drewniany ganek - 1/50

Relacje z budowy, porady, zestawy, nowości dotyczące dioram - to właśnie tutaj.

Re: drewniany ganek - 1/50

Postprzez spiton » niedziela, 16 czerwca 2013, 12:11

1. dwie uwagi. zastrzał jaki wykonałeś wymaga czopowania, żeby pracował i dla tego najczęściej stosuje się go wtedy kiedy grubość zastrzału jest mniejsza. Kiedy jest taka sama stosowało się na ogół specjalne zacięcie w belce i zastrzale. Robienie na czysto, to trudniejsza metoda. Modna zwłaszcza ostatnio. Kiedy zastrzał jest bardziej ozdoba niż elementem konstrukcyjnym. To nie jest błąd w każdym razie.
Ale położenie jednej belki na drugiej, bez wcięcia jednej w drugą..to już jest ciesielskie dziadostwo.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Reklama

Re: drewniany ganek - 1/50

Postprzez ergie » niedziela, 16 czerwca 2013, 15:13

O belkach wiem, ale znalazłem kilka historycznych ganków tak zrobionych... na całe szczęście okap to lekko przysłoni. :mrgreen: Dzięki Spitonie :)
Modelarstwo redukcyjne jest mocno przereklamowane. Pasjonujące jest budowanie dioram.
ergie
 
Posty: 376
Dołączył(a): czwartek, 29 stycznia 2009, 20:12

Re: drewniany ganek - 1/50

Postprzez Sherman » niedziela, 16 czerwca 2013, 15:18

Przy okazji... Jak to ma być epoka?
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Re: drewniany ganek - 1/50

Postprzez ergie » niedziela, 16 czerwca 2013, 15:47

Sherman napisał(a):Przy okazji... Jak to ma być epoka?


ok. 1650 r.

uprzedzając dalsze pytania - miałem konsultanta, który miał ostateczne zdanie co do formy architektonicznej :mrgreen:
Modelarstwo redukcyjne jest mocno przereklamowane. Pasjonujące jest budowanie dioram.
ergie
 
Posty: 376
Dołączył(a): czwartek, 29 stycznia 2009, 20:12

Poprzednia strona

Powrót do Dioramy - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości