitek

Postprzez Yantom » czwartek, 7 lutego 2008, 00:16

Zaczełem kawuszkę troszkę poniewierać

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Yantom
 
Posty: 843
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:13
Lokalizacja: Granowo

Re: KW 1E rozbitek

Postprzez rollingstones » czwartek, 7 lutego 2008, 09:36

i na zdrowie jej to wychodzi, Nawet nie wiedziałem że to taki ładny pojazd.
kibicuję dalej
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: KW 1E rozbitek

Postprzez Yantom » piątek, 8 lutego 2008, 20:39

Podstawka - wizja nr 2. Zgodnie z radami szanownych kolegów podmieniłem murek na zniszczony budynek, podwyższyłem poziom bruku i zrobiłem lej po pocisku.

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Yantom
 
Posty: 843
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:13
Lokalizacja: Granowo

Re: KW 1E rozbitek

Postprzez Artek » sobota, 9 lutego 2008, 00:26

Wg. mnie druga wersja ciekawsza. Czekam na dalszy rozwój wypadków. Mi tak do głowy przyszło że w tym leju fajnie prezentowałaby sie przerwana rura kanalizacyjna... :) Póki co super :)
MODEL-HIT>>> Twój nowy sklep modelarski
Avatar użytkownika
Artek
 
Posty: 319
Dołączył(a): środa, 6 lutego 2008, 00:38
Lokalizacja: CK miasto Oświęcim

Re: KW 1E rozbitek

Postprzez Yantom » niedziela, 10 lutego 2008, 23:47

Najwyższy czas urozmaicić nieco płaską powierzchnię dioramy.

Obrazek
Avatar użytkownika
Yantom
 
Posty: 843
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:13
Lokalizacja: Granowo

Re: KW 1E rozbitek

Postprzez Yantom » czwartek, 14 lutego 2008, 23:34

Podstawka zagruzowana i pomalowana wstępnie podkładem.

Obrazek
Avatar użytkownika
Yantom
 
Posty: 843
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:13
Lokalizacja: Granowo

Re: KW 1E rozbitek

Postprzez Maciek » czwartek, 14 lutego 2008, 23:47

Strasznie dużo tego gruzu. Prawie w ogóle nie widać bruku, a taki dość ładny się wydaje. Osobiście uważam, że mógłbyś trochę ulicy zostawić widocznej.
Pozdrawiam
Maciek
 

Następna strona

Powrót do Dioramy - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości