Sławojka H0

Relacje z budowy, porady, zestawy, nowości dotyczące dioram - to właśnie tutaj.

Sławojka H0

Postprzez Mati_Poland_1234 » piątek, 25 grudnia 2015, 00:02

Witam
Dla szybkiego, niemalże kilku dniowego odcięcia się od świata, postanowiłem zrobić małą, nie wymagającą dużo pracy dioramkę. Jakiś czas temu kupiłem model sławojki (wychodka, jak kto woli :D) z kartonu, mając na celu postawienie go na makiecie kolegi. Ale jak się zastanowiłem, to wolałem zrobić mini diorame, aby się nauczyć czegoś w tym dziale. Jest to mój pierwszy jakikolwiek model z kartonu. Nie wymagał on dużo umiejętniści, ale jego rozmiar przyprawił mnie o frustrację, jak i czasem strach, bo mi elementy ze stołu uciekału bo każdym głebszym oddechu :P . Po złożeniu została mi ważna kwestia - jest zwyczajnie brązowa, co z tym robimy? Bo jak drewno to zupełnie nie wygląda.

Obrazek

Obrazek

Po kombinowałem, i spróbowałem na ścinkach pobawić się pudrami i innymi takimi kobiecymi "akcesoriami". Efekt był zadowalający, więc nałożyłem mieszankę kolorów na model, i wyszło całkiem ładnie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przy okazji trochę ją podniszczyłem, czyli zadrapania, nierówne drewno (nieoszlifowane) wybite i połamane deski. W kilku miejscach z tym drapaniem przesadziłem, ale jak mówie, to mój model doświadczalny, więc jak coś sknoce, to będę wiedział na przyszłość. Jeszcze pokryje daszek imitacją papy, i ten etap zakończe.
Mój pomysł obraca się wokoło wizji budki, stojącej koło drzewka, i jakieś śmietki dookoła, a całość będzie na wewnętrznej części zakrętki od słoiczka, badź butelki, i wkręcone do środka. Nie chce robić całej gablotki, tak jest wygodniej, i oryginalniej :D
Avatar użytkownika
Mati_Poland_1234
 
Posty: 39
Dołączył(a): wtorek, 30 grudnia 2014, 00:26

Reklama

modele polskich samolotów

Powrót do Dioramy - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości