Banzai! - czyli zmagania z orientalnymi klimatami

Relacje z budowy, porady, zestawy, nowości dotyczące dioram - to właśnie tutaj.

Banzai! - czyli zmagania z orientalnymi klimatami

Postprzez Adam Obrębski » czwartek, 19 marca 2009, 18:28

Chciałem się pochwalić co ostatnio zjada mi większość wolnego czasu. Wymyśliłem sobie wrak Japańca na siakiejś wyspie na pacyfiku. Generalnie luźno będę wzorował się na Iwo Jimie, ale Bóg jeden raczy wiedzieć co z tego wyjdzie :lol:
Wszystko jeszcze w stanie mocno surowym, podłoże ledwo potraktowane farbami, a te badyle lecą do wymiany (pewnie zastąpi je jakis eko-surowiec, prosto z drzewka), brak też zieleniny. Tank będzie w trójbarwnym, ostrokrawędziowym kamuflażu, ale kombinuje jeszcze jak go zrobić - albo maska, albo pędzelek. Będzie spalony w połowie, testy z lakierem do włosów rozpoczną się niebawem.
Mniej więcej przystosowałem go do podłoża, lecz jako słaby technik/fizyk mam pytanie: Czy przednie koła powinny przylegać do podłoża? Skłaniam się ku odpowiedzi tak, gdyż jest tam imitacja czegos co wygląda na jakiś resor, więc idąc tym tropem, pod wpływem ciężaru koła powinien opadać, ale sam już nie wiem... wolę się spytac bo jak zaczne majstrować to cięzko będzie mi odtworzyć pierwotny stan rzeczy.
W każdym razie tak to wygląda póki co:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Banzai! - czyli zmagania z orientalnymi klimatami

Postprzez Adam Obrębski » środa, 1 kwietnia 2009, 11:50

Natchniony trenowaniem malowania figurek, w oczekiwaniu aż mi podkład wyschnie wrzucę jakiś mały apdejt, przynajmniej będzie post+1 :mrgreen:
Podstaweczka prawie skończona, trzeba jeszcze parę elementów kolorystycznie dopasować.
Obrazek
Nawet prezentacja jest trendy, ale czego to się nie robi, żeby oderwać się od nauki prawa konstytucyjnego... :lol:
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Re: Banzai! - czyli zmagania z orientalnymi klimatami

Postprzez qba » środa, 1 kwietnia 2009, 13:25

Wow jaki skok:) Od razu prawie gotowa dioramka. I do tego jest naprawdę fajna. Oczywiście większe zdjęcia i z bliska konieczne, ale i tak już jest na czym oko zawiesić.

Dasz radę z konstytucyjnym, bywają gorsze rzeczy ;o)
Pozdrawiam Kuba
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 706
Dołączył(a): wtorek, 26 sierpnia 2008, 14:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Banzai! - czyli zmagania z orientalnymi klimatami

Postprzez Anioł » czwartek, 2 kwietnia 2009, 12:14

Trendy nie trendy, ale szkoda, że tak mało widać ;o)
Pokombinowałbym jeszcze z kolorystyką trawy, bo wydaje mi sie, że jest zbyt jednolita. Nie sądzę też, że uchowałaby się ona w pobliżu palącego się czołgu. No chyba, że dioramka prezentuje wrak, który stoi już dłuższy czas i roślinki odrosły.
Pozdrawiam
Tomek A.
Avatar użytkownika
Anioł
 
Posty: 458
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 18:54
Lokalizacja: POZnan*

Re: Banzai! - czyli zmagania z orientalnymi klimatami

Postprzez Adam Obrębski » czwartek, 2 kwietnia 2009, 14:55

Dzięki za opinie. Założyłem sobie, że czołg został opuszczony już jakiś czas temu. Zwłaszcza, że wywaliłem gąski, które nijak się da włożyć i położyłem trochę zieleninki :mrgreen:
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Re: Banzai! - czyli zmagania z orientalnymi klimatami

Postprzez Adam Obrębski » sobota, 4 kwietnia 2009, 22:24

No... tego... figurasa zamontowałżem. Przy okazji robienia zdjęć (a czas gonił bo bateria w aparacie siada... więc przepraszam za ich mizerność, wybrałem tylko te na których coś widać) wyszedł szew z worka... i to na butli :evil: Ślepak nie zanotował go gołym okiem, trzeba przerzucić się chyba na światło dzienne, a nie po nocach jak wampir... kolor też mi chyba zbyt mało zielony wyszedł, ale nic to... JESTEM CHOLERNIE ZADOWOLONY Z CIENIOWANIA, a to potęguje satysfakcję z tego majstrowania. Trzykrotne zmywanie i malowanie od nowa bo cień nie poszedł tam gdzie powinien, opłaciło się :lol: Mordka może troche odstaje bo malowana jeszcze po mojemu, ale na to też przyjdzie, czas.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Re: Banzai! - czyli zmagania z orientalnymi klimatami

Postprzez Frosty » niedziela, 5 kwietnia 2009, 00:25

Ten czołg mocno kojarzy mi się z Far Cry'em :D
"Deliberty planned fighter sweep went just as we hoped. The Mig's came up. The Mig's were aggressive. We tangled. They lost"
- Col. Robin Olds, shortly after operation "Bolo", Ubon, Thailand
Avatar użytkownika
Frosty
 
Posty: 578
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 23:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Banzai! - czyli zmagania z orientalnymi klimatami

Postprzez Slash » niedziela, 5 kwietnia 2009, 11:07

Wyszło całkiem ciekawie. Chociaż czołg wygląda jakby leżał tam już jakiś czas po wojnie. I przydało by się może go troszeczkę jeszcze zanurzyć w podłoże.
I fajnie pomalowane wdzianko na figurce. Delikatne widoczne cienie bez komiksu. Może przydało by się tylko trochę przykurzyć gościa i ew. oczy poprawić ;o)
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: Banzai! - czyli zmagania z orientalnymi klimatami

Postprzez Adam Obrębski » niedziela, 5 kwietnia 2009, 11:24

Slash napisał(a):I fajnie pomalowane wdzianko na figurce. Delikatne widoczne cienie bez komiksu. Może przydało by się tylko trochę przykurzyć gościa i ew. oczy poprawić ;o)

Usyfienie dojdzie, a z oczu jestem dumny, nie mają chyba zeza i nie są wielkości nosa :mrgreen:
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź


Powrót do Dioramy - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości