Re: Tytuł roboczy Błoto i Stal

Relacje z budowy, porady, zestawy, nowości dotyczące dioram - to właśnie tutaj.

Re: Tytuł roboczy Błoto i Stal

Postprzez NIEDZWIEDZ » sobota, 9 listopada 2013, 21:34

Witam wszystkich.Rozpocząłem szybki nowy projekt.Doradzajcie,pomagajcie,komentujcie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


cdn...
Ostatnio edytowano czwartek, 14 listopada 2013, 23:37 przez NIEDZWIEDZ, łącznie edytowano 2 razy
Przyjaciel to ktoś kto zrobi dla Ciebie wszystko bezinteresownie
Avatar użytkownika
NIEDZWIEDZ
 
Posty: 482
Dołączył(a): piątek, 23 maja 2008, 22:31
Lokalizacja: Kraków

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Tytuł roboczy Kharkov 1943

Postprzez rollingstones » sobota, 9 listopada 2013, 21:40

O w mordę - doskonała kompozycja a robota wygląda pro
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 09:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Tytuł roboczy Kharkov 1943

Postprzez Alex976 » sobota, 9 listopada 2013, 21:42

Genialny pomysł i wykonanie! Błoto rozwala. Jeszcze zbieram fragmenty szczęki z podłogi :shock:
nie lubię pigwy i malin
Obrazek
Avatar użytkownika
Alex976
 
Posty: 1682
Dołączył(a): wtorek, 1 stycznia 2013, 18:08

Re: Tytuł roboczy Kharkov 1943

Postprzez piotr dmitruk » sobota, 9 listopada 2013, 23:11

Mirek, wytłumacz mi, co Ty wyprawiałeś z tą wiertarą? :shock:
Obrazek
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9932
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Tytuł roboczy Kharkov 1943

Postprzez NIEDZWIEDZ » sobota, 9 listopada 2013, 23:29

Piotrku ,a skąd masz tą fotkę bo ja jej nie zamieszczałem na forum :shock: A jeśli wiesz skąd ona jest, to tam znajdziesz wszystko o co pytasz w skrócie obrazkowym :mrgreen:
Przyjaciel to ktoś kto zrobi dla Ciebie wszystko bezinteresownie
Avatar użytkownika
NIEDZWIEDZ
 
Posty: 482
Dołączył(a): piątek, 23 maja 2008, 22:31
Lokalizacja: Kraków

Re: Tytuł roboczy Kharkov 1943

Postprzez piotr dmitruk » sobota, 9 listopada 2013, 23:43

No właśnie wczoraj zastanowiły mnie te fotki na FB, a do końca nie wiem, co i jak. Domyślam się, że robiłeś jakieś leje w podłożu, ale zwykłym wiertłem, czy jakimś specjalnym ustrojstwem?
Nie przyszłoby mi do głowy podejść do modelu z dużą wiertarą.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9932
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Tytuł roboczy Błoto i Stal

Postprzez NIEDZWIEDZ » sobota, 9 listopada 2013, 23:48

No nie leje tylko dziurki pod zniszczony mur ,którego wcześniej jak pewnie zauważyłeś nie było.Postanowiłem zrobić najpierw teren na 99% gotowy iizobaczyć jak to się będzie miało do całości.A wiertarka dlatego że podłoże to klej do glazury.
Ostatnio edytowano czwartek, 14 listopada 2013, 23:38 przez NIEDZWIEDZ, łącznie edytowano 1 raz
Przyjaciel to ktoś kto zrobi dla Ciebie wszystko bezinteresownie
Avatar użytkownika
NIEDZWIEDZ
 
Posty: 482
Dołączył(a): piątek, 23 maja 2008, 22:31
Lokalizacja: Kraków

Re: Tytuł roboczy Kharkov 1943

Postprzez Paweł Leszczyński » niedziela, 10 listopada 2013, 10:04

Super! Czuć klimat tego całego syfu i zimna - cała Rosja.
Jedyne co się czepiam to tytuł roboczy - po naszemu jest Charków a nie jakieś Kharkov ;o)
Avatar użytkownika
Paweł Leszczyński
 
Posty: 1935
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:12
Lokalizacja: Olesno

Re: Tytuł roboczy Kharkov 1943

Postprzez Marek Barański » niedziela, 10 listopada 2013, 17:02

Logicznie rzecz biorąc to jeśli zmajstrowano taki elegancki mostek to również wybrukowano by ulicę (może być też asfalt). Jeśli weźmiemy pod uwagę że to wielkie miasto to i krawężniki z chodnikiem powinny być. Sama konstrukcja mostu nie powala, słaby układ cegieł i mizerny nieproporcjonalny łuk. Jeśli konstrukcja powstała za cara to powinna być bardziej ozdobna, jeśli za zsrr to mógłby by być beton. Jeśli most po miastem to najzwyczajniej drewno bądź kamień/cegły i stal. Akurat jeśli chodzi o architekturę to carski neoklasycyzm był imponujący a dzieła architektów radzieckich bardzo nowoczesne. Wnętrza miast szczególnie nowoczesnych dzielnic były projektowane z rozmachem coby pokazać światu co człowiek radziecki potrafi.
Avatar użytkownika
Marek Barański
 
Posty: 952
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tytuł roboczy Kharkov 1943

Postprzez wapel » niedziela, 10 listopada 2013, 20:11

Marek Barański napisał(a):słaby układ cegieł

A co jest nie tak z tym wiązaniem?
Gładko tak, lekko tak toczy się w dal,
Jak gdyby to była piłeczka, nie stal,
Nie ciężka maszyna zziajana, zdyszana,
Lecz fraszka, igraszka, zabawka blaszana.

pozdrawiam, Paweł
Avatar użytkownika
wapel
 
Posty: 887
Dołączył(a): czwartek, 28 października 2010, 09:55
Lokalizacja: Wejherowo/Gdańsk

Re: Tytuł roboczy Kharkov 1943

Postprzez Paweł Leszczyński » niedziela, 10 listopada 2013, 20:11

Myślę że przywołany tu "Charków" obejmuje duży obszar razem z przedmieściami i taką scenę możemy powyżej oglądać. Sowiecka Rosja to syf okrutny i brak jakichkolwiek norm i logiki.
Charków:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Paweł Leszczyński
 
Posty: 1935
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:12
Lokalizacja: Olesno

Re: Tytuł roboczy Kharkov 1943

Postprzez Rzosik » niedziela, 10 listopada 2013, 22:41

Piękne błoto, genialna robota :)
Rzosik
 
Posty: 71
Dołączył(a): piątek, 1 listopada 2013, 11:50

Re: Tytuł roboczy Kharkov 1943

Postprzez Ave » niedziela, 10 listopada 2013, 22:57

Wow, świetny pomysł, genialna kompozycja, super wykonanie. No i "atmosfera charkowska" pełną gębą.

Zapowiada sie hit sezonu.
Obrazek
Marcin
Avatar użytkownika
Ave
 
Posty: 504
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 01:58

Re: Tytuł roboczy Błoto i Stal

Postprzez NIEDZWIEDZ » poniedziałek, 11 listopada 2013, 13:17

Marek Barański napisał(a):Logicznie rzecz biorąc to jeśli zmajstrowano taki elegancki mostek to również wybrukowano by ulicę (może być też asfalt). Jeśli weźmiemy pod uwagę że to wielkie miasto to i krawężniki z chodnikiem powinny być. Sama konstrukcja mostu nie powala, słaby układ cegieł i mizerny nieproporcjonalny łuk. Jeśli konstrukcja powstała za cara to powinna być bardziej ozdobna, jeśli za zsrr to mógłby by być beton. Jeśli most po miastem to najzwyczajniej drewno bądź kamień/cegły i stal. Akurat jeśli chodzi o architekturę to carski neoklasycyzm był imponujący a dzieła architektów radzieckich bardzo nowoczesne. Wnętrza miast szczególnie nowoczesnych dzielnic były projektowane z rozmachem coby pokazać światu co człowiek radziecki potrafi.


No załamałem się.Po twoim komentarzu Marku odchodzę od modelowania i wszystkiego z tym związanego.Wklejam filmik abyś mógł zapoznać się z warunkami panującymi w Charkowie na przedmieściach i z carskim przepychem.

http://www.youtube.com/watch?v=sWRdUn7CDN8
2:21-2:52.....

Ave napisał(a):Wow, świetny pomysł, genialna kompozycja, super wykonanie. No i "atmosfera charkowska" pełną gębą.

Zapowiada sie hit sezonu.


Rzosik napisał(a):Piękne błoto, genialna robota :)


Paweł Leszczyński napisał(a):Super! Czuć klimat tego całego syfu i zimna - cała Rosja.
Jedyne co się czepiam to tytuł roboczy - po naszemu jest Charków a nie jakieś Kharkov ;o)


Alex976 napisał(a):Genialny pomysł i wykonanie! Błoto rozwala. Jeszcze zbieram fragmenty szczęki z podłogi :shock:


rollingstones napisał(a):O w mordę - doskonała kompozycja a robota wygląda pro


Może nie po kolei ale bardzo dziękuję wszystkim i proszę o podpowiedzi co i jak.
Ostatnio edytowano czwartek, 14 listopada 2013, 23:39 przez NIEDZWIEDZ, łącznie edytowano 1 raz
Przyjaciel to ktoś kto zrobi dla Ciebie wszystko bezinteresownie
Avatar użytkownika
NIEDZWIEDZ
 
Posty: 482
Dołączył(a): piątek, 23 maja 2008, 22:31
Lokalizacja: Kraków

Re: Tytuł roboczy Kharkov 1943

Postprzez Marek Barański » poniedziałek, 11 listopada 2013, 13:28

Co do cegieł - ułożone w ten sposób wskazują że jest ich zaledwie jedna warstwa. Co do zdjęć Pawła to pierwsze pokazuje zabudowę z carskich czasów a bruk pod śniegiem pewnie jest (inaczej cała ulica by dawno z wiosną spłynęła a widać że od paru dziesiątków lat ma się dobrze), drugie przedstawia miasto tyle że ulica jest zabłocona i zaśnieżona a na trzecim widać asfalt, tory tramwajowe a w tle budowle najbardziej charakterystyczne dla Charkowa - Gosprom. Należy pamiętać że "nieład" na charkowskich ulicach to efekt kilku bitew i lat okupacji. Teorie o syfie okrutnym i braku jakichkolwiek norm i logiki pominę milczeniem - myślę że warto się cokolwiek dokształcić a nie pisać takie dyrdymały.

Drogi Niedźwiedziu, przytoczyłeś filmik z jakieś dziury zabitej dechami Bóg wie ile kilometrów od Charkowa i próbujesz coś udowodnić. Pokaż mi zatem taki mostek w takiej prowincjonalnej dziurze. Zbudowałeś coś , napisałeś że Charków a teraz pokazujesz jakąś wiochę. Tym bardziej że w dalszej części filmu masz zdjęcia z walk w zabudowie podmiejskiej. Zapewniam Cię że jedno z największych miast zsrr to nie była taka ostatnia dziura.
Avatar użytkownika
Marek Barański
 
Posty: 952
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:20
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona

Powrót do Dioramy - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości