T-62 Afganistan 1986 (1:35)

Właśnie skończyłeś dioramę, chciałbyś ją zaprezentować - poddaj ją tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Re: T-62 Afganistan 1986

Postprzez Panzer » środa, 18 sierpnia 2010, 07:16

Sebastian, proszę, zepsuj coś, ale tak solidnie - udowodnij, że jesteś człowiekiem :)
Pozdrawiam, Radek
Obrazek
Avatar użytkownika
Panzer

Animal Planet
 
Posty: 2410
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 16:50
Lokalizacja: Tychy

Reklama

modele polskich samolotów

Re: T-62 Afganistan 1986

Postprzez ewpiga » środa, 18 sierpnia 2010, 22:40

Nie sądzę, by ta diorama była najlepszą jego pracą- te najlepsze dopiero przyjdzie nam oglądać!
Mimo, że Sebastian często uwypukla swoją postawą obojętność i olewanie modelarstwa jako artystycznej twórczości. To zasadniczo, tworząc kolejne modele dioram nie może stale się wyzbywać pojęć sztuki. Bez tych pojęć, jego prace nie zaistniały w doskonałych formach kształtów, kompozycji i harmonii barw. On, wkłada do swego dzieła więcej niż tylko technikę i użyte materiały.
W pracach tego modelarza-artysty jest coś więcej. Tym czymś jest twórcza moc jego duszy, tym scala składniki i elementy w estetycznie spójną sensowną całość. To jest najważniejszy składnik dzieła, a nie sposób, czy procesy użyte do jego stworzenia…to nie jest sklejactwo, to już jest sztuka.
Teoretycznie tylko: harmonia tej dioramy stanowi o dwóch, bądź wielu elementach niedoskonałych.
I właśnie ów brak umożliwia ścisłe zespolenie całej makiety. Ponieważ gdyby jeden z nich był doskonały, pozostałe elementy w tym tworze, straciłyby rację bytu. Makieta potrzebuje do swego istnienia związku symbiozy, w którym ułomności jednej części są równoważone przez drugą-dopełniają się. Tylko od kunsztu modelarza zależało stworzenie doskonałej równowagi między tymi niedoskonałymi elementami. Dzięki tym dokonaniom, odpowiedniego wyboru i zestawieniu wszystkich elementów, kompozycja makiety jest spójna. Sebek wszystkie swoje dzieła czyni otwartymi na nieskończone możliwości. To artysta, który w swych modelach ciągle podświadomie poszukuje w swej wyobraźni elementów niedoskonałych, aby móc dzięki zdolnościom swego umysłu stworzyć doskonałą całość. W odwrotnej sytuacji znajduje się modelarz pozbawiony wyobraźni, silący się na uzyskanie harmonii przez zestawienie elementów podobnych, których istnieje ograniczona ilość, tym samym skazuje się on na powtórzenia, a odbiorcę na nudę.
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: T-62 Afganistan 1986

Postprzez dewertus » czwartek, 19 sierpnia 2010, 15:43

Model niestety wywołuje u mnie negatywne uczucie...... zazdrości :D . Warsztat malarski - chylę czoła. Kilka razy czytałem w wątku Twoje opisy dotyczące tych mikro odprysków i przebarwień i dalej nic nie rozumiem, może kiedys wreszcie mnie olśni (a przydało by się, bo w niektórych samolotach widziałem podobne i fajnie było by umieć coś takiego zrobić).
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: T-62 Afganistan 1986

Postprzez chincz » piątek, 20 sierpnia 2010, 11:15

Wybaczcie mnie ułomnemu... ale mógłby mi ktoś podać linka do warsztatu? No nijak nie mogę namierzyć :(
chincz
 
Posty: 190
Dołączył(a): środa, 21 stycznia 2009, 13:41

Re: T-62 Afganistan 1986

Postprzez :piaskov: » piątek, 20 sierpnia 2010, 11:16

Pozdrawiam
Łukasz Piaskowski
Obrazek
Avatar użytkownika
:piaskov:
 
Posty: 676
Dołączył(a): czwartek, 22 maja 2008, 19:11
Lokalizacja: Tczew

Re: T-62 Afganistan 1986

Postprzez chincz » piątek, 20 sierpnia 2010, 12:06

Dziękuję.
chincz
 
Posty: 190
Dołączył(a): środa, 21 stycznia 2009, 13:41

Re: T-62 Afganistan 1986

Postprzez piotr dmitruk » piątek, 20 sierpnia 2010, 12:19

No to widać najwyższy czas na przeniesienie wątku warsztatowego do "Dioram", co też uczyniłem.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9985
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: T-62 Afganistan 1986

Postprzez chincz » piątek, 20 sierpnia 2010, 13:55

Po prostu nigdy nie zaglądam do S-F, a w życiu by mi nie przysżło do głowy umieszczać tam takiego dzieła.
Wojna o definicje przynosi ofiary ;o)
Pozdrawiam
chincz
 
Posty: 190
Dołączył(a): środa, 21 stycznia 2009, 13:41

Re: T-62 Afganistan 1986

Postprzez rollingstones » piątek, 20 sierpnia 2010, 15:33

Paweł, Icek - bardzo dziękuję
kapral napisał(a):Seba normalnie wzruszyłem się tą dedykacją :cry:

Niepotrzebnie była szczera i prawdziwa-zaraziłeś mnie tematami o których wcześniej nie myślałem w kategoriach atrakcyjności i przyjemności dla mnie.
Panzer napisał(a):Sebastian, proszę, zepsuj coś, ale tak solidnie - udowodnij, że jesteś człowiekiem :)

Szanse są duże - Zvezda to nie jest bułka z masłem ;o)
Marcin Łukawski napisał(a):Choć figurki mogłyby mieć większy światłocień jeśli chodzi o mordki ;

Dzięki Marcin - ta maniera to mi zostanie - jakoś nigdy nie lubiłem mocnego światłocienia na twarzach figur.
ewpiga napisał(a):Nie sądzę, by ta diorama była najlepszą jego pracą- te najlepsze dopiero przyjdzie nam oglądać!

Miejmy nadzieję, miejmy nadzieję.
Temat artyzmu zostawiam na boku - piękny jest świat kiedy ludzie mogą być rożni ;o)
dewertus napisał(a):Kilka razy czytałem w wątku Twoje opisy dotyczące tych mikro odprysków i przebarwień i dalej nic nie rozumiem, może kiedys wreszcie mnie olśni

To naprawdę jest bardzo proste, popróbuj - kwestia wyczucia i dasz radę - trzymam kciuki
chincz napisał(a):Wojna o definicje przynosi ofiary ;o)

Ważne aby ofiara nie była nadaremna :lol:
piotr dmitruk napisał(a):No to widać najwyższy czas na przeniesienie wątku warsztatowego do "Dioram", co też uczyniłem.

Akeptuję :lol:
Jeszcze raz wszystkim dziękuje
Pozdrawiam Sebek
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Poprzednia strona

Powrót do Dioramy - galeria ukończonych dioram

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości