Pierwsza diorama z niczego

Relacje z budowy, porady, zestawy, nowości dotyczące dioram - to właśnie tutaj.

Pierwsza diorama z niczego

Postprzez Kjubua_Modelarz » środa, 12 listopada 2014, 22:40

Witam
Zaczynam ten wątek ponieważ zobaczyłem że sporo modelarzy robi sobie domy i ulice absolutnie samodzielnie. Strasznie mi się spodobał ten pomysł i postanowiłem że sam zobaczę co ja zrobię z niczego :) Pomysł dość prosty: dioramka ulicy ( skrzyżowania) po jednej stronie dioramy ( tej od której będzie się na nią patrzeć) chodnik i przystanek tramwajowy. Na ulicy bruk i tory a tramwaj chyba kupię z miniarta bo podobno się fajnie go składa. Tramwaj będzie zniszczony ( możę nawet przewrócony) a obok tygrys i grupka niemców. A na rogu ulicy ( na przeciwko przystanku) mała restauracja z mocno przeszklonym bokiem. Pomysł miałem taki żeby było widać co jest w środku. Sam plan ( zwykły szkic nie dokładny tylko taki ogólny wrzucę wkrótce). Za wszystkie informacje JAK zrobić taką dioramę i Z CZEGO będę bardzo wdzięczny. Myślałem żeby restauracja była tak jakby w budynku mieszkalnym ( tylko że na parterze ) czyli dół granatowy a góra beżowa/kremowa. Chciałbym też zrobić ją w 80% z drewienka ale nie wiem czy tak można :) ulicę i całą podstawkę wydlubię w płycie regipsowej ( jakby ktoś wiedział gdzie mogę taką płytę w Zabrzu kupić to też niech napisze) a przystanek spróbuję zrobić sam.
Serdecznie dziękuję za pomoc! Pozdrawiam Kuba :lol:
Nie ma to jak złożyć silnik ze wszystkimi detalami jakie dało się dorobić a potem zamknąć w czołgu tak że go nie widać...
Avatar użytkownika
Kjubua_Modelarz
 
Posty: 15
Dołączył(a): czwartek, 22 sierpnia 2013, 00:28
Lokalizacja: Zabrze

Reklama

Re: Pierwsza diorama z niczego

Postprzez Kjubua_Modelarz » czwartek, 13 listopada 2014, 23:36

Obiecane zdjęcia tygrysa i plan dioramy ;) Przepraszam za jakość ale moja lampa z białym światłem się zepsuła a z żółtym światłem Tygrys wygląda 2x gorzej ale jak naprawię to podeślę lepszej jakości :mrgreen: Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
I plan ( robiony w paincie ale wszystko chyba zrozumiałe ;)
Obrazek
Serdecznie pozdrawiam i czekam na opinie :lol:
Nie ma to jak złożyć silnik ze wszystkimi detalami jakie dało się dorobić a potem zamknąć w czołgu tak że go nie widać...
Avatar użytkownika
Kjubua_Modelarz
 
Posty: 15
Dołączył(a): czwartek, 22 sierpnia 2013, 00:28
Lokalizacja: Zabrze

Re: Pierwsza diorama z niczego

Postprzez Adamerio » piątek, 14 listopada 2014, 20:40

Hmmm, proponowałbym zmniejszenie dioramy minimum o połowę - z rysunku poglądowego wygląda to na duży projekt :shock: z tak dużej dioramy i w dodatku pierwszej nic dobrego nie wyjdzie.
Avatar użytkownika
Adamerio
 
Posty: 311
Dołączył(a): czwartek, 17 kwietnia 2014, 09:15
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Pierwsza diorama z niczego

Postprzez Przemek Przybulewski » piątek, 14 listopada 2014, 21:37

Dokładnie tak jak kolega wspomniał. Zrób mniejszą bo będzie pusto.
Po drugie nie ustawiaj elementów prostopadle lub równolegle do boków podstawki. Ustawnienie ich pod pewnym kątem doda całej scenie dynamizmu.
Ja bym proponował wywalić ten budynek z prawej strony i skrócić dioramę do co najmniej chodnika przy tym budynku. Tramwaj przesunął bym w lewo i to znacznie. Tygrysa też kawałek w lewo. A całość przekręcił o 20-30 stopni przeciwnie do ruchu wskazówek zegara.
Avatar użytkownika
Przemek Przybulewski
 
Posty: 551
Dołączył(a): piątek, 2 września 2011, 15:24

Re: Pierwsza diorama z niczego

Postprzez Kjubua_Modelarz » piątek, 14 listopada 2014, 22:53

A więc diorama zostanie pozbawiona tego budynku po prawej. Chyba jej jednak nie dębę robił pod kątem bo jeszcze nigdy nie rzeźbiłem w płycie regipsowej i na ukos biędzie trudniej :oops: teraz zacznę wydrapywanie bruku a temat budynku na koniec. A co do chodnika to chyba odleję z gipsu płytki bo na mojehobby zestaw kosztuje 20/30 zł :( Natomiast figurki to będzie chyba zestaw ,,Who's that? " z master boxa :D strasznie fajne figurki tylko rosjan nie będzie. Dlatego miałem plan żeby niemcy wchodzili do tego zruinowanego budynku po prawej :D ale trudno zrobię to w restauracji :) A że święta powoli się zbliżają na pole boju wkroczy tramwaj :) a krzesła i stoliki w restauracji zrobię sam ( nogi z zapałek wygiętych w wodzie a blaty z tektury ) Serdecznie dziękuję za uwagi i pozdrawiam Kuba :)
Nie ma to jak złożyć silnik ze wszystkimi detalami jakie dało się dorobić a potem zamknąć w czołgu tak że go nie widać...
Avatar użytkownika
Kjubua_Modelarz
 
Posty: 15
Dołączył(a): czwartek, 22 sierpnia 2013, 00:28
Lokalizacja: Zabrze

Re: Pierwsza diorama z niczego

Postprzez Przemek Przybulewski » sobota, 15 listopada 2014, 12:28

Kjubua_Modelarz napisał(a):A więc diorama zostanie pozbawiona tego budynku po prawej. Chyba jej jednak nie dębę robił pod kątem bo jeszcze nigdy nie rzeźbiłem w płycie regipsowej i na ukos biędzie trudniej :oops:

A czym się różni rzeźbienie na ukos od rzeźbienia na wprost.
Uwierz mi, zrobienie pod kątem może i wydaje się trudniejsze, ale efekt jest tego wart. IMHO.
Avatar użytkownika
Przemek Przybulewski
 
Posty: 551
Dołączył(a): piątek, 2 września 2011, 15:24

Re: Pierwsza diorama z niczego

Postprzez Kjubua_Modelarz » niedziela, 16 listopada 2014, 16:04

Witam
Oto co się ostatnio działo:
1. Usunąłem te gaśinice na przedniej płycie tygrysa
2. Dostałem pieniądze z ubezpieczenia i kupię za nie dodatki ( z miniartu) a dokładnie butelki do restauracji oraz słupki na ulicę oraz ławki itp.
3.Zakupiłem płytę regipsową i dłutka i w weekend ( niestety następny :( ) rozpoczynam rzeźbienie
Czy ktoś może wie jak zacząć budowanie budynku? :D Serdecznie pozdrawiam Kuba
Nie ma to jak złożyć silnik ze wszystkimi detalami jakie dało się dorobić a potem zamknąć w czołgu tak że go nie widać...
Avatar użytkownika
Kjubua_Modelarz
 
Posty: 15
Dołączył(a): czwartek, 22 sierpnia 2013, 00:28
Lokalizacja: Zabrze


Powrót do Dioramy - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości