Błoto

Relacje z budowy, porady, zestawy, nowości dotyczące dioram - to właśnie tutaj.

Błoto

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » niedziela, 23 września 2007, 09:58

Co prawda tyle technik, co modelarzy, ale na początek kilka mniej lub bardziej sprawdzonych metod

-Wikol + porwane malutkie kawalki papieru toaletowego lub gazety + ziemia doniczkowa + troche jakiegos sypkiego badziewia (np soda , ew.piasek - chociaz jest roche gruby) i do nadania odpowiedniego koloru jakies farbki. - Proporcje do wyczucia

-do zaprawy z której zrobiony i ukształtowany jest teren dodajemy coś sypkiego(miałem pod ręką kawe Mc cafe, zmielona jest bardzo drobna i super nadaje sie do terenu) potem maluje odpowiednią mieszanka kolorów farb a na koncu lakierem do paznokci bezbarwnym(jeżeli chcemy mieć mokre błoto )

-Błoto na modelu: talk[zasypka, puder dziecięcy ]+farba wymieszane aż do uzyskania bardzo gęstej mazi, twardy pędzel "szczeciniak", całość nakładana przez lekkie pionowe uderzenia...

-Bloto na pojazdach:
Nanosze pedzlem szpachlowke rozpuszczoną zmywaczem
(acetonowym) do paznokci. Im wiecej zmywacza tym bloto
jest bardziej lepkie. Malo zmywacza daje efekt suchych grudek.

Tutaj w fazie budowy modelu:
Obrazek

- Gips posmarowany wikolem, i posypany piaskiem. A potem malowany różnymi odcieniami brązu olejnymi szczególnie i różnymi metodami. Na koniec lakier dla efektu mokrego błota.
Obrazek


Autorzy: 'Staleigner', Matuesz Mathea, Grzegorz Szłyk, Paweł Siemieńczuk, Mariusz Łechtański
Kamil Feliks Sztarbała
 

Reklama

Re: Błoto

Postprzez JerzyK » poniedziałek, 24 listopada 2008, 08:55

Ja ze swojej strony chciałem polecić masę papierową. Używam dokładnie takiej, jak na poniższym zdjęciu:

Obrazek

Nadaje się zarówno do formowania terenu na podstawce/dioramie, jak i do brudzenia pojazdów. Do tego drugiego zastosowania rozrabiam ją z wodą do konsystencji papki, dodaję startych pasteli i nakładam za pomocą sztywnego pędzla.
Poprzednio używałem zaprawy do płytek, ale masa papierowa okazała się lepsza - jest dużo lżejsza i nie kruszy się (jest wytrzymalsza).

Przykład zastosowania tej techniki w moim wykonaniu tutaj: http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=17&t=4748
JerzyK
 

Re: Błoto

Postprzez author21 » piątek, 22 stycznia 2010, 10:15

JA używam: 1) kawa "Sahara" (drobno jest zmielona). 2. fuga do płytek - drobniejsza jest od kawy. To jesli chodzi o fakturę, oczywiście składniki zmieszane z wikolem. Uzywałem też oregano, bazylia, zmieszane z farbami daje efekt błota z rozmokłymi liśćmi oklejającymi pojazd.
author21
 
Posty: 486
Dołączył(a): wtorek, 24 marca 2009, 14:00

Re: Błoto

Postprzez Maciej56 » środa, 6 stycznia 2016, 13:58

ja zastosowałem water efects od valejo zmieszane z piaskiem z pigmentem nałożone na diaramę.
Obrazek
Maciej56
 
Posty: 49
Dołączył(a): poniedziałek, 23 czerwca 2014, 08:55


Powrót do Dioramy - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości