Polna droga i Stalin (1:35)

Relacje z budowy, porady, zestawy, nowości dotyczące dioram - to właśnie tutaj.

Polna droga i Stalin (1:35)

Postprzez scigi » środa, 12 marca 2008, 13:19

Witam szanownych kolegów modelarzy. Przedstawiam wam moją pierwszą "dioramę" na której będzie stał mój IS-2 (warsztat: http://pwm.org.pl/viewtopic.php?t=2279 ), a raczej to co na_razie zrobiłem. Podstawka odlana z gipsu, powierzchnia zrobiona z plasteliny (wg pomysłu szanownego EWPIG'i), droga posypana grubym żwirkiem, który powgniatałem w plastelinę a resztę (to co się nie przykleiło) zmiotłem z dioramy. Na ten żwir przyjdzie wikol na który posypię drobny lessowy piasek. W tym miejscu mam do was pytanie. Czym pomalować tą plastelinę (jaką farbą, czy jakimś podkładem psiknąć przed pomalowaniem, farby akrylowe czy olejne), i jakich przypraw użyć do odtworzenia roślinności na poboczach drogi (przeczesałem całą kuchnię ale nie znalazłem nic co mogło by się nadać). Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

FOTKI:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano środa, 12 marca 2008, 16:34 przez scigi, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam Michał "Scigi" Ścigniejew
-------------------------------------------
WIP: BNR32 65% C10 20%
Avatar użytkownika
scigi
 
Posty: 84
Dołączył(a): sobota, 17 listopada 2007, 13:27
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Reklama

Re: Polna droga i Stalin

Postprzez ewpiga » środa, 12 marca 2008, 14:19

Witaj !
Czytałem gdzieś ,że nie dysponujesz aerografem. Ratuj się normalną farbą w spreyu byle nie nitro lub innym podkładem dostępnym w puszcze. Po podkładzie resztę dioramki wymalujesz już z pędzelka, farbkami akrylowymi lub jakimi dysponujesz. Podobnie trzeba było potraktować swój model - goły plastik jest kłopotliwy do pomalowania farba z niego ucieka, brzydko spływa raz model podkładem z puszki potraktujesz i wtedy będziesz miał komfort psychiczny, że ci ta farba już nie ucieka. Kolejne barwy na model nakładane z pędzelka będą się miały czego już czepiać. Kuchnię ponownie przeszukaj znajdziesz tam ziele modelarskie-Majeranek, z niego sobie ładne listowie wykonasz. Rowerem też dziś wyskocz na łąkę teraz tam badyli pełno powysuszanych- coś dla siebie na pewno znajdziesz.
Powodzenia Piotrek.
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: Polna droga i Stalin

Postprzez scigi » środa, 12 marca 2008, 14:57

Wielkie dzięki, zaraz lecę na koło modelarskie, a później może skoczę na łąkę aby nazbierać jakiegoś złomu, i jeszcze raz dzięki za porady.

Pozdro
Pozdrawiam Michał "Scigi" Ścigniejew
-------------------------------------------
WIP: BNR32 65% C10 20%
Avatar użytkownika
scigi
 
Posty: 84
Dołączył(a): sobota, 17 listopada 2007, 13:27
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Re: Polna droga i Stalin

Postprzez scigi » czwartek, 13 marca 2008, 15:46

Witam oto kilka fotek dioramki, która jest już pomalowana podkładem i ma pierwszą warstwę "roślinności".

Foto:

Obrazek
Obrazek

I z Józkiem:

Obrazek

Włala :P
Pozdrawiam Michał "Scigi" Ścigniejew
-------------------------------------------
WIP: BNR32 65% C10 20%
Avatar użytkownika
scigi
 
Posty: 84
Dołączył(a): sobota, 17 listopada 2007, 13:27
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Re: Polna droga i Stalin

Postprzez scigi » poniedziałek, 17 marca 2008, 10:31

Witam, diorama już skończona. Tym samym chciałem wam przedstawić efekt końcowy.

Obrazek

Zapraszam do galerii skończonych dioram: http://pwm.org.pl/viewtopic.php?p=23212#23212
Pozdrawiam Michał "Scigi" Ścigniejew
-------------------------------------------
WIP: BNR32 65% C10 20%
Avatar użytkownika
scigi
 
Posty: 84
Dołączył(a): sobota, 17 listopada 2007, 13:27
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Re: Polna droga i Stalin

Postprzez Czesio » środa, 19 marca 2008, 17:29

Ładne Ładne Ładne
Avatar użytkownika
Czesio
 
Posty: 1079
Dołączył(a): sobota, 5 stycznia 2008, 22:49
Lokalizacja: okolice Częstochowy


Powrót do Dioramy - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości