[WT] 76th ATR 1st Arm. Div. - Afryka 1943

Relacje z budowy, porady, zestawy, nowości dotyczące dioram - to właśnie tutaj.

[WT] 76th ATR 1st Arm. Div. - Afryka 1943

Postprzez Tiger » środa, 25 marca 2009, 22:56

Tak sobie dłubię od jakiegoś czasu taką małą dioramkę z Brytyjczykami w Afryce czyli zdecydowanie moje ulubione klimaty.
Zdaję sobie sprawę z tego, że nie wszystko pewnie będzie zgodne historycznie ale cóż następnym razem może będzie lepiej
- jest to jedna z moich pierwszych dioram po ponad 10 letniej przerwie. Większość tej pracy to eksperymenty i nauka technik, o których na początku lat 90tych nie miałem pojęcia ;)

Stan prac na dzień dzisiejszy wygląda tak (wszystko malowane niestety pędzelkami):
Podstawka - znaczy się teren - ukończony w 99%

Universal Carrier Mk. II - ukończony w 99%

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I mały fotomontaż w odpowiednich klimatach :)
Obrazek

W zasadzie prawie wszystkie elementy wypełniające wnętrze carriera są już gotowe i wklejone na swoje miejsca pozostało jeszcze kilka drobiazgów, które dołożę wewnątrz ale już po ustawieniu figurek.

6 Pounder Anti-Tank Gun czyli brytyjska 6 funtowa armatka p.panc.
- stan prac na dzień dzisiejszy to ok 99%.

Miałem ją robić w wersji tylko z pudełka bez żadnych dodatków itp. ale się nie dało.
Miałem też dylemat czy zrobić armatkę w kamuflażu ale chciałem poćwiczyć brudzenia itp. wynalazki więc doszedłem do wniosku, że całość jednak będzie bez plam.

Ponieważ tak jak pisałem wcześniej armatka będzie złożona to musiałem ją lekko przerobić a dokładnie złożyć dolną część przedniej płyty pancernej i dorobić haki i ich mocowania. Wyszły może niezbyt idealnie ale nie mam już siły ich poprawiać.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jaszczurka (coś a'la Waran pustynny)

Obrazek

Figurki
Będzie to trochę zmodyfikowany zestaw British 8th Army Infantry (El-Alamein 1942) Dragona, część zestawu Commonwealth Infantry (Italy 1943-1944) również Dragona i British Armoured Car Crew Miniartu.

Załoga Carriera wygląda w tej chwili tak (częściowo zmontowani na patafix):

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dodatkowo będzie jeszcze wewnątrz Carriera oficer z zestawu Miniarta oraz dwóch maszerujących obok armatki żołnierzy z zestawu Commonwealth Infantry.



Zarówno Universal Carriera jak i armatkę uważam za skończone i pewnie niewiele jestem już w stanie na tym etapie poprawić, na sam koniec zostawiam jeszcze tylko ostateczne przykurzenie ich obu.
Avatar użytkownika
Tiger
 
Posty: 553
Dołączył(a): poniedziałek, 23 marca 2009, 15:26
Lokalizacja: SLAVIA

Reklama

modele polskich samolotów

Re: [WT] 76th ATR 1st Arm. Div. - Afryka 1943

Postprzez Tiger » poniedziałek, 12 października 2009, 22:04

Przeglądając dziś to i owo wykombinowałem, że spróbuję jednak ciut ciut ożywić moją pustynię i posadziłem na pagórku małego krzaczorka:

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Tiger
 
Posty: 553
Dołączył(a): poniedziałek, 23 marca 2009, 15:26
Lokalizacja: SLAVIA

Re: [WT] 76th ATR 1st Arm. Div. - Afryka 1943

Postprzez Boozy » poniedziałek, 12 października 2009, 22:49

Powiedz mi czego użyłeś do zrobienia podłoża (materiały itp.) oraz z jakich pigmentów/farb korzystałeś? Fajnie wyszło.
Obrazek
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Boozy
 
Posty: 500
Dołączył(a): środa, 26 marca 2008, 18:21

Re: [WT] 76th ATR 1st Arm. Div. - Afryka 1943

Postprzez Tiger » wtorek, 13 października 2009, 10:26

Baza podłoża to styropian pokryty szpachlówką Acryl-Putz, na to masa Fallera Hydrozell + kamyczki i na koniec suche pastele (miks robiony z różnych kolorów na oko ;o) ).
Teraz zrobiłbym trochę inaczej wykorzystując zamiast Fallera żywicę akrylową.

Update:

krzaczorek na zbliżeniu ...
Obrazek
Obrazek
Obrazek

jeszcze diorama ...

Obrazek
Obrazek

i pytanie ... spodobało mi się to zielsko do tego stopnia, że mam ochotę jeszcze takie małe coś zasadzić ale czy ma sens zasadzenie jeszcze jednego lub dwóch takich krzaczorków - jeśli tak to gdzie wg Was:

Obrazek
Avatar użytkownika
Tiger
 
Posty: 553
Dołączył(a): poniedziałek, 23 marca 2009, 15:26
Lokalizacja: SLAVIA

Re: [WT] 76th ATR 1st Arm. Div. - Afryka 1943

Postprzez Anioł » środa, 14 października 2009, 09:19

Dioramka fajnie się zapowiada. Dodatkowe krzaki, czy większe kamienie na pewno urozmaicą podstawkę.
Pozdrawiam
Tomek A.
Avatar użytkownika
Anioł
 
Posty: 458
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 18:54
Lokalizacja: POZnan*

Re: [WT] 76th ATR 1st Arm. Div. - Afryka 1943

Postprzez kapral » środa, 14 października 2009, 10:34

Czołem. zapowiada sie bardzo ładnie. Dwie moje uwagi. Trochę mało wyraźne ślady przejazdu tego "kurdupelka" a szczególnie drapania sie na pochyłość. Może można jeszcze coś z tym zrobić ? Druga, nie przesadź z soczystością tej zieleni, wszak to teren pustynny. Powodzenia. kapral
kapral
 

Re: [WT] 76th ATR 1st Arm. Div. - Afryka 1943

Postprzez Tiger » środa, 14 października 2009, 20:25

Dzięki. Z soczystością nie przesadzam, porównując z wieloma zdjęciami z Tunezji (tam się dioramy akcja dzieje) roślinki są w sam raz.

Tymczasem posadziłem jeszcze dwa i myślę, że chyba wystarczy :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Tiger
 
Posty: 553
Dołączył(a): poniedziałek, 23 marca 2009, 15:26
Lokalizacja: SLAVIA


Powrót do Dioramy - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości