Wrzesień 39' - Czekając na wroga

Relacje z budowy, porady, zestawy, nowości dotyczące dioram - to właśnie tutaj.

Wrzesień 39' - Czekając na wroga

Postprzez wosiek12 » czwartek, 9 kwietnia 2015, 17:37

Od pewnego czasu robię trochę gabarytowo większy ulepek. Bohaterami w założeniu będą polski schron bojowy wz.1939 dla 1 ckm i fiat 621. Czym to się skończy to się okaże.

Obrazek
Obrazek

Aktualnie trwają prace przy zasiekach

Obrazek

cdn...
Obrazek
______________________
Pozdrawiam Wojtek
Avatar użytkownika
wosiek12
 
Posty: 598
Dołączył(a): niedziela, 10 marca 2013, 21:56
Lokalizacja: Kraków

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Wrzesień 39' - Czekając na wroga

Postprzez Sherman » czwartek, 9 kwietnia 2015, 17:48

Czy ja dobrze widzę, że drut kolczasty to produkt Preisera/Roco?
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 21:05

Re: Wrzesień 39' - Czekając na wroga

Postprzez wosiek12 » czwartek, 9 kwietnia 2015, 17:55

Sherman napisał(a):Czy ja dobrze widzę, że drut kolczasty to produkt Preisera/Roco?

Wzrok masz sokoli , tak to Preiser
Obrazek
______________________
Pozdrawiam Wojtek
Avatar użytkownika
wosiek12
 
Posty: 598
Dołączył(a): niedziela, 10 marca 2013, 21:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Wrzesień 39' - Czekając na wroga

Postprzez Sherman » czwartek, 9 kwietnia 2015, 19:18

Ja bym na Twoim miejscu ten drucik do plomb wymienił :lol:
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 21:05

Re: Wrzesień 39' - Czekając na wroga

Postprzez wosiek12 » czwartek, 9 kwietnia 2015, 20:20

Sherman napisał(a):Ja bym na Twoim miejscu ten drucik do plomb wymienił :lol:

1. Z tego co wiem to nie ma drutu w 1:72, a masochistą nie jestem i nie mam zamiaru kręcić kolców co 1,5mm. No chyba, że masz już w tym wprawę to chętnie Ci zlecę wykonanie --> potrzebuję ok. 1m gotowca :lol:
2. Nasz polski oryginalny drut do plomb ma w najszerszym miejscu 1,5mm ten 0,5mm więc uważam, że i tak nie jest źle

Obrazek

Na innym forum zwrócono mi uwagę, że bunkier jest za bardzo odsłonięty więc zgodnie z sugestią został "okopany" i na chwilę obecną prezentuje się tak.

Obrazek
Obrazek
______________________
Pozdrawiam Wojtek
Avatar użytkownika
wosiek12
 
Posty: 598
Dołączył(a): niedziela, 10 marca 2013, 21:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Wrzesień 39' - Czekając na wroga

Postprzez wosiek12 » wtorek, 14 kwietnia 2015, 16:13

Próby maskowania wykonane z gałęzi

Obrazek
Obrazek

... i trochę "małej architektury"

Obrazek
Obrazek
______________________
Pozdrawiam Wojtek
Avatar użytkownika
wosiek12
 
Posty: 598
Dołączył(a): niedziela, 10 marca 2013, 21:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Wrzesień 39' - Czekając na wroga

Postprzez Mecenas » środa, 15 kwietnia 2015, 08:34

Hej,
czy model tego schronu to samoróbka czy jakiś zestaw?

Scenka sama w sobie fajnie wychodzi, podobają mi się Twoje prace. Wzorujesz się na jakimś konkretnym miejscu/ przypadku z natury czy tak raczej luźno podchodzisz do lokalizacji?
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 14:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: Wrzesień 39' - Czekając na wroga

Postprzez wosiek12 » środa, 15 kwietnia 2015, 17:20

Schron to ceramiczny wyrób nieistniejącej już od kilkunastu lat polskiej firmy MDS Models i aktualnie praktycznie nie do dostania. Szkoda, bo produkowali m.in. świetne repliki bunkrów, które można znaleźć na terenie Polski (nie chwaląc się kilka jeszcze u mnie leży i może doczeka się realizacji).
Co do terenu to tym razem wolna amerykanka i jak to będzie ostatecznie wyglądało ciągle jest pod znakiem zapytania :)
Obrazek
______________________
Pozdrawiam Wojtek
Avatar użytkownika
wosiek12
 
Posty: 598
Dołączył(a): niedziela, 10 marca 2013, 21:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Wrzesień 39' - Czekając na wroga

Postprzez Mecenas » czwartek, 16 kwietnia 2015, 10:16

MDS, gdzieś mi w odmętach pamięci się ta nazwa przewija, ale nigdy nie miałem ich produktów w rękach.
wosiek12 napisał(a):Szkoda, bo produkowali m.in. świetne repliki bunkrów, które można znaleźć na terenie Polsk

Jako świetnie wykonane modele czy odwzorowane oryginalne obiekty? Czy to i to? :) Poszukam sobie coś o tej firmie bo mnie mocno zainteresowałeś.

Skoro projekt to wolna amerykanka to nasypów ziemnych się nie czepiam bo to różnie bywało w tym przypadku, ale zaproponuję może dodanie pod strzelnicą tzw. świńskich ogonków z rozplecionym drutem kolczastym pod strzelnicą. A ponieważ to obiekt wojskowy, a przez to ściśle tajny w 1939, to może by te bielutkie kurortowe mebelki zamienić na ordynarne z ciosanych belek, takie żołnierskie "forrest made".
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 14:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: Wrzesień 39' - Czekając na wroga

Postprzez Adamerio » czwartek, 16 kwietnia 2015, 15:52

Mecenas napisał(a):MDS, gdzieś mi w odmętach pamięci się ta nazwa przewija, ale nigdy nie miałem ich produktów w rękach.
wosiek12 napisał(a):Szkoda, bo produkowali m.in. świetne repliki bunkrów, które można znaleźć na terenie Polsk


Znalazłem w archiwum znanego portalu aukcyjnego że ktoś sprzedawał w 2006r bunkier tej firmy za 16zł :shock: :shock: :shock: Teraz szansa na znalezienie jest zerowa :cry:

Mecenas napisał(a):A ponieważ to obiekt wojskowy, a przez to ściśle tajny w 1939, to może by te bielutkie kurortowe mebelki zamienić na ordynarne z ciosanych belek, takie żołnierskie "forrest made".

Mebelki chyba białe bo to jeszcze niepomalowany Hips^^ :)

Góra bunkra wydaje mi się zbyt czysta - podczas maskowania na pewno coś by się pokruszyło/ubrudziło z tych gałęzi :)
Avatar użytkownika
Adamerio
 
Posty: 311
Dołączył(a): czwartek, 17 kwietnia 2014, 08:15
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wrzesień 39' - Czekając na wroga

Postprzez wosiek12 » czwartek, 16 kwietnia 2015, 18:12

Mecenas napisał(a):Jako świetnie wykonane modele czy odwzorowane oryginalne obiekty? Czy to i to? :) Poszukam sobie coś o tej firmie bo mnie mocno zainteresowałeś.
Skoro projekt to wolna amerykanka to nasypów ziemnych się nie czepiam bo to różnie bywało w tym przypadku, ale zaproponuję może dodanie pod strzelnicą tzw. świńskich ogonków z rozplecionym drutem kolczastym pod strzelnicą. A ponieważ to obiekt wojskowy, a przez to ściśle tajny w 1939, to może by te bielutkie kurortowe mebelki zamienić na ordynarne z ciosanych belek, takie żołnierskie "forrest made".

Modele odwzorowują konkretne obiekty, które można znaleźć w terenie. Na przykład ten, który jest u mnie to schron położony na trasie Żnin - Rydlewo. Kompleks zawierał łącznie osiem obiektów. Jak to wygląda dzisiaj można zobaczyć TUTAJ
Same modele są proste w budowie i zawierają od kilku do kilkunastu elementów gipsowo-ceramicznych + bazę vacu lub z kartonu (do złożenia). Całość to tylko zewnętrzna bryła bez wnętrza. Części idealnie spasowane.

Świńskich ogonków raczej nie będzie. Schron w założeniu ma być w pośpiechu maskowany i "dozbrajany"

Co do mebelków to Kolega Adamerio już wyjaśnił dlaczego są białe :)
Dla ogólnej informacji, ostatnie modele w obrocie pierwotnym z tego co wiem były dostępne w 2007r. Aktualnie to niestety białe kruki.

Wracając do tematu "małej architektury", koncepcja po raz kolejny uległa zmianie --> ze względu na fakt, że wszystko wyglądało za bardzo hmmm... piknikowo jak na warunki polowe, ławeczka wylądowała w "przechowalni" i zostaną tylko kibelek i umywalnia.

Adamerio napisał(a):Góra bunkra wydaje mi się zbyt czysta - podczas maskowania na pewno coś by się pokruszyło/ubrudziło z tych gałęzi :)

Bunkier jest sierpnia 1939, a gałezie świeże :)
Obrazek
______________________
Pozdrawiam Wojtek
Avatar użytkownika
wosiek12
 
Posty: 598
Dołączył(a): niedziela, 10 marca 2013, 21:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Wrzesień 39' - Czekając na wroga

Postprzez wosiek12 » poniedziałek, 20 kwietnia 2015, 17:12

Mały update. Fiat pomalowany i złosiowany

Obrazek
Obrazek
Obrazek
______________________
Pozdrawiam Wojtek
Avatar użytkownika
wosiek12
 
Posty: 598
Dołączył(a): niedziela, 10 marca 2013, 21:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Wrzesień 39' - Czekając na wroga

Postprzez Sherman » poniedziałek, 20 kwietnia 2015, 19:10

E, myślałem, że jeszcze masz jakiegoś MarSowego zachomikowanego ;o) Mam rozgrzebanego tego Fiata, ale jak się zabrałem za poprawianie bryły... szkoda gadać :lol:

Pozoranci będą?
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 21:05

Re: Wrzesień 39' - Czekając na wroga

Postprzez wosiek12 » poniedziałek, 20 kwietnia 2015, 19:49

Sherman napisał(a):E, myślałem, że jeszcze masz jakiegoś MarSowego zachomikowanego ;o) Mam rozgrzebanego tego Fiata, ale jak się zabrałem za poprawianie bryły... szkoda gadać :lol:

Pozoranci będą?

Darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda. Wygrany to trzeba go gdzieś upchać :)
Kukiełki oczywiście będą
Obrazek
______________________
Pozdrawiam Wojtek
Avatar użytkownika
wosiek12
 
Posty: 598
Dołączył(a): niedziela, 10 marca 2013, 21:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Wrzesień 39' - Czekając na wroga

Postprzez wosiek12 » poniedziałek, 27 kwietnia 2015, 16:28

Powoli do przodu

Obrazek
Obrazek
Obrazek
______________________
Pozdrawiam Wojtek
Avatar użytkownika
wosiek12
 
Posty: 598
Dołączył(a): niedziela, 10 marca 2013, 21:56
Lokalizacja: Kraków

Następna strona

Powrót do Dioramy - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości