Makieta prekolumbisjkiej świątyni Kukulcana - Chichén Itzá

Relacje z budowy, porady, zestawy, nowości dotyczące dioram - to właśnie tutaj.

Makieta prekolumbisjkiej świątyni Kukulcana - Chichén Itzá

Postprzez Makiety stanowisk arch » wtorek, 27 maja 2014, 20:40

Cześć, szukam osób, które byłyby zainteresowane wykonaniem makiety jednego z dość znanych (archeologicznych) stanowisk kultur prekolumbijskich - na podstawie odpowiedniej dokumentacji i dokładnych planów. Oczywiście za adekwatną cenę. Na początek ma być to fragment stanowiska Chichén Itzá - świątynia boga Kukulcana.

Obrazek

Ma być to seria kilku makiet.

Zastanawiam się, czy jedna osoba będzie w stanie wykonać coś takiego, czy nie trzeba będzie pomyśleć o zrobieniu jakiegoś małego zespołu modelarzy. Mam na myśli oczywiście kwestie czasu - dwie lub trzy makiety musimy mieć zrobione do końca wakacji.

Czy byłby ktoś z Państwa zainteresowany podjęciem się realizacji takiego projektu ?
Makiety stanowisk arch
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2014, 20:05

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Makieta prekolumbisjkiej świątyni Kukulcana - Chichén Itzá

Postprzez Makiety stanowisk arch » wtorek, 27 maja 2014, 20:44

Przepraszam jeżeli zamieszczam temat w nieodpowiednim miejscu.
Jeżeli ktoś z użytkowników forum będzie chcieć wziąć udział w projekcie - lub samemu podjąć się jego realizacji, będziemy wrzucać zdjęcia z prac w tym temacie.
Makiety stanowisk arch
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2014, 20:05

Re: Makieta prekolumbisjkiej świątyni Kukulcana - Chichén Itzá

Postprzez Tomasz Ś. » wtorek, 27 maja 2014, 20:55

Ciekawy pomysł, o jaką skalę chodzi?
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Tomasz Ś.
 
Posty: 641
Dołączył(a): niedziela, 27 stycznia 2013, 18:49

Re: Makieta prekolumbisjkiej świątyni Kukulcana - Chichén Itzá

Postprzez monk » środa, 28 maja 2014, 16:47

Podpinam się do pytania...więcej info.
monk
 
Posty: 6
Dołączył(a): czwartek, 22 maja 2014, 07:16

Re: Makieta prekolumbisjkiej świątyni Kukulcana - Chichén Itzá

Postprzez Makiety stanowisk arch » czwartek, 29 maja 2014, 01:38

Cześć, przepraszam, że dopiero teraz - miałem problemy z wczytaniem się forum.
Makieta ma zostać wykonana w formie dioramy muzealnej.

Piramida + środowisko naturalne.

Jutro sprawdzimy jakie są rzeczywiste wymiary obiektu - wtedy ustalimy też skale dla tej i następnych makiet.

Wykonanie na podstawie dokumentacji - mamy zdjęcia satelitarne terenu, zdjęcia obiektu i szkice poszczególnych elementów.

Znalazłem w internecie coś takiego - sam obiekt nie wygląda najgorzej. Chociaż widziałem lepsze wykonania - względem tego jak obiekt wygląda w rzeczywistości. Kwestia innej podstawy - trawa i roślinność.

Obrazek


Materiały - makieta przede wszystkim musi być w miarę możliwości jak najbardziej trwała.

Jak znajdę w internecie zdjęcie lepiej wykonanej makiety tego stanowiska - wrzucę na forum.
Dostałem też kilka prywatnych wiadomości - jutro obejrzę otrzymane linki do zdjęć z pracami.

Prosiłbym też zainteresowane osoby o zamieszczanie zdjęć swoich prac.


Dlaczego przez forum ? Zleciliśmy wykonanie jednej makiety firmie modelarskiej - na zdjęciach dotychczasowych prac wszystko wyglądało perfekcyjnie. Otrzymana makieta - sam nie mając zdolności robiłem lepsze i dokładniejsze kiedy bawiłem się w Warhammera. :)
Makiety stanowisk arch
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2014, 20:05

Re: Makieta prekolumbisjkiej świątyni Kukulcana - Chichén Itzá

Postprzez cezar2002 » wtorek, 3 czerwca 2014, 20:59

Witam pana. Jetem zainteresowany tą ofertą. Mam nadzieję że mój mały wiek nie będzie przeszkodą do działań modelarskich. Wrzucam próbkę swoich możliwości makieciarskich ObrazekObrazekObrazek. Na czas wakacji nie mam żadnego kreatywnego zajęcia więc jeśli oczywiście dostanę zadanie go zrealizować będzie moim numerem uno. Przez wakację spokojnie bym się wyrobił z dwoma o ile nie trzema makietami. Mam doświadczenie. Gdyby miał pan chęć zobaczyć jak wygląda makieta budynku zrobionego przeze mnie ( Kośćiół pw. Św. Krzyża w Krakowie) to proszę o znak bo muszę go obfotografować. :)
cezar2002
 
Posty: 62
Dołączył(a): wtorek, 25 marca 2014, 20:13


Powrót do Dioramy - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości