Narodziny (1/35)

Relacje z budowy, porady, zestawy, nowości dotyczące dioram - to właśnie tutaj.

Narodziny (1/35)

Postprzez PiterATS » niedziela, 4 stycznia 2009, 20:49

Witam

Chciałbym zaprezentować nową dioramkę, która obecnie jest w fazie produkcji. Głównym jej bohaterem jest Sturer Emil od Trumpetera. Pojazd znajduje się w fazie produkcji, a właściwie w fazie ostatecznego montażu- stąd nazwa dioramy. Sam model uzupełniłem o świetny zestaw blach Voyagera i ogniwkowe gąsienice Hobby-Bossa. Ponadto usunąłem nadbudówkę przedziału bojowego i maskę jarzma, w zamian wykonując kołnierz do mocowania maski jarzma. Musiałem również uzupełnić fragment rury wydechowej, który normalnie był schowany pod tylną skrzynką.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Sam układ dioramy będzie mniej więcej taki, a jej wymiary będą mniej więcej takie, jak tego tekturowego pudełka:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jak widać użyłem tutaj dwóch zestawów figurek MiniArta. Ponadto dojdą jeszcze figurki z Tamiyi i Master Boxa oraz kilka stołów, różne narzędzi i inne graty. Docelowo planuję również wykonać fragment ściany fabryki z dachem. Faktura muru i kształt okien będą wzorowane na tym zdjęciu, gdzie widać ścianę hali montażowej zakładów MAN:

Obrazek

I to na razie tyle. W kolejnej odsłonie pokażę Emila z nałożonym kolorem bazowym.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
PiterATS
 
Posty: 800
Dołączył(a): piątek, 7 grudnia 2007, 16:01
Lokalizacja: Wrocław

Reklama

Re: Narodziny (1/35)

Postprzez konrad » poniedziałek, 5 stycznia 2009, 07:50

Czekam na kolejną odsłonę...
"Ciesz się, że czujesz ból. To znaczy, że żyjesz"
Gen. Choi Hong-Hi
konrad
 
Posty: 102
Dołączył(a): sobota, 3 maja 2008, 12:29
Lokalizacja: Brzeg

Re: Narodziny (1/35)

Postprzez Akahoshi » poniedziałek, 5 stycznia 2009, 20:58

Zapowiada się pysznie. Osobiście bardzo lubię oglądać i budować wnętrza pojazdów pancernych, więc Twój projekt jest bardzo bliski memu sercu.
Powodzenia
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:47
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Dioramy - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości