Zapomniana droga (1:35)

Relacje z budowy, porady, zestawy, nowości dotyczące dioram - to właśnie tutaj.

Zapomniana droga (1:35)

Postprzez kretdiop » sobota, 21 lutego 2009, 13:51

Witam , jako że mam jako taki pomysł na podstawkę to zamieszczę tu zdjęcia.

Pan obok słupa będzie przybijał młotkiem coś do słupka drewnianego (jeszcze nie wiem co ale albo flagę albo znak , bądź jakiś plakat ) czy są w internecie jakieś plakaty albo mapy w 1:35 do wydrukowania ? a jeśli nie to jak to zmniejszyć aby odpowiadało skali ?

Oficer będzie oglądał teren przez lornetkę stojąca .


Oto link do warsztatu Kubelwagena
http://www.forum.modelarstwo.org.pl/vie ... hp?t=38108


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

EDIT

Link poprawiony
Ostatnio edytowano piątek, 27 lutego 2009, 14:16 przez kretdiop, łącznie edytowano 6 razy
kretdiop
 

Reklama

Re: Propaganda slbo dostawa map

Postprzez siara1939 » sobota, 21 lutego 2009, 15:12

Popraw linka w nawiasach [URL]
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: Propaganda slbo dostawa map

Postprzez kretdiop » sobota, 21 lutego 2009, 17:53

Link poprawiony , możecie mi powiedzieć jak zrobić plakat w 1/35.

Czy jak pomaluje ziemie tylko na dwa kolory baza palona ubmbra a suchy pędzel palona sienna to wystarczy ?
kretdiop
 

Re: Propaganda slbo dostawa map

Postprzez siara1939 » sobota, 21 lutego 2009, 18:02

Ok juz dziala. :D
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: Propaganda slbo dostawa map

Postprzez Tomek91 » sobota, 21 lutego 2009, 19:33

Witam
Z tego co się orientuje to plakaty w 1/35 powinny być dostępne do kupienia na JadarHobby. Jak dobrze poszukasz to napewno znajdziesz.Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszych pracach ;o)
Tomek91
 

Re: Propaganda slbo dostawa map

Postprzez kretdiop » sobota, 21 lutego 2009, 22:39

A nie da się jakoś samemu zrobić aby nie kupować ? mam dostęp do bardzo dokładnej drukarki tylko czy są jakieś dostępne do wydrukowania mapki


Edit :
Z mapkami już nie będzie problemu :) dziękuję za pomoc Akahoshi wszystko co dostałem jest super :) Oczywiście nie oglądajcie nie pomalowanych elementów bo one będą domalowane :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
kretdiop
 

Re: Propaganda albo dostawa map

Postprzez kretdiop » wtorek, 24 lutego 2009, 00:08

Witam

Oto mała aktualizacja.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Do zrobienia zostało jeszcze :

1 Dokleić więcej trawy
2 Zrobić młotek i gwoździe
3 domalować niedostatki modelu

Co jeszcze proponujecie, czy raczej kompletne dno ? Jako wielki minus odnotowałem brak śladu drogi po której jedzie kubel
kretdiop
 

Re: Propaganda albo dostawa map

Postprzez siara1939 » wtorek, 24 lutego 2009, 00:28

Ladnie wyszla!- model tez :mrgreen:
Pomaluj jeszcze kierownice na czarno- one nie byly kryte skora. Nie byly to czasy na "Pimp my ride" ;o)
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: Propaganda albo dostawa map

Postprzez kretdiop » wtorek, 24 lutego 2009, 13:28

Już mnie troszkę ludzie nakierowali co i jak mam zrobić , może dodam jakiś kamyczek albo ułamaną gałąź .

Ma ktoś pomysł jak teraz po fakcie zrobić ślady opon ?
Zmieniam troszkę koncepcje nadal będzie 2 żołnierzy tylko nie będzie już pana wbijającego znak a pilnujący oficera.
Plakatu nie będzie ale będzie znak tylko może mi ktoś pomoc umiejscowić w czasie i miejscu tą scenę ? Na co ma kierować znak ?

Obrazek
Obrazek

I kolejny updacik :)

Obrazek
Obrazek

Obecnie pryśnięte z dużej odległości lakierem ale wygląda jak obraz po obfitym deszczu :) zobaczymy co z tego wyjdzie jak wyschnie o ile wyschnie :)
kretdiop
 

Re: Propaganda albo dostawa map

Postprzez kretdiop » wtorek, 24 lutego 2009, 17:54

No i na dziś ostatnie co zrobiłem i dramat , mi się wydaję że tak to zeszpeciłem że hej :( jak myślicie ?
Jutro zrobię zdjęcia w dzień :(

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
kretdiop
 

Re: Propaganda albo dostawa map

Postprzez Tomek91 » wtorek, 24 lutego 2009, 18:50

kretdiop mógłbyś napisać jak poradziłeś sobie z tymi mapami i plakatami w 1/35. Mam zamiar ich użyć ,a też nie chcę kupować gotowych jeśli można zrobić samemu.Pozdrawiam.
Tomek91
 

Re: Propaganda albo dostawa map

Postprzez kretdiop » wtorek, 24 lutego 2009, 18:59

Mapki udostępnił mi jeden użytkownik forum :) Ale niestety nie wiem czy mogę ci je wysłać , potem się go zapytam . A jak oceniacie to co zrobiłem ? kurcze bo mi się to przestało podobać , myślę że zle wygląda bród . a i się pośpieszyłem bo zapomniałem pomalować kierownicy lusterek i pasków w parcianym dachu, jutro albo kiedy mnie ochota złapie postaram się to jakoś naprawić ale liczę na słowa bardziej doświadczonych modelarzy niż ja w sprawie tego co tu robię.
kretdiop
 

Re: Propaganda albo dostawa map

Postprzez AdrianB » wtorek, 24 lutego 2009, 19:07

A myślałeś o pigmentach ?
AdrianB
 

Re: Propaganda albo dostawa map

Postprzez kretdiop » wtorek, 24 lutego 2009, 19:24

Myślałem i chyba zakupie sobie jakieś , tylko kurcze muszę popatrzeć za odpowiednim kolorkiem i usunąć to dziadostwo :)
To może niech ktoś zgadnie z czego jest zrobiona ta pseudo posypka imitująca trawę i ten brud :)
Jak myślicie da się coś z tym jeszcze zrobić czy nie ? Oczywiście przypominam że jest to moj pierwszy kontakt z modelarstwem i pewnie jak każdy początkujący za dużo bym chciał od razu .
kretdiop
 

Re: Propaganda albo dostawa map

Postprzez Akahoshi » wtorek, 24 lutego 2009, 19:37

Coś ta dioramka wydaje mi się za pusta. Brakuje trochę więcej zieleni, oraz chyba jednak więcej odcieni zarówno ziemi, jak i trawy.
kretdiop napisał(a):Mapki udostępnił mi jeden użytkownik forum :) Ale niestety nie wiem czy mogę ci je wysłać , potem się go zapytam(...)

Nie ma problemu. Podaj dalej.
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:47
Lokalizacja: Kraków

Następna strona

Powrót do Dioramy - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości