A bandit goes down

Relacje z budowy, porady, zestawy, nowości dotyczące dioram - to właśnie tutaj.

Re: A bandit goes down

Postprzez dewertus » wtorek, 11 sierpnia 2015, 23:22

Mietka będziesz jeszcze "demolował" czy to już koniec? Bo wiesz... samolot przebił się przez dach (i kilka/kilkanaście krokwi), po takim zderzeniu nie ma mocnych aby krawędź natarcia na skrzydłach (zwłaszcza w tym które w całości znalazło się w budynku) nie pozostała bez uszkodzeń. Przy takim uderzeniu skrzydła mają naturalna tendencję do mniejszego lub większego składania się w kierunku przeciwnym do kierunku lotu a przód samolotu (jak nie cały kadłub) wygląda jak by miał przetrącony kręgosłup (bardzo często dochodzi do wyłamania łoża silnika), kołpak też musiałby mocno ucierpieć (nie mam pewności jakich uszkodzeń doznało by śmigło, ale mocne wygięcie łopat jest tylko przy lądowaniu bez podwozia lub wodowaniu i przy pracującym silniku.
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

Re: A bandit goes down

Postprzez bordawski » czwartek, 13 sierpnia 2015, 20:50

Co do demolowania, koledzy z forum modelwork mieli wątpliwości co do realności takiego zderzenia, zaproponowali inne ułożenie samolotu coś w takim stylu
Obrazek
u mnie będzie to coś takiego, tylko samolot będzie bardziej w poziomie
Obrazek
a więc chyba go takiego zostawię skrzydła są trochę odarte z farby w miejscach uderzenia.
Na tych fotkach na których się opierałem samolot jest zniszczony ale bez przesady. Nie chciałem też przesadzić bo wtedy musiałbym i chałupę bardziej rozpirzyć, ten samolot raczej próbował lądować albo jakoś wyhamować, chce tam dołożyć pilota. Więc tak znowu może się nie zniszczył.
Obrazek
Obrazek
Poczyniłem pewne prace ze strażą pożarną
Obrazek
bordawski
 
Posty: 87
Dołączył(a): wtorek, 13 sierpnia 2013, 17:40

Re: A bandit goes down

Postprzez bordawski » czwartek, 27 sierpnia 2015, 18:17

Popracowałem trochę nad podstawką, oczywiście jeszcze nie skończona muszę jeszcze pooklejać ten murek, chciałbym też puścić na tej ścianie z tunelem jakiś bluszcz, wiecie jak to zrobić?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
bordawski
 
Posty: 87
Dołączył(a): wtorek, 13 sierpnia 2013, 17:40

Poprzednia strona

Powrót do Dioramy - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości