"Jesień" - wrak Halftracka 1/35

Relacje z budowy, porady, zestawy, nowości dotyczące dioram - to właśnie tutaj.

"Jesień" - wrak Halftracka 1/35

Postprzez Stroju » wtorek, 11 listopada 2014, 14:43

Historia tego modelu sięga daleko w przeszłość, kupiłem i skleiłem lata temu. Nawet jeszcze się galeria uchowała:
viewtopic.php?f=17&t=5576

Ze 2 lata temu wpadłem na pomysł żeby zmyć całą farbę i przerobić go na jakiś fajny wrak, wprowadziłem trochę zmian konstrukcyjnych:

Obrazek
Obrazek

Później malowanki:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

I tak model trafił w otchłań zapomnienia warsztatowego, na dwa lata, aż do teraz kiedy w końcu wymyśliłem koncepcję dioramki do niego:
Zbocze wzgórza, wrak mocno zarośnięty, tkwiący tam od czasów wojny przez kilkadziesiąt lat, pora roku - jesień.

Obrazek
Obrazek

Roślinność już doszła choć tu będą małe zmiany, krzaczory rosnące w rogu przy zderzaku przerzucę na tył, żeby nie było takiej gęstwiny.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jeszcze wiele rzeczy wymaga dopracowania, ale już widać trochę końcowy efekt.
cdn
Avatar użytkownika
Stroju
 
Posty: 526
Dołączył(a): sobota, 17 stycznia 2009, 11:10

Reklama

Re: "Jesień" - wrak Halftracka 1/35

Postprzez LordDisneyland » wtorek, 11 listopada 2014, 15:46

Bardzo mi się podoba! I nie przenoś krzaków, wóz fajnie wtapia się w otoczenie...widać dużą pracę włożoną w roslinność- scenka zyskuje z każda chwilą oglądania.
Nie bardzo widzę na załączonych fotografiach , wewnątrz pojazdu też chyba jakiś brud i liście dałeś?
Born to lose - out to lunch
- Ian "Lemmy" Kilmister
Avatar użytkownika
LordDisneyland
 
Posty: 904
Dołączył(a): piątek, 25 kwietnia 2008, 12:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Jesień" - wrak Halftracka 1/35

Postprzez Stroju » wtorek, 11 listopada 2014, 17:00

Na razie jeszcze nie, pojazd jest zrobiony zgrubnie, jak obsadzę wszystko roślinnością to dopieszczę te widoczne fragmenty jeszcze, do środka też nasypię. Ale krzaczek z komory silnika już wyrasta. :)
Z roślinnością to tylko częściowo moja robota, bo te dwa drzewka kupiłem jako gotowe pnie, gołe bez liści, zrobione z komosy, papieru, ja je wzbogaciłem o liście i pomalowałem. Krzaki to już sam robiłem, z samej komosy, jako liście wykorzystałem takie gwiazdki z brzozy, trochę rozdrobnione w młynku do kawy.

A krzaki z przodu bym zamienił na mniejsze i teren w tym miejscu zrobił trochę podmokły, wilgotny ziemia będzie dobrze się komponowała z jesiennym krajobrazem.
Avatar użytkownika
Stroju
 
Posty: 526
Dołączył(a): sobota, 17 stycznia 2009, 11:10

Re: "Jesień" - wrak Halftracka 1/35

Postprzez LordDisneyland » wtorek, 11 listopada 2014, 17:21

Może i racja... Poczekam, zobaczę ;o)
Jako człowiek nieposiadający młynka zbierałem te nasiona brzozy nieco wcześniej, mniejsze, acz ciężko się rozdzielały. Komosy nie sadzę, bo ostatnio i tak robię co najwyżej podstawki 28mm, więc po co...ale z ciekawości spytam :) Wzmacniasz jakoś suche krzaczki komosy? Czy też nie jest to takie kruche, jak wydaje się na pierwszy rzut oka?
Born to lose - out to lunch
- Ian "Lemmy" Kilmister
Avatar użytkownika
LordDisneyland
 
Posty: 904
Dołączył(a): piątek, 25 kwietnia 2008, 12:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Jesień" - wrak Halftracka 1/35

Postprzez Stroju » wtorek, 11 listopada 2014, 18:57

Nie wiem, komosę też kupiłem razem z drzewkami, była chyba jakoś wstępnie spreparowana bo jest sucha ale też na tyle twarda i elastyczna że się nie łamie zbyt łatwo.
Avatar użytkownika
Stroju
 
Posty: 526
Dołączył(a): sobota, 17 stycznia 2009, 11:10

Re: "Jesień" - wrak Halftracka 1/35

Postprzez Stroju » niedziela, 16 listopada 2014, 01:03

Trochę zmian zaszło, szczególnie w tym narożniku przy zderzaku, ale to oczywiście jeszcze nie koniec, pojazd dopieszczę na samym końcu.

Obrazek
Obrazek

Szkoda tylko że na fotkach kolory wychodzą trochę inne, jakoś nigdy fotografowanie diorami mi nie szło dobrze pod tym względem.
Avatar użytkownika
Stroju
 
Posty: 526
Dołączył(a): sobota, 17 stycznia 2009, 11:10

Re: "Jesień" - wrak Halftracka 1/35

Postprzez Greif » niedziela, 16 listopada 2014, 03:07

Czołem
Fajnie dużo zielonego , coś co lubię , maluj mech przed sadzeniem potem czasem ciężko podmalować pojedyncze "krzaczki", ogólnie fajnie , niestety trzeba się nacharować z zielonym żeby wyszło naturalnie... ja ciągle pracuje nad zielonym :) Obrazek
Zaglądam dalej
Greif
 
Posty: 392
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:05
Lokalizacja: Motherwell/Scotland

Re: "Jesień" - wrak Halftracka 1/35

Postprzez GrzegorzS » niedziela, 16 listopada 2014, 09:44

Bardzo klimatyczna dioramka się rodzi. Dobrze zasłoń tylko opony bo one najmniej pasują do starego wraku. Są za nowe i z pełnym ciśnieniem po kilkudziesięciu latach(?). Reszta super, pomysł na wykorzystanie starego modelu też świetny. Drugie życie :)
GrzegorzS
 
Posty: 306
Dołączył(a): sobota, 27 grudnia 2008, 17:36

Re: "Jesień" - wrak Halftracka 1/35

Postprzez Stroju » niedziela, 21 grudnia 2014, 17:21

Dodałem więcej rdzy, jednak wyglądał zbyt świeżo. Farbki AK i pigmenty.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Stroju
 
Posty: 526
Dołączył(a): sobota, 17 stycznia 2009, 11:10

Re: "Jesień" - wrak Halftracka 1/35

Postprzez matejson » wtorek, 30 grudnia 2014, 11:23

Super sprawa. Fajnie to wymyśliłeś, czekam na finał :)

M.
Mateusz Mathea
http://matejson.blogspot.com
"Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne.
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe." A.E.
Avatar użytkownika
matejson
 
Posty: 2312
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:34
Lokalizacja: Gdynia


Powrót do Dioramy - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości