Ostfront 1944 - 4 Panz Div 1/72

Relacje z budowy, porady, zestawy, nowości dotyczące dioram - to właśnie tutaj.

Ostfront 1944 - 4 Panz Div 1/72

Postprzez mysiek13 » wtorek, 18 listopada 2008, 20:59

Witam

Przedstawiam małą dioramke w trakcie wykańczania. Proszę o Wasze komentarze. Sorki za zażółcone fotki - mam nowy aparat i się uczymy dopiero.

Pantera G Revell + Zimm Parta; Schwimwagen Academy, Sd Kfz 251 C Dragon, BMW R75 Hase, żołnierzyki Preiser i Pegasus, motocyklista przeroniony Airfix (jeszcze nie skończony - min: mapka do poprawy).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam
Michał
Avatar użytkownika
mysiek13
 
Posty: 822
Dołączył(a): wtorek, 12 sierpnia 2008, 16:23

Reklama

Re: Ostfront 1944 - 4 Panz Div 1/72

Postprzez matejson » wtorek, 18 listopada 2008, 22:06

Roślinności nie malowałeś :?: :idea:
Mateusz Mathea
http://matejson.blogspot.com
"Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne.
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe." A.E.
Avatar użytkownika
matejson
 
Posty: 2312
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Ostfront 1944 - 4 Panz Div 1/72

Postprzez SLAWKO Z. » środa, 19 listopada 2008, 01:49

Witam ;o)

Gazetka z tamtych lat ?
A tak serio, nie będę się mądrzył bo dopiero raczkuję to tylko moje spostrzeżenia:
- myślę że drzewka trochę nieproporcjonalne, to chyba młode brzózki jeżeli tak to powinny być drobniejsze ( smuklejsze )
- czołg widać się obrócił, ziemia w miejscu zwrotu powina być zryta ( ogólnie brak śladu )
- co przedstawia ta mała ruinka, kiepsko trochę dojrzeć - można by zrobić zbliżenie ?
- brak oznaczeń na pojazdach skoro to 4 Panz Div ( ogólnie było ich 6, mogę wrzucić wzory w razie potrzeby )
Sam zaczynam budować i zwracam uwagę na szczegóły, ale jak pisałem to tylko moje spostrzeżenia.
Ogólnie nie moja skala, ale podoba mi się i koniecznie wrzuć fotki gdy już dokończysz.


Pozdrawiam :->
SLAWKO Z.
 

Re: Ostfront 1944 - 4 Panz Div 1/72

Postprzez mysiek13 » środa, 19 listopada 2008, 08:51

Dzięki za wstępne komentarze. Makieta jest w trakcie produkcji, więc jeszcze dużo czasu i pracy zanim zostanie ukończona. Na pewno do poprawienia jest grunt pod Panterą, roślinność, malowanie detali etc.
- brzozy - właśnie nawet mierzyłem wysokość i wyszła mi ok na 72, powinno być trochę więcej średniej roślinności, dojdą młode niższe drzewka - ok 2-2,5m wys w realu i więcej krzaków;
- grunt pod Panterą jest do poprawienia/dokończenia;
- oznaczenia 4 Panz Div są, nie widać ich dobrze na fotkach, w postaci żółtego znaku podobnego do odwróconego Y z dwoma małymi kreskami - źródło to Militaria , któraś z części Panzer Colors
-mała ruinka ma w zamysle przedstawiać obmurowany, zniszczony krzyż przy drodze - jest do dokończenia, w lubelskim, kieleckim i radomskim spotyka się takie właśnie krzyże obmurowane czerwoną cegłą, z lub bez tynku ( nawet z 1850-1864r, w znacznym stopniu dewastacji);
-roslinność jest jescze do wykończenia i pomalowania, to z całą pewnością :D

A makieta teraz postoi ze 3 miesiące, żeby procentów nałapać. Jestem teraz na baaaardzo długiej delegacji i nie mam czasu na modelowanie. Ale może nauczymy się lepiej obsługiwać nowy aparat.

Pozdrawiam
MG
Avatar użytkownika
mysiek13
 
Posty: 822
Dołączył(a): wtorek, 12 sierpnia 2008, 16:23

Re: Ostfront 1944 - 4 Panz Div 1/72

Postprzez matejson » środa, 19 listopada 2008, 10:01

mysiek13 napisał(a):roslinność jest jescze do wykończenia i pomalowania, to z całą pewnością

ufff już myślałem... :->
Mateusz Mathea
http://matejson.blogspot.com
"Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne.
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe." A.E.
Avatar użytkownika
matejson
 
Posty: 2312
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Ostfront 1944 - 4 Panz Div 1/72

Postprzez mysiek13 » środa, 19 listopada 2008, 10:28

No chyba mnie Mateusz nie miałeś za takiego flejtucha :D

PS siedze w Ploiesti i mam osobisty kontakt z właścicielem Wespe Models, jak cos chcesz to pisz, odbiór osobisty =10% discount

Pozdro
Michał
Avatar użytkownika
mysiek13
 
Posty: 822
Dołączył(a): wtorek, 12 sierpnia 2008, 16:23

Re: Ostfront 1944 - 4 Panz Div 1/72

Postprzez mysiek13 » wtorek, 14 kwietnia 2009, 13:10

Troszkę lepsze fotki, makieta "naukowa" czyli na niej się uczyłem :twisted:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Proszę o komentarze
Pozdrawiam
Michał
Avatar użytkownika
mysiek13
 
Posty: 822
Dołączył(a): wtorek, 12 sierpnia 2008, 16:23


Powrót do Dioramy - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości