"Ostatni ryk" Afryka 1943

Relacje z budowy, porady, zestawy, nowości dotyczące dioram - to właśnie tutaj.

Re: "Ostatni ryk" Afryka 1943

Postprzez qba » sobota, 6 września 2008, 11:25

Podoba mi się podstawka, tzn lej, piasek i roślinki, tygrys też niczego sobie, ale najlepsze jest w tym wszystkim tempo. Aż musiałem sprawdzić kiedy kończy się konkurs bo zwątpiłem ;o)
Pozdrawiam Kuba
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 706
Dołączył(a): wtorek, 26 sierpnia 2008, 14:00
Lokalizacja: Wrocław

Reklama

Re: "Ostatni ryk" Afryka 1943

Postprzez Adam Obrębski » sobota, 6 września 2008, 13:22

No troszkę niecierpliwy jestem ;)
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Re: "Ostatni ryk" Afryka 1943

Postprzez Adam Obrębski » niedziela, 7 września 2008, 18:54

Ruszyłem troszeczkę to dziadostwo. Generalnie robiłem fotki bez namiotu, a nie umiem tak zmiękczyć światła, aby nie rzucało wyraźnych cieni :( Jestem też trochę w kropce. Naćkałem co się dało, a dalej dioramce czegoś brakuje... nie wiem jeszcze czego... Mimo, że wygląda na mniej więcej skończoną to taka nie jest i będę dalej działał :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Re: "Ostatni ryk" Afryka 1943

Postprzez Anioł » poniedziałek, 8 września 2008, 15:14

Tak na szybko..

Ja bym zróżnicował kolorystycznie liście palmy.
Według mnie gąsienice Tygryska powinny być trochę zagłębione w podłożu.
Czy kanistry mają być bez uchwytów do ich noszenia?

Bardzo podobają mi się obicia, które zrobiłeś na Czołgu.
Pozdrawiam
Tomek A.
Avatar użytkownika
Anioł
 
Posty: 458
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 18:54
Lokalizacja: POZnan*

Re: "Ostatni ryk" Afryka 1943

Postprzez Maciek » poniedziałek, 8 września 2008, 16:33

Ja bym dodał jeszcze jakiegoś martwego/rannego alianta. W końcu ten Niemiec strzela.
Maciek
 

Re: "Ostatni ryk" Afryka 1943

Postprzez shivadog » poniedziałek, 8 września 2008, 17:31

Może któryś powinien zareagować na szkopa mierzącego do nich z pistoletu i podnieść na niego broń? Dużo tych "śmieci", ale jakoś tak za regularnie ułożone, jak by jakiś instalator/artysta komponował teren za pomocą elementów ze złomu. Bardziej bym widział jakieś drobazgi z natury, kamienie itp. albo część gratów wywalić, a resztę rozmieścić bardziej przypadkowo. Palma wymaga jeszcze dopracowania - jest "najsłabszym ogniwem". :D

pozdrawiam

Jerzy
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: "Ostatni ryk" Afryka 1943

Postprzez Adam Obrębski » poniedziałek, 8 września 2008, 19:06

shivadog napisał(a):Może któryś powinien zareagować na szkopa mierzącego do nich z pistoletu i podnieść na niego broń?

To raczej chyba odpada, jakbym jeszcze jakiegoś wojaka dorzucił to byłoby chyba "za dużo grzybków w barszczu". Diorama to wycięta część jakiejś płaszczyzny, wiec może taka akcja dzieje się poza naszym wzrokiem :mrgreen:
shivadog napisał(a): Dużo tych "śmieci", ale jakoś tak za regularnie ułożone, jak by jakiś instalator/artysta komponował teren za pomocą elementów ze złomu.

Jakby nie patrzeć to tak jest :D Chociaż artystą to bym siebie nie nazwał. Mi się podoba. Ewentualnie wrzuce coś do tych kół, gdyż one mogą powodowac jakąś tam sztampowość.
shivadog napisał(a):Palma wymaga jeszcze dopracowania - jest "najsłabszym ogniwem". :D

Tutaj zgadzam się w 100%. Ale jak ją "upgrade'ować"? Suchy pędzel na liście? Przecież mi sie porozwalaja... wash jakos nie będzie miał w jakie zagłębienia wchodzic. Coś w podobie washa postaram się zastosować przy pniu. Może ktoś coś podpowie?:)

Dzięki za komentarze,
Pozdrawiam.
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Re: "Ostatni ryk" Afryka 1943

Postprzez shivadog » poniedziałek, 8 września 2008, 19:33

Chyba bym na Twoim miejscu zrobił liście palmy od nowa z jakiegoś cieńszego materiału, coś jest też nie tak z kolorem liści - jest zbyt seledynowy, intensywny i jednolity, poszukaj w googlu zdjęć palm (ale nie na pocztówkach, hahaha). Ja też bym wojaków nie dodawał, ale jak wyobrażam sobie taką scenę w realu to podejrzewam, że wszystkie chłopaki jak by zobaczyli, że ktoś z tego pudła wyłazi i w dodatku wyciąga spluwę od razu by go wzięli na muszkę zamiast wołać kolegów, albo podziwiać widoki (porozrzucane artystycznie łuski, koła i osłony). Ten w leju wygląda jak obserwator z ONZ, ten co nawołuje krzyczy, "Hej, patrzcie jaki fajny czołg, chłopaki, kto pierwszy na wieży dostanie medal", a ten co biegnie liczy na to że to będzie on.

J
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: "Ostatni ryk" Afryka 1943

Postprzez Adam Obrębski » poniedziałek, 8 września 2008, 19:54

shivadog napisał(a):Chyba bym na Twoim miejscu zrobił liście palmy od nowa z jakiegoś cieńszego materiału, coś jest też nie tak z kolorem liści - jest zbyt seledynowy, intensywny i jednolity, poszukaj w googlu zdjęć palm

Pokombinuję jeszcze z suchym pędzlem i filtrami, aby "przesuszyć listki, zmienić barwę na bardziej żywą i zrobić łagodne przejścia między barwami.

shivadog napisał(a):Ten w leju wygląda jak obserwator z ONZ

hehehehe, fakt. Wyszedł conajmniej dziwnie. Zastanawiałem się też czy by go czymś nie zastąpic. Poczekam na dopływ gotówki i może uda mi się kupić zestaw MB :))

shivadog napisał(a):ten co nawołuje krzyczy, "Hej, patrzcie jaki fajny czołg, chłopaki, kto pierwszy na wieży dostanie medal", a ten co biegnie liczy na to że to będzie on.

W końcu Hamerykańska fantazja ;) Każdy liczy conajmniej na purpurowe serce :mrgreen:
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Re: "Ostatni ryk" Afryka 1943

Postprzez badger » wtorek, 9 września 2008, 21:28

Adam przekroczyłeś cienką linię pt "za dużo wszystkiego". Powoli zaczyna to przypominać miasteczko po nalocie. Łuski, magazynki, karabiny, kółka jakieś - zepsujesz bardzo ładne dzieło. Oczywiście to moje zdanie, każdy może mieć inne.
Pozdrawiam Jacek

Każdy patrzy na świat przez własne okulary
Obrazek
Avatar użytkownika
badger
 
Posty: 710
Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 08:34
Lokalizacja: Kraków

Re: "Ostatni ryk" Afryka 1943

Postprzez shivadog » wtorek, 9 września 2008, 22:00

Właśnie to samo chciałem powiedzieć, brakuje jeszcze śruby od okrętu i ogona 109 Marseille'a.
:D
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: "Ostatni ryk" Afryka 1943

Postprzez Adam Obrębski » wtorek, 9 września 2008, 22:03

badger napisał(a):Powoli zaczyna to przypominać miasteczko po nalocie. Łuski, magazynki, karabiny, kółka jakieś

O to chodzi, taki bałagan najbardziej mi się podoba :) Ja lubię jak jest bajzel na polu bitwy, przynajmniej widać, że coś się tam działo.
Generalnie zrobiłem dzisiaj jeszcze jedną małą pierdółkę, ktorą wrzucę, oraz zróżnicowałem kolorystycznie liście palemki.
MG-34 jednak wywalę bo przestał mi się jakoś tam podobac :]
Trzecia dioramka, która robie i dopiero ta trzecia zaczyna mi się podobać, ci co mowią "do trzech razy sztuka, chyba mają czasem rację" :mrgreen:

shivadog napisał(a):Właśnie to samo chciałem powiedzieć, brakuje jeszcze śruby od okrętu i ogona 109 Marseille'a.
:D

Niszczysz moje plany. Mówisz, że Typ VII nie będzie raczej tam pasował? :lol:
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Re: "Ostatni ryk" Afryka 1943

Postprzez shivadog » wtorek, 9 września 2008, 23:11

Adam Obrębski napisał(a):"do trzech razy sztuka, chyba mają czasem rację"

Powinienneś to zastosować do tej palmy heheheh.
Spoko, ja radzę, ale na dio się jeszcze nie odważyłem i pewnie z braku laku przed emeryturą się nie zapowiada, Twoja robota Twój wybór.
Swoją drogą może i by to nieźle wyglądało jak by tam kiosk od U-boota gdzieś z piasku "wychynął".

pzdr

J
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: "Ostatni ryk" Afryka 1943

Postprzez Adam Obrębski » środa, 10 września 2008, 08:15

shivadog napisał(a):
Adam Obrębski napisał(a):"do trzech razy sztuka, chyba mają czasem rację"

Powinienneś to zastosować do tej palmy heheheh.
Spoko, ja radzę, ale na dio się jeszcze nie odważyłem i pewnie z braku laku przed emeryturą się nie zapowiada, Twoja robota Twój wybór.
Swoją drogą może i by to nieźle wyglądało jak by tam kiosk od U-boota gdzieś z piasku "wychynął".

pzdr

J

Jak w arktyce :lol:
Ale tak na serio to przemówiliście mi do rozsądku i dzisiaj będzie wielkie sprzątanie... szkoda, że zupełnie nie mam pomysłu czym to zastąpić, żeby nie świeciło pustkami...
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Re: "Ostatni ryk" Afryka 1943

Postprzez badger » środa, 10 września 2008, 12:24

Proponuję krzaczki + ewentualne zasieki
Obrazek
Żródło AfrikaKorps.org
Pozdrawiam Jacek

Każdy patrzy na świat przez własne okulary
Obrazek
Avatar użytkownika
badger
 
Posty: 710
Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 08:34
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dioramy - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 50 gości