Od czego zacząć?

Relacje z budowy, porady, zestawy, nowości dotyczące dioram - to właśnie tutaj.

Od czego zacząć?

Postprzez Dino1984 » niedziela, 15 listopada 2015, 15:57

Witam wszystkich,

Ostatni raz sklejałem modele w szkole średniej (dawno to było :) ) i odbywało się to na trochę "innym" poziomie (nic czym warto by się chwalić) :) No i stało się... staremu koniowi zachciało się zrobić dioramę. Plan jest prosty Pz III i TKS z "First to Fight" (seria "Wrzesień 1939"), trochę błota, trawy, krzaków, może jakiś płotek. Jedyny problem jest taki, że... kompletnie nie wiem jak się do tego zabrać... jak malować (da się pędzelkiem czy musi być aero?), żeby wozy wyglądały autentycznie, skąd trawa (widziałem taką w woreczkach u "kolejarzy", nada się?), z czego zrobić wodę (kałuża)? No i najważniejsze - z czego zrobić samą podstawę... gips, jakaś masa?

Z góry dzięki
Dino1984
 
Posty: 29
Dołączył(a): niedziela, 15 listopada 2015, 15:47

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Od czego zacząć?

Postprzez klajus » niedziela, 15 listopada 2015, 17:42

Dino1984 napisał(a):Witam wszystkich,

Ostatni raz sklejałem modele w szkole średniej (dawno to było :) ) i odbywało się to na trochę "innym" poziomie (nic czym warto by się chwalić) :) No i stało się... staremu koniowi zachciało się zrobić dioramę. Plan jest prosty Pz III i TKS z "First to Fight" (seria "Wrzesień 1939"), trochę błota, trawy, krzaków, może jakiś płotek. Jedyny problem jest taki, że... kompletnie nie wiem jak się do tego zabrać... jak malować (da się pędzelkiem czy musi być aero?), żeby wozy wyglądały autentycznie, skąd trawa (widziałem taką w woreczkach u "kolejarzy", nada się?), z czego zrobić wodę (kałuża)? No i najważniejsze - z czego zrobić samą podstawę... gips, jakaś masa?

Z góry dzięki


Ile razy widzę taki post zastanawiam się jak sobie kiedyś dawałem rady z hobby bez internetu... :)
Pooglądaj forum, pójdź do działu dla początkujących i poszukaj.
Albo po prostu popróbuj.
Pozdrawiam z mojego brodzika intelektualnego, Paweł Klaja, Fun-sklejacz tworzący rzeczy z gruntu słabe albo przeciętne...
http://pawelklaja.blogspot.com
Tekst roku:
[..] ... więc nie ma go co manieryzmem rodem z "Super modelu" psuć. Modelarstwo redukcyjne to fakty w skali a nie mity i radosna twórczość. ... [...]
Avatar użytkownika
klajus
 
Posty: 1913
Dołączył(a): środa, 24 października 2007, 14:24
Lokalizacja: Jülich/Niemcy

Re: Od czego zacząć?

Postprzez radoslaw6363 » niedziela, 15 listopada 2015, 18:33

Witamy na forum :)
Zadałeś fundamentalne pytanie od czgo zacząć ! Moim zdaniem najlepiej od początku :mrgreen:
http://pwm.org.pl/pwm/index.php/faq albo http://modelwork.pl/viewforum.php?f=104 ... 93560e0478
Na tym forum znajdziesz wielu życzliwych ludzi, ale wiedzę musisz zdobyć sam, dzisiaj jest to łatwiejsze niż kiedykowiek, internet to potega !
Na 99% pytań znajdziesz odpowiedź sam, dopiero jak nie dasz rady pytaj na forum !
Na wszystkie zadane pytania jest wiele możliwych odpowiedzi i każda będzie prawidłowa. Pędzelek czy aerograf ? np.
Jedni używają tego inni tamtego , Ty sam musisz zobaczyć co Tobie lepiej pasuje.
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2544
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: Od czego zacząć?

Postprzez krzysztof.bell » niedziela, 15 listopada 2015, 20:50

Jak zastosujesz się do rad Wielce Szanownego przedmówcy, asa modelarstwa redukcyjnego mającego wysublimowane poczucie estetyki i osobliwe poczucie humoru, a wyjdzie Tobie coś takiego - viewtopic.php?f=13&t=78036 - nie zrażaj się! Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba! :mrgreen:

PS Właściwy dział do zadawania tego typu pytań znajduje się tutaj :arrow: viewforum.php?f=438
krzysztof.bell
 
Posty: 147
Dołączył(a): wtorek, 21 lipca 2015, 20:22

Re: Od czego zacząć?

Postprzez Dino1984 » poniedziałek, 16 listopada 2015, 17:11

Czytam, czytam, tylko im więcej czytam tym mniej kumam :)

A tak na serio - aerograf vs. pędzelek - piszecie, że to kwestia gustu, ale czy np. preshading da się zrobić pędzlem? Sprawa o tyle ważna, że to raczej jednorazowa impreza będzie i nie chcę inwestować w sprzęt.
Dino1984
 
Posty: 29
Dołączył(a): niedziela, 15 listopada 2015, 15:47

Re: Od czego zacząć?

Postprzez bohdan » poniedziałek, 16 listopada 2015, 18:18

brawo
Avatar użytkownika
bohdan
 
Posty: 301
Dołączył(a): sobota, 29 sierpnia 2015, 23:03

Re: Od czego zacząć?

Postprzez Dino1984 » wtorek, 17 listopada 2015, 13:41

Dzięki :)

A za co właściwie?
Dino1984
 
Posty: 29
Dołączył(a): niedziela, 15 listopada 2015, 15:47

Re: Od czego zacząć?

Postprzez Korowiow » środa, 18 listopada 2015, 19:25

Fakty:

-chcesz zrobić coś na lepszym poziomie
-w skali 1:72
-nie chcesz inwestować bo to jednorazowa sprawa
-nie wiesz jak się do tego zabrać
- jesteś dorosły

Wniosek:

DAJ SOBIE SPOKÓJ.
Obrazek
Tomek Rojek
Avatar użytkownika
Korowiow
 
Posty: 2633
Dołączył(a): niedziela, 20 marca 2011, 10:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Od czego zacząć?

Postprzez Dino1984 » czwartek, 19 listopada 2015, 16:07

Korowiow napisał(a):
DAJ SOBIE SPOKÓJ.



Ok, przekonałeś mnie.
Dino1984
 
Posty: 29
Dołączył(a): niedziela, 15 listopada 2015, 15:47

Re: Od czego zacząć?

Postprzez Korowiow » środa, 25 listopada 2015, 13:50

Cieszę się, że pomogłem.
Obrazek
Tomek Rojek
Avatar użytkownika
Korowiow
 
Posty: 2633
Dołączył(a): niedziela, 20 marca 2011, 10:02
Lokalizacja: Gdańsk


Powrót do Dioramy - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości