Sdkfz.10 z "flakiem" 1/72 ACE

Właśnie skończyłeś dioramę, chciałbyś ją zaprezentować - poddaj ją tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Sdkfz.10 z "flakiem" 1/72 ACE

Postprzez marder4 » sobota, 7 sierpnia 2010, 15:51

Modele malowane Vallejo.trochę pigmentów,zieleniny;
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marder4
 
Posty: 729
Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 20:06
Lokalizacja: Gdynia

Reklama

Re: Sdkfz.10 z "flakiem" 1/72 ACE

Postprzez uki761 » sobota, 7 sierpnia 2010, 16:37

Świetna scenka, bardzo mi się podoba.
Bardzo dobra roślinność - chciałbym wiedzieć z czego ją robiłeś?
Mocno pojechałeś z błoceniem wręcz aż do przesady ale wygląda to dobrze. Nie podoba mi się tylko błoto na poboczu drogi.
Wygląda jak stara zaschnięta ziemia - nie współgra z tym co jest na pojezdzie. Fajnie wyszły grudki błota na błotnikach i
bokach pojazdu.
Ogólnie naprawdę super - Gratulacje :)
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
uki761
 
Posty: 1280
Dołączył(a): piątek, 28 maja 2010, 19:07
Lokalizacja: poznań

Re: Sdkfz.10 z "flakiem" 1/72 ACE

Postprzez ROMAN » sobota, 7 sierpnia 2010, 17:49

Witam. Bardzo fajna dioramka i nieźle odwzorowana jak na skale.....właściwie winieta. Ogromnym plusem jest roślinność która jest sugestywnie wykonana.....ale chyba tak tej sugestywności uległeś, że roślinność rosnąca i ta ścięta na pojazdach jest identyczna jakby w tej danej sekundzie panowie ją ścieli i na pojeździe poukładali. Mogło tak być...ale to monotonnia. Krzaczki na pojeździe powinny być ciut innej barwy bo ścięte zwiędły lub wogóle inne bo pochodziły skądinąd dokąd wycieczka jechała. Jeśli chodzi o wszystko co znamię plastiku posiada, wykonane dobrze jak na skalę. I podoba się. W skali 1/72 wymogów wysokościowych nie ma bo jak pomalować mrówkę. Błoto, jeśli chodzi o poziomy to fajnie nawet wygląda jako mokre, natomiast na pojazdach to istna marmolada......i to mi się nie podoba przede wszystkim. Klimat za to bardzo przyjemny w odbiorze.

Pozdrawiam serdecznie i gratuluje fajnego maluszka ;o)
Ostatnio edytowano niedziela, 8 sierpnia 2010, 08:46 przez ROMAN, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: Sdkfz.10 z "flakiem" 1/72 ACE

Postprzez Jaho63 » sobota, 7 sierpnia 2010, 17:55

Moim zdaniem błoto to pełny hardcor, ale zawsze taka sytuacja mogła się wydarzyć, ilość tak, ale sama warstwa błota powinna być cieńsza. W 72-kowych pracach zawsze szczególną uwagą zwracam na "towarzystwo". U Ciebie jest ono całkiem przyjemne, choć mundury sprawiają wrażenie mokrych. Twarze no już nie marudzę, wiem jak ciężko je pomalować w tej skali. Roślinność faktycznie najwyższa klasa.
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: Sdkfz.10 z "flakiem" 1/72 ACE

Postprzez Slash » sobota, 7 sierpnia 2010, 18:59

Chyba znam genezę tego błotka. Zrobiłem w różnych wersjach w sumie ze 4 Demagi tego zacnego producenta.
Jeśli planujesz coś jeszcze z ACE to chyba mogę polecić TL-37. Wygląda jakby ruszyli w stronę poprawy jakości. Wszystkie patyczko, ramko, pierdółki są znacznie delikatniejsze i naprawdę nie dużo już jest różnorodnych nadlewek na nich. I koła. W tym zestawie są osobno poza głównymi ramkami. Są świetnej jakości. Osobne gumowe opony mają numerki i napisy PIRELLI tak subtelne, że przeczytać mogłem pod światło. Jak ze składalnością jeszcze nie wiem, ale pewnie jakiejś kosmicznej poprawy nie ma.
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: Sdkfz.10 z "flakiem" 1/72 ACE

Postprzez marder4 » niedziela, 8 sierpnia 2010, 09:09

Slash napisał(a):Chyba znam genezę tego błotka..

He,he,he ,masz rację.
Avatar użytkownika
marder4
 
Posty: 729
Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 20:06
Lokalizacja: Gdynia

Re: Sdkfz.10 z "flakiem" 1/72 ACE

Postprzez mnowogro » niedziela, 8 sierpnia 2010, 10:18

Dołączę się do pytania o źródło i pochodzenie imitacji roślinek.
mnowogro
 
Posty: 752
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 20:48

Re: Sdkfz.10 z "flakiem" 1/72 ACE

Postprzez marder4 » niedziela, 8 sierpnia 2010, 12:48

mnowogro napisał(a):Dołączę się do pytania o źródło i pochodzenie imitacji roślinek.

Drzewa z drutu miedzianego pokrytego żywicą akrylową,liście to siatka z firmy POLAK.
Avatar użytkownika
marder4
 
Posty: 729
Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 20:06
Lokalizacja: Gdynia

Re: Sdkfz.10 z "flakiem" 1/72 ACE

Postprzez mysiek13 » poniedziałek, 9 sierpnia 2010, 11:07

Jak zwykle bardzo ciekawa scenka w Twoim wykonaniu i świetne tuszowanie błotem niedoskonałości modeli ACE :D ;o) Świetne brudzenie pojazdu na burtach oraz piekna załoga i bambetle...
Czy mógłbyś zdradzić np numer katalogowy albo pełną nazwę ( z opakowania) tej siatki Polaka której użyłeś na liście, dla mnie wyglądają rewelacyjnie, tylko mogłeś jak to stwierdzili już Koledzy delikatnie zmienić kolor liści użytych do kamuflażu wozu na bardziej "zwiędły"...

Ogólnie fantastyczna praca, gratuluję :D Michał
Avatar użytkownika
mysiek13
 
Posty: 822
Dołączył(a): wtorek, 12 sierpnia 2008, 16:23

Re: Sdkfz.10 z "flakiem" 1/72 ACE

Postprzez spiton » poniedziałek, 9 sierpnia 2010, 11:46

1. świetne roślinki (wręcz genialne), fajne błotko i w ogóle fajna odważna diorama.
2. Nie podoba mi się kompozycja. Wygląda jak smażona kaszanka z nacią podana w dobrej restauracji regionalnej (na desce)
Brakuje oddechu, pojazd za bardzo wypełnia przestrzeń. Błoto nie ma końca. Dla mnie mistrzem komponowania dioram, w dodatku w tej samej skali jest czak45 . Warto obejrzeć jego dioramki.
Niestety nie znam adresu do jego strony, ale może ktoś podlinkuje ,-)).
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Sdkfz.10 z "flakiem" 1/72 ACE

Postprzez marder4 » poniedziałek, 9 sierpnia 2010, 12:00

Dzięki za wszystkie komentarze,co do kolorystyki liści rzeczywiście można ją było zróżnicować,ale trochę bałem się o ich stan po użyciu aero.Co do kompozycji;
spiton napisał(a): w dobrej restauracji regionalnej

...Chociaż tyle dobrego.
spiton napisał(a):pojazd za bardzo wypełnia przestrzeń. Błoto nie ma końca.

Nie lubię wolnych przestrzeni,a błoto jak to w Rosji ,nie ma końca,trudno żeby nagle się urwało.Ale uwagi cenne ,popróbuję innych kompozycji.
Co do nr.siatki to 9022
Avatar użytkownika
marder4
 
Posty: 729
Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 20:06
Lokalizacja: Gdynia

Re: Sdkfz.10 z "flakiem" 1/72 ACE

Postprzez Panzer » wtorek, 17 sierpnia 2010, 10:08

Tak na przyszłość to Modell Trans robi zastępcze podwozie z żywicy do "10-tek". Całe 23 zł, a poprawa... no nie muszę mówić jaka.
Pozdrawiam, Radek
Obrazek
Avatar użytkownika
Panzer

Animal Planet
 
Posty: 2410
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 16:50
Lokalizacja: Tychy

Re: Sdkfz.10 z "flakiem" 1/72 ACE

Postprzez marder4 » wtorek, 17 sierpnia 2010, 19:37

Tylko skąd je wziąć?
Avatar użytkownika
marder4
 
Posty: 729
Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 20:06
Lokalizacja: Gdynia


Powrót do Dioramy - galeria ukończonych dioram

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości