Italia

Relacje z budowy, porady, zestawy, nowości dotyczące dioram - to właśnie tutaj.

Re: Italia

Postprzez qba » niedziela, 18 stycznia 2009, 12:27

Cześć Salva, wiesz co nie nie podam Ci numerów, bo te wszystkie kolory były na oko mieszane z tych farbek co mi zostały. Na pewno german yellow i piaskowy i może torchę zielonego. jakoś tak :D

Rollingstones mi Twoja ostatnia diorama też się bardzo podoba :) Zwłaszcza malowanie dachu. Te drewniane i metalowe elementy wyglądają naprawdę super.

Siara te dwa kikuty na pewno wyglądają nie bardzo, ale dopóki z dachem nie zawalcze to sobie tak wiszą ;o) Coś wymyśle.
Narazie ten koszmarny dach omijam jak tylko mogę i robie wszystko poza nim. A więc dziś przewrócona doniczka, wiklinowy koszyk, jakieś szmaty na czołgu i drabina.

Pozdro :mrgreen:
Pozdrawiam Kuba
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 706
Dołączył(a): wtorek, 26 sierpnia 2008, 14:00
Lokalizacja: Wrocław

Reklama

Re: Italia

Postprzez qba » czwartek, 22 stycznia 2009, 03:29

Witam, parę detali. Nic wielkiego. Koszyk trochę za bardzo kwadratowy, ale to mój pierwszy. A teraz kto zgadnie co przedstawia obraz i kto go namalował ;o) ? Obrazek wycięty ze znaczka.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Kuba
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 706
Dołączył(a): wtorek, 26 sierpnia 2008, 14:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Italia

Postprzez qba » piątek, 30 stycznia 2009, 01:48

Witam wszystkich :D,
czas ucieka straszliwie, poza tym dopadł mnie sabotaż w postaci choroby, więc ten tydzień był na straty.
Dachówki z 3 puszek po piwe, dzielnie wypitych przez życzliwych dioramie ludzi ;o) (Pozdro :P ), są w trakcie zakładania jeszcze, więc zdjęć nie ma. Może jutro będą.
Narazie budowa dachu i ustawienie dwóch beczek. Miał być jeszcze mały wóz, tzn jego część, ale za dużo by zajmował.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Kuba
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 706
Dołączył(a): wtorek, 26 sierpnia 2008, 14:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Italia

Postprzez qba » piątek, 30 stycznia 2009, 19:50

Zdjęcia dolnej, ciemniejszej warstwy dachówek.
Górna za parę godzin :D Dachówek w sumie jest chyba z miliard i wciąż brakuje. Może troche za długie, ale przez to czasu się trochę zaoszczędza :oops:
W ogóle to moja diorama będzie się nazywała: Italia. Droga do Rimini. Może to mała ścieżka tylko i do Rimini daleko, ale ładnie brzmi ;o)

Obrazek

Obrazek

P.S. Obraz na .....obrazie to "Widok Warszawy od strony Pragi" Canaletta :D
Pozdrawiam Kuba
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 706
Dołączył(a): wtorek, 26 sierpnia 2008, 14:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Italia

Postprzez Salva » piątek, 30 stycznia 2009, 22:58

Pięknie Ci idzie praca, Kuba, jest coraz lepiej. Jak dla mnie jest to obecnie jedna z najciekawszych prac jaką oglądam. Bardzo ładnie wychodzą Ci te wszystkie detale i ozdobniki a równocześnie jest zachowany umiar i nie jest to przeładowane.

Pozdrawiam i oglądam dalej,
Krzysiek
Pozdrawiam, Krzysztof Salwiczek
------------------------------------------------------------------------------------------
Obrazek
Na warsztacie:
Hispano-Nieuport NiD-52 - Azur 1/72
Avatar użytkownika
Salva
 
Posty: 320
Dołączył(a): czwartek, 5 czerwca 2008, 16:51
Lokalizacja: Szamotuły

Re: Italia

Postprzez qba » piątek, 30 stycznia 2009, 23:56

Salve Salva, grazie :!: ;o)

Ja też trzymam kciuki za Twoją włoską dioramę. Czuję z nią więź emocjonalną :D Tyle, że ostatnio nie mam czasu więc nie zaglądałem do wątku.

Dobra, wracam do mojej dioramy, bo z narzeczoną dzielnie wycinamy i wyginamy dachówki :mrgreen:
Ale zdążymy :!: :mrgreen:
Pozdrawiam Kuba
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 706
Dołączył(a): wtorek, 26 sierpnia 2008, 14:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Italia

Postprzez subgrafik » sobota, 31 stycznia 2009, 00:05

no naprawde to i tamto chyba sciagne :)
pobawilbym sie bardziej w okolicach ziemia-trawa-ziemia
i jakos w te dachowki uwierzyc nie moge - normalnie chyba na przemian sie takie cus uklada gorka dolek
a u CIebie same dolki... troche jak z oszukac przeznaczenie mam uczucie ze spadna i zgilotynuja jakiegos Angola.

ogladam dalej
pozdrawiam
pawel
You need nothing to be happy. You need something to be sad.
~ Mooji.
Avatar użytkownika
subgrafik
 
Posty: 1788
Dołączył(a): środa, 12 grudnia 2007, 16:46
Lokalizacja: Wolne Miasto Wroclaw

Re: Italia

Postprzez qba » sobota, 31 stycznia 2009, 18:11

Invito alla galleria. Buona visione
..... zapraszam do galerii. Miłego oglądania :mrgreen:

Nareszcie po ponad pół roku skończyłem moją dioramkę. Na finiszu jeszcze z nią i jej detalami miałem nocno-poranną walkę, ale udało się zdążyć.

Dziękuje wszystkim za pomoc, zwłaszcza dziękuje mojej narzeczonej za pomaganie, wspomaganie i znoszenie :D , a także innym życzliwym makiecie ludziom i chirurgowi za założenie mi trzech szwów na nodze po swobodnym locie skalpela :D

P.S. w tym miejscu już mogę stwierdzić, że nigdy więcej budynków od podstaw, gdzie wszystko, wszystko trzeba robić samemu. Lepiej kupić cokolwiek, ale gotowego i zwymiarowanego i z tym walczyć.

Subgrafik: druga, odwrócona warstwa dachówek, bodajże jest to mnich, powstała w nocy. Mniszka już leżała :lol: Także już jest tak jak powinno być. Choć nie do końca, bo powinno chyba widać trochę zaprawy murarskiej, ale już nie miałem siły działać.
Pozdrawiam Kuba
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 706
Dołączył(a): wtorek, 26 sierpnia 2008, 14:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Italia

Postprzez artek81 » wtorek, 7 kwietnia 2009, 19:15

Witam

Widziałem tą dioramkę w galerii i mi się bardzo spodobała ale po przeglądnięciu wątku warsztatowego i zobaczeniu ile włożyłeś w to własnej pracy do zrobienia domku, palmy i wogóle heh doznałem ciężkiego szoku haha naprawdę rewelacja :)
[/b]
pozdrawiam

A gdzie polskie litery, kropki, przecinki itp?
Pan_Cerny


juz poprawione sorki :)
artek81
 
Posty: 124
Dołączył(a): piątek, 1 sierpnia 2008, 12:19

Re: Italia

Postprzez qba » wtorek, 14 kwietnia 2009, 23:22

Cieszę się, że się podoba :) Jeszcze kilka rzeczy jest do poprawki. Na pewno dach i gruz przed domkiem.
Pozdrawiam Kuba
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 706
Dołączył(a): wtorek, 26 sierpnia 2008, 14:00
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia strona

Powrót do Dioramy - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości