Pantera A wczesna - reinkarnacja

Relacje z budowy, porady, zestawy, nowości dotyczące dioram - to właśnie tutaj.

Pantera A wczesna - reinkarnacja

Postprzez rollingstones » sobota, 7 marca 2009, 23:08

Miałem sobie dać miesiąc przerwy ale nie wytrzymałem.
Dawno temu w odległej galaktyce popełniłem taką dioramkę.
Obrazek
Jest na niej fajna Pantera A z zimmeritem kwadratowym Ataku. W zasadzie miała służyć jako odcinek testowy - ale przygladając się jej stwierdziłem ze jest to całkiem porządnie sklejony model. Na początku chciałem ją wykorzystac jako dawcę organów do D celem przeróbki na A ale żal mi się jej zrobiło. Wczoraj wieczorem spróbowałem czy uda się zniej pozdejmować oporządzenie - a jeśli tak to zamierzałem ją doczyścić. No i się udało. Z tego powodu dziś wrzuciłem ją kreta i zszedł cały lakier emaliowy. Cześć malowaną Pactrą usunąłem za pomocą proszku do prania i ciepłej wody. Resztki doczyszczam Wamodem ale już jestem w 100% pewien że uda mi sią doprowadzić do stanu jak spod igły przed malarskiej. Wszystko co się bedzie dało wymienię na fototrawionkę ( stelaże na gąsienice i narzędzia, uchwyty, szekle. Pantera ta ma metalową lufę - normalnie będzie wypasik ;)
Przetrenuje sobie na niej małą normandzką winietkę z moim nowym pomysłem na liście.
I tu prośba - poszukuje zdjęć z Normandii Panter moga być zniszczone/porzucone - ja pożyczyłem dwa moje wielkie normandzkie albumy i zwrot najwcześniej za dwa miesiące nastąpi - to za długo - za miesiąc to chciałbym juz byc w połowie drogi do skończenia tematu.
Jeśli byście byli łaskaw coś podrzucić to będę zobowiązany
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Reklama

Re: Pantera A wczesna - reinkarnacja

Postprzez peter » niedziela, 8 marca 2009, 12:03

rollingstones napisał(a): Z tego powodu dziś wrzuciłem ją kreta

Więc doświadczeni modelarze też stosują tą metodę ? Myślałem że to taki wybryk tych co modele robią przeciętne a kasy im na zmywacz szkoda. Chyba będę musiał spróbować bo na zmywaczu Wamoda portfel mi się kurczy w szybkim tempie :)
Powodzenia w budowie :mrgreen:
peter
 

Re: Pantera A wczesna - reinkarnacja

Postprzez rollingstones » niedziela, 8 marca 2009, 17:17

NIe wiem jak doświadczeni ;o) bo ja doświadczony nie jestem ale ten kwadratowy zimmerit mnie tak podkręcił że spróbowalem i się udało - oprócz tego zapadłem na Patersonową chorobę w odmianie Panteromania i stwierdziłem, że niewielkim nakładem będę miał okazję zbudować nie trzy a cztery dioramowe tematy z kocicą w roli głównej. Ten czołg idealnie wpasowywuje się w koncepcję kompozycyjnie niewielkich a treściwych winiet. Ilosc wyprodukowanych egzemplarzy i użycie na wszystkich frontach po za Afryką ( której i tak nie lubię :) ) pozwala na dużą dowolnośc interpretacyją co akurat dość kiepskiemu składaczowi jest na rękę
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Pantera A wczesna - reinkarnacja

Postprzez siara1939 » niedziela, 8 marca 2009, 17:26

rollingstones napisał(a):NIe wiem jak doświadczeni ;o) bo ja doświadczony nie jestem............co akurat dość kiepskiemu składaczowi jest na rękę


:) :D :mrgreen:
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: Pantera A wczesna - reinkarnacja

Postprzez peter » niedziela, 8 marca 2009, 19:11

Jak Ty jesteś niedoświadczony to jaki ja jestem :P
Szkoda że "Sen o Victorii" nie doszedł to końca :-/
peter
 

Re: Pantera A wczesna - reinkarnacja

Postprzez rollingstones » środa, 18 marca 2009, 18:50

Ale dojdzie -za rok na Bytom Sen o Victorii będzie gotowy- tak była szykowana ta praca że wystawiona miała być w Bytomiu- jak nie udało się w tym roku to będzie w przyszłym ;o)

Kompozycja dioramy gotowa - będzie jednak Normandia. Drzewa na razie to surowiec do ukształtowania i naklejenia gałęzi i liści. Tak naprawdę największym wyzwaniem będzie zieleń. Chcę zrobić prawdziwie wygladające drzewa co wiązać się będzie z naklejeniem mnóstwa pojedyńczych lisci -zakładam około tysiąca. Zrobię je z paprotki która właśnie się podsusza w tym celu. Takie pół podsuszone wylądują w glicerynie na kilka dni aby się nie kruszyły. Po pomalowaniu trafią we właściwe miejsce. Pierwsze próby wypadły fantastycznie. Zrobiłem również ruchome wahacze usuwając stare na stałe zrobione przez Dragona. Na razie układ jezdny jest nie klejony tak ze sobie lekko lewituje ale po pomalowaniu i przyklejeniu bedzie ok i ułożenie kół stanie się widoczne. Scenka będzie kompilacją kilku zdjęć jakie otrzymałem od Was z Normandii.
Obrazek
Obrazek
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Pantera A wczesna - reinkarnacja

Postprzez Ave » środa, 18 marca 2009, 19:19

Sebastian, jak by to ująć... w kwestii dopieszczania dioram już i tak jesteś daleko przed peletonem, a takimi pomysłami jak te pojedyncze liście to wpędzasz nas w kompleksy... :) Gratuluję zapału.
Obrazek
Marcin
Avatar użytkownika
Ave
 
Posty: 504
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 02:58

Re: Pantera A wczesna - reinkarnacja

Postprzez Anioł » środa, 18 marca 2009, 20:35

1000 liści :shock:
Znając twoje umiejętności to szykuje się kolejna piękna praca.
Trzymam kciuki!
Pozdrawiam
Tomek A.
Avatar użytkownika
Anioł
 
Posty: 458
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 18:54
Lokalizacja: POZnan*

Re: Pantera A wczesna - reinkarnacja

Postprzez siara1939 » środa, 18 marca 2009, 20:50

Drzewo bedzie sliczne! Kocham flore na dioramkach. Kibicuje dalej. :shock:
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: Pantera A wczesna - reinkarnacja

Postprzez rollingstones » środa, 18 marca 2009, 20:59

Dzięki Panowie za wsparcie - Siara nie ukrywam że jesteś moim mentorem cierpliwości. Ty poświęciłeś tyle czasu na zrobienie U boota że moje listki to najwyżej odcięcie kadłuba z wyprasek - porównując do twojego mega dzieła!!!
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Pantera A wczesna - reinkarnacja

Postprzez Radek Pituch » środa, 18 marca 2009, 22:28

Zapowiada się fajnie Sebek. Znowu będzie rozbitek :) Widzę, że te DSy dragona na prawdę dobrze się układają.
Szczególnie jestem ciekaw tych listków z paprotki bo klejenie aberowych "small leaves" to abstrakcyjne zadanie.

Radek

P.S.
Doszły zdjęcia?
Avatar użytkownika
Radek Pituch
 
Posty: 2152
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pantera A wczesna - reinkarnacja

Postprzez rollingstones » środa, 18 marca 2009, 22:35

Doszły -bardzo dziękuję.
DS - to naprawdę fajny wynalazek -prawdę powiedziawszy wolę je niż Magic Tracki. Jak się je poprzykleja to wychodzi bardzo realistyczne ułożenie. Robię porzucony pojazd - już postanowiłem że rozbitą/spaloną taką fest zrobię wkrótce - wykorzystam ten patent z zimmeritem który ty pokazałeś. Musze poczekac na spalone koła i trochę wnętrza. A że skompletowanie tego chwilę potrawa to pobawię się z tym w tym czasie.
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Pantera A wczesna - reinkarnacja

Postprzez rollingstones » niedziela, 22 marca 2009, 16:23

Baza gotowa -
Zrobiłem sobie taki kamuflaż jaki chciałem a jakiego najbardziej się zawsze bałem.
Jest taki prawdziwie normandzki. Malowałem - brąz farbą Lifecolor -piękne cienkie linie super pracuje pod aerografem. Zieleń to Gunze - wrażenia rónie rewelacyjne a może i nawet lepsze. Ogólnie wniosek jeden - vallejo do lamusa jeśli chodzi o aerograf!!!
Teraz zabiorę się za malowanie miniowych obtarć i obić pózniej szare wariactwa obiciowe zimmeritu i filtry dużo filtrów emaliowych. Jeszcze powyciągam w międzyczasie detale jasniejszym odcieniem.

PS - Bardzo podobają mi się takie pomalowane gąsienice na zapasie - mogę je tak zostawić czy to buba była by.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Acha te dwa piękne wypychacze zaraz znikną - nie zauważyłem ich wcześniej ;)
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Pantera A wczesna - reinkarnacja

Postprzez Caramba » niedziela, 22 marca 2009, 16:50

Niezłe kamo, podoba mi się rozłożenie wężyków. Ja bym zostawił te gąski tak jak są - fajnie wyglądają.
M.
Avatar użytkownika
Caramba
 
Posty: 441
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:30

Re: Pantera A wczesna - reinkarnacja

Postprzez Radek Pituch » poniedziałek, 23 marca 2009, 17:21

Nieźle Ci idzie ten kamuflaż. Tylko weź może coś zrób z tymi wyciagniętymi korkami do pistoletowych otworów na wieży, powinny być na grubość płyty pancernej raczej.

Radek
Avatar użytkownika
Radek Pituch
 
Posty: 2152
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona

Powrót do Dioramy - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości