Opuszczona chata - Rosja 1942

Relacje z budowy, porady, zestawy, nowości dotyczące dioram - to właśnie tutaj.

Opuszczona chata - Rosja 1942

Postprzez SLAWKO Z. » niedziela, 16 listopada 2008, 17:12

Witam :lol:

To moja pierwsza diorama którą zamierzam zbudować, pomału zbieram materiały i tu moje pierwsze pytanie. Szukam planów i wymiarów chaty chłopskiej w Rosji, dotychczas jakie znalazłem nie bardzo mi pasują. Powód, plany te są dużych chat które zajęły by całą dioramkę. Plan jest taki: jakaś wioska pod Leningradem zima 1942 na wieść o zbliżających się niemiaszkach, opuszczają w pośpiechu swe domy. Jedna chatka, porzucone pakunki i na podwórku tank ( PzKpf III - model w galerii ). Taka sobie właśnie wizja, a i jeszcze wojaki co plądrują chatę. Całość w scenerii zimowej. Za każdą pomoc będę wdzięczny.
Jak tylko wszystko zbiorę ruszam z pracą.
SLAWKO Z.
 

Reklama

Re: Opuszczona chata - Rosja 1942

Postprzez Marek Naja » niedziela, 16 listopada 2008, 19:33

Myślę, że każda chata będzie za duża. Nawet niewielka chata będzie 2-3 krotnie większa niż czołg wielkości Pzkpfw.III. Dlatego przeważnie odtwarza się w dioramach tylko fragment budynku.
vel Baldigozz
Avatar użytkownika
Marek Naja

rpm3
 
Posty: 872
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:40

Re: Opuszczona chata - Rosja 1942

Postprzez piotr dmitruk » niedziela, 16 listopada 2008, 19:37

Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9950
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Opuszczona chata - Rosja 1942

Postprzez SLAWKO Z. » niedziela, 16 listopada 2008, 21:40

Marek Naja napisał(a):Myślę, że każda chata będzie za duża. Nawet niewielka chata będzie 2-3 krotnie większa niż czołg wielkości Pzkpfw.III. Dlatego przeważnie odtwarza się w dioramach tylko fragment budynku.


To się zgadza, tyle że nawet gdybym zrobił fragment tego co znalazłem i tak by zajeło niezłą powierzchnię. Planowałem zrobić tylko front chaty i kawałek podwórza. Większość chat jakie znalazłem były raczej własnością bogatszych, a ja tak myślałem jakąś taką małą skromną.
A co do ziemianek.... nawet nie wziąłem pod uwagę, też to może być jakieś rozwiązanie. Dzięki za sugestię, zobaczymy co przyniosą poszukiwania.

Pozdrawiam :->
SLAWKO Z.
 

Re: Opuszczona chata - Rosja 1942

Postprzez SLAWKO Z. » niedziela, 23 listopada 2008, 03:00

. Witam :->

Cóż po długich i mozolnych poszukiwaniach coś niecoś udało się znaleźć. Będzie to chatka mniej zamożnego chłopa, zbudowana z bali i pokryta strzechą. Belki wykonane będą z patyków po fajerwerkach, co do strzechy jeszcze nie mam materiału, który można by wykorzystać i tu drugie pytanie do szanownych kolegów. Wymiar chaty jest w 1:35 i całość będzie wykonana samodzielnie, jak wyjdzie zobaczymy. Każda pomoc i rada mile widziana. Jak tylko zrobię fotki, zaraz wrzucę.

Pozdrawiam :->
SLAWKO Z.
 

Re: Opuszczona chata - Rosja 1942

Postprzez SLAWKO Z. » niedziela, 23 listopada 2008, 17:03

:) ;o) :-> A oto pierwsze fotki z dotychczasowych zmagań:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


:-/ :roll: :->
SLAWKO Z.
 

Re: Opuszczona chata - Rosja 1942

Postprzez Akahoshi » niedziela, 23 listopada 2008, 17:15

Specjalistą od dioram nie jestem, ale gdzieś przeczytałem, że najlepszym materiałem na strzechę, jest włosie z pędzla malarskiego, tzw. ławkowca.
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Opuszczona chata - Rosja 1942

Postprzez Wehrwolf » niedziela, 23 listopada 2008, 17:32

mi w tej roli bardziej odpowiadał smołowiec (czy jakoś podobnie)
pozdrawiam
Rafal

Obrazek
Avatar użytkownika
Wehrwolf
 
Posty: 253
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:43
Lokalizacja: Koszalin


Powrót do Dioramy - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości