TYGRYSA ZIMOWEGO CIĄG DALSZY

Relacje z budowy, porady, zestawy, nowości dotyczące dioram - to właśnie tutaj.

TYGRYSA ZIMOWEGO CIĄG DALSZY

Postprzez rollingstones » piątek, 6 czerwca 2008, 09:05

Czas skończyć podstawkę – bardzo szybki projekt . Nowoczesna chemia pozwala na czystą pracę z bardzo dużą prędkością. Baza to styropian, grunt – gotowa zaprawa do płytek. Po wyschnięciu pomalowałem ciemnym arylem i nałożyłem mieszankę still water Vallejo rozmieszanym z ciemnym pigmentem.
Dokładny opis prac zrobię na koniec – na ta chwilę wygląda to tak, teraz dodam trochę śniegu czystego, pigmentów itp. Kilka dni dopieszczania i powinno być ok.
W zamyśle obok czołgu biec będzie dwóch grenadierów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Reklama

Re: TYGRYSA ZIMOWEGO CIĄG DALSZY

Postprzez FAZZY_bez_humoru » piątek, 6 czerwca 2008, 09:09

ehh.. ten topniejący rozjeżdżony śnieg ślicznie ci wyszedł :)
czekam na finisz podstawki i opis co i jak..
nie mam humoru i się nie staram :]
Avatar użytkownika
FAZZY_bez_humoru
 
Posty: 126
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: TYGRYSA ZIMOWEGO CIĄG DALSZY

Postprzez kazio » piątek, 6 czerwca 2008, 15:38

Nie żebym coś proponował, ale z kolei ja tu widzę (jako małe uzupełnienie pięknie zrobionego gruntu i tego błocka brunatnego w koleinach) małą tabliczkę z wygrawerowanym tytułem (taka mosiężna). Powiedz Rollingstones, te kałuże w koleinach były zabarwiane pigmentem/pastelami, czy jakąś farbą (u mnie Still Water coś słabo się chciał mieszać z akrylem)?
kazio
 
Posty: 180
Dołączył(a): niedziela, 20 stycznia 2008, 00:18
Lokalizacja: Posen

Re: TYGRYSA ZIMOWEGO CIĄG DALSZY

Postprzez Bathin » piątek, 6 czerwca 2008, 15:45

kazio napisał(a):Nie żebym coś proponował, ale z kolei ja tu widzę (jako małe uzupełnienie pięknie zrobionego gruntu i tego błocka brunatnego w koleinach) małą tabliczkę z wygrawerowanym tytułem (taka mosiężna).

Wiocha
Avatar użytkownika
Bathin
 
Posty: 930
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:13

Re: TYGRYSA ZIMOWEGO CIĄG DALSZY

Postprzez Anioł » piątek, 6 czerwca 2008, 15:55

Aż poczułem ziąb oglądając fotki. Mistrzowsko zrobiłeś ten roztapiający się śnieg. Trzeba będzie spróbować tej nowej chemii modelarskiej bo efekty są świetne.
Avatar użytkownika
Anioł
 
Posty: 458
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 18:54
Lokalizacja: POZnan*

Re: TYGRYSA ZIMOWEGO CIĄG DALSZY

Postprzez Radek Pituch » piątek, 6 czerwca 2008, 16:11

Cześć Sebastian
Widzę, że patent ze still water'em przyjął się nieźle. Jesli coś mógłbym zasugerować to tyle, że w takim bajorze Tiger zapadłby się jednak dość mocno, widać że breja jest żadka a i czołg dużo waży.
Po za tym bardzo dobra robota z tą podstawką. Może jakieś rozstrzelane drzewko dodasz jeszcze lub chylący sie ku upadkowi płot?

Radek
Ostatnio edytowano piątek, 6 czerwca 2008, 16:51 przez Radek Pituch, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Radek Pituch
 
Posty: 2152
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: TYGRYSA ZIMOWEGO CIĄG DALSZY

Postprzez rollingstones » piątek, 6 czerwca 2008, 20:49

Cieszę się że się podoba – jest to adopcja, przysposobienie pomysłu Radka. Tak still water to potęga Co ciekawe zobaczcie jak się zmienił efekt po wyschnięciu całkowitym mokrego śniegu na bazie still water Dobrze że dałem Water effects w niedużej ilości jako bardziej zmarznięty śnieg. Bym przesadził. Czasami cierpliwość popłaca.
Kazio – mnie się still water z akrylem vallejo miesza się idealnie – ciężko miesza się z pigmentami ale to kwestia dokładności wymieszania.
Radek – nie daje płotu ani drzewa – robię akurat dwóch biegnących grenadierów. Miałem chęć takiej ekspozycji surowej. Długo przeglądałem też zdjęcia Tygrysów w błocie. Miałem go topić bardziej ale znalazłem takie zdjęcie tygrysa 313 z 3 kompani 502 batalionu z zimy 1944 roku i właśnie w breji jechał i tak był zapadnięty jak to mniej więcej powtórzyłem

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: TYGRYSA ZIMOWEGO CIĄG DALSZY

Postprzez badger » piątek, 6 czerwca 2008, 21:03

Seb ponieważ ja się zawsze muszę czegoś przyczepić to:
- niezłe toto Ci wyszło jestem pod wrażeniem,
- winietka trochę "łysa" ale pokazuje twoje możliwości - są duże.
Wpraszam się na live :mrgreen:
Pozdrawiam Jacek

Każdy patrzy na świat przez własne okulary
Obrazek
Avatar użytkownika
badger
 
Posty: 710
Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 08:34
Lokalizacja: Kraków

Re: TYGRYSA ZIMOWEGO CIĄG DALSZY

Postprzez kazio » piątek, 6 czerwca 2008, 23:34

Czy te liny holownicze z przodu powinny być tak wyprężone do góry? Przyglądam się dalej dioramce i mam wrażenie, że miejscami odrobinę za ostre jest przejście błoto - śnieg (ale to pewnie tylko moje spostrzeżenie). Płotka szkoda montować, nie warto dzielić całości, ale jakiś mały pniaczek tudzież "goły" krzew fajnie by wyglądał w tym zagłębieniu terenu, taki kontrast między wielkością roślinności a panzerka. Co to za "chwast" w okolicy narożnika (w sensie z czego zrobiony)?
kazio
 
Posty: 180
Dołączył(a): niedziela, 20 stycznia 2008, 00:18
Lokalizacja: Posen

Re: TYGRYSA ZIMOWEGO CIĄG DALSZY

Postprzez rollingstones » sobota, 7 czerwca 2008, 09:36

Badger - spoko zapraszam na konkurs do Kielc - może zdażę dokończyć ;o)
winietka ma być łysawa - dwóch gernadierów z boku załatwia sprawę - własnie walczę z nimi.
Kazio - liny - nie wiem na wszystkich zdjęciach jakie oglądam raczej tak sie ukladają, przejście to też kwestia dyskusyjna - na pewno pojawi się jeszcze na śniegu trochę rozbryzgów błota - powinno to już rozwiać ewentulne wątpliwości. Chwast - to trawa firmy polak. Fajna sprawa.
pozdrawiam - idę sklejać bo czasu mam mało
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: TYGRYSA ZIMOWEGO CIĄG DALSZY

Postprzez rollingstones » niedziela, 8 czerwca 2008, 10:12

Wszystko jest stabilne na winiecie i nic się nie zmienia tak że przepis na błoto i śnieg jest następujący.

Składniki
Soda spożywcza, klej do płytek gotowy, styropian, balsa.
Still water , water effect gotowe specyfiki Vallejo
Pigment – Russian earth – MIG
Farby akrylowe Vallejo nr 71037 Mud Brown i 030 green brown

Na styropianową bazę nałożyłem klej do płytek – gotowy, opakowanie 1,5 kg starczy na 15 takich winietek. Czysto schludnie bez mieszania – polecam
Po leciutkim przeschnięciu – twardym pędzlem pionowymi ruchami nadałem ostateczną fakturę winiety. Rozjeźdżoną drogę wykonałem przy pomocy bliżej nie zidentyfikowanych resoraków mojego syna. Warto ciut przejaskrawić efekt ponieważ w późniejszej pracy specyfiki Vallejo zmniejszą jego ostrość. Po dokładnym wyschnięciu (24H) winietę pomalowałem aerografem brązową farba vallejo. Następnie wymieszałem pigment russian earth z still water. Proporcje każdy musi sobie ustalić sam ale u mnie było to mało pigmentu a dużo still water. Dosyć ciężko się to miesza ale po kilku minutach uzyskałem doskonałą ciemną brudną breje którą nałożyłem za pomocą pędzla na winietę. Poszedłem spać i jak wstałem miałem śliczne jednolite błocko. Po raz kolejny wykorzystałem still water mieszając go w proporcjach 6/2 z akrylem Mud Brown i w drugim pojemniczku z green brown.
Miesza się to doskonale. Pędzlem pomalowałem po raz kolejny dioramę i wyszła brudna woda przebijająca się przez ziemię. I to koniec prac nad ziemią.
Śnieg – tu ponownie still water jako baza. Wymieszałem go z sodą w proporcjach mało sody dużo stiil water aby powstała taka papa półprzeźroczysta. Nałożyłem na podstawkę pędzlem w miejscu gdzie miał być śnieg. I tu potrzebna jest cierpliwość. Środek ten musi wyschnąć ponieważ zmienia swoje oblicze po kilku godzinach. Robi się mniej przeźroczysty. Ma to szczególne znaczenie że still water stosuje jako śnieg roztapiający się. Śnieg bardziej zmrożony to soda wymieszana z water effect. Zasady są podobne - więcej preparatu a mniej sody. Ważne – prace trzeba prowadzić dosyć szybko ponieważ proces schnięcia wstępnego jest duży. Najlepiej pracować etapami.
Na koniec pozostaje już kosmetyka.
Myślę że proces jest prosty i rozwiąże problemy związane z roztopami.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

a tu przymiarka grenadierów -

Obrazek
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: TYGRYSA ZIMOWEGO CIĄG DALSZY

Postprzez Boozy » niedziela, 8 czerwca 2008, 12:30

Ta trawa wydaje mi sie za wysoka i zbyt zielona. Chyba że juz jest wiosna i nagle snieg spadł :)

Pozdrawiam :mrgreen:
Obrazek
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Boozy
 
Posty: 500
Dołączył(a): środa, 26 marca 2008, 18:21

Re: TYGRYSA ZIMOWEGO CIĄG DALSZY

Postprzez kazio » niedziela, 8 czerwca 2008, 14:15

Przecież to roztopy już są, więc może coś "w tak zwanym międzyczasie" zdążyło urosnąć ;o). Tak na poważnie - moją uwagę też zwrócił kolor trawy - jeżeli to jest jeszcze zima, to raczej powinna być wyschnięta, koloru "prawiesłomkowego". Cała reszta coraz bardziej wymiata. Co Pan wojak nr 2 będzie dźwigać (pierwszy chyba Mausera, a do takiego Tygryska by jakieś MG pasowało)?
kazio
 
Posty: 180
Dołączył(a): niedziela, 20 stycznia 2008, 00:18
Lokalizacja: Posen

Re: TYGRYSA ZIMOWEGO CIĄG DALSZY

Postprzez Yantom » niedziela, 8 czerwca 2008, 18:52

Dobrze Ci idzie. Efekt roztopów - co tu dużo mówić full real. Po Twoim tutorialu tylko patrzeć jak zaroi się od dioram z "błotnymi tygrysami". Jedyne uwagi to kolor wysokich badyli ale o tym już było. Ta wisząca poza podstawką gąsienica to efekt zamierzony czy po prostu zabrakło podstawki ? Tempo budowy godne KFS.
pozdr Tomek
Avatar użytkownika
Yantom
 
Posty: 843
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:13
Lokalizacja: Granowo

Re: TYGRYSA ZIMOWEGO CIĄG DALSZY

Postprzez rollingstones » niedziela, 8 czerwca 2008, 19:09

ech - gdzie mnie do Kamila-to Kubica modelarstwa :)
Badyle to półprodukt na tą chwilę, spoko spoko, myślę że problem tkwi też w kalibracji monitorów -na żywo one już są żółtawe - ale bedą jeszcze cieniowane i dojdzie troszkę zróznicowania kolejnych. Ja wiedząc że będę latem robił zimę :mrgreen: zrobiłem sobie prawdziwy pictorial błotnej zimowej drogi w marcu tego roku. I warto zauwazyć że trawa nie jest wcale tylko zółta zimą. WYjście z gąsiennicą było celowym zabiegiem - tak odważniejsza kompozycja.
A że będzie dużo błotnych dioram - oby - uwielbiam syfne dioramki ;o)
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Następna strona

Powrót do Dioramy - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości