KINGTIGER Sd. Kfz. 181. 1/35 DRAGON - DIORAMA

Właśnie skończyłeś dioramę, chciałbyś ją zaprezentować - poddaj ją tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Re: KINGTIGER Sd. Kfz. 181. 1/35 DRAGON - DIORAMA

Postprzez ROMAN » piątek, 11 lutego 2011, 13:26

spiton napisał(a):Przepatrzyłem figurki pod katem uwag czaka i przyznam, że facet z granatem i pistoletem jest be. Nie dość , że nie ma instynktu samozachowawczego (czołg go zaraz rozjedzie) to jeszcze jego poza jest jakaś nieadekwatna do sytuacji.


Dobrze kombinujesz i ja też tak myślę. Myślę że właśnie o niewyrazistość emocjonalną tego gościa "mleko się wylało" na tę dioramę. Oczywiście twarzyczka gościa bez hełmu jak i kolor skóry też, bo jego rzeźba (oderwanego od rzeczywistości) nie jest zła. Natomiast poza wychodzącego z okopu też nie jest jakoś szczególnie niedoskonała aczkolwiek jak to w starych Tamkach wyrazistość ma wiele do życzenia no ale czy znalazłbym w pozach żywicznych podobne figurki ? Gdy zaczynałem tą diorke w lecie pamiętam, że myślałem o zimie bo robienie dioramy to czas. Chciałem osiągnąć coś co chciałem, myśląc latem, czyli zime w naturalnym tle i takie było przesłanie wtedy tego letniego myślenia. Statyści preferują do grubszego przemyślenia ale staram się nadrabiać niedoskonałości.

pozdrawiam
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Reklama

modele polskich samolotów
Poprzednia strona

Powrót do Dioramy - galeria ukończonych dioram

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości