"SAHARA" 1:35

Właśnie skończyłeś dioramę, chciałbyś ją zaprezentować - poddaj ją tutaj surowej krytyce Użytkowników.

"SAHARA" 1:35

Postprzez kapral » sobota, 21 maja 2011, 20:58

Witam.
Chciałeś Seba "Tropiki"? Proszę bardzo, według życzenia :) .
Zawsze marzyłem o zrobieniu modelu M3 Lee. Strasznie podoba mi się ten potworek. No, a jeżeli M3 to gdzie go najlepiej umieścić? Oczywiście w scenie z filmu "SAHARA" :!: Tej starej z H.Bogartem w roli sierż. J.Gunn`a.
Ci którzy oglądali film (a myślę, że większość - wszak to klasyk) myślę, że nie będą mieli problemów z identyfikacją sceny którą usiłowałem przedstawić. Starałem się to uczynić na tyle dokładnie na ile pozwalają realia.
I jeszcze pewna "inność". Otóż tym razem zdjęcia plenerowe stanowią większość, a zdj. studyjne tylko uzupełnienie.
Serdecznie dziękuję Kamilowi za poratowanie w potrzebie, oraz Grzesiowi i Marcinowi z "ZU-H J.Kiszczak" w Oświęcimiu za udostępnienie "pustyni".
A tak wygląda moja "SAHARA" :
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I "studyjne" uzupełnienie:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trochę tego jest, więc jedno więcej nie zaszkodzi ;o)

Obrazek

Miłego oglądania :)

Byłbym zapomniał, pojazd to Academy, figurki Verlinden i Alpine.
Ufff :)
kapral
 

Reklama

modele polskich samolotów

Re: "SAHARA" 1:35

Postprzez ROMAN » poniedziałek, 23 maja 2011, 13:38

W życiu bym nie pomyślał że brzydal M3 Lee się komuś poza mną podoba. Rzadko prezentowany czołg. Zdjęcia plenerowe bardzo fajne. Studyjne dużo mniej może przez tło. O figurkach się nie wypowiem bo ich malarzem nie jestem ale myślę że raczej je powinieneś przedstawiać z dalszej perspektywy. Całość bardzo fajnie na fotkach plenerowych przedstawiona.


ps. To co mi się spodobało w odwzorowaniu to fala piasku na pustyni. Natomiast to co nie, to cyrklem wycięty wybuch bez jakiś zaznaczeń zgrubień piasku lub kamyków w obszarze powybuchowym i ta dziwnie biegnąca postać odosobniona ze sielankowej akcji.

pozdrawiam i gratuluje fajnej piaszczystej dioramy i jej prezentacji.
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: "SAHARA" 1:35

Postprzez spiton » poniedziałek, 23 maja 2011, 14:23

Fala piasku jest super. A jeśli nawet nie jest idealna, to zaimponowałeś mi, że zwróciłeś na taką rzecz uwagę.
Ale piaskownicy to Ci się już "sfalować" nie chciało.
Lee to jeden z moich ulubionych czołgów. Niestety najfajniej wygląda w odlewanym pancerzu, a takiej wersji chyba nikt nie robi .
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: "SAHARA" 1:35

Postprzez Jaho63 » poniedziałek, 23 maja 2011, 14:48

Podoba się, plener dużo daje. Również figurki, choć z bliska te jasne cieniowania mundurów nie wyszły chyba jak chciałeś? A szczególnie swetra! ;o)
A ciężarówka (Chevrolet?, nie znam się) nie powinna być przechylona na stronę spalonej opony?
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: "SAHARA" 1:35

Postprzez spiton » poniedziałek, 23 maja 2011, 15:10

Nie pasuje mi tylko ten skradający się gość. Wszyscy wyluzowani, a ten jeden jakiś spięty taki ,-)).
Trochę niszczy spójność scenki.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: "SAHARA" 1:35

Postprzez ROMAN » poniedziałek, 23 maja 2011, 15:18

Bo tak jak patrze po układzie scenografii to ten biegnący to zamachowiec jakiś. Powinieneś go ustawić w jakiejś innej sekwencji zdala od oficera.
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: "SAHARA" 1:35

Postprzez kapral » poniedziałek, 23 maja 2011, 18:50

Cieszę się, że jest jakaś reakcja z Waszej strony. Bo już myślałem, że forum na urlopie ;o) .
Tak więc po kolei panowie.
ROMAN, może będzie kiedyś okazja to zobaczysz na "żywca", że lej nie jest bynajmniej "od cyrkla". Ma zarys owalu, wierz mi na słowo. Natomiast nie bardzo rozumiem co znaczy "obszar powybuchowy"? Podniosłem krawędź leja w stosunku do terenu i wydawało mi się, że tyle wystarczy.
Odnośnie biegnącej postaci, bo o tym wszyscy napomknęliście, albo sprawdźcie, albo wierzcie na słowo. Angol na widok papierosów w ręce sierż. Gunn`a przygalopował w "krótkich abcugach" (jak mawiał Wiech :) ). Może jego poza nie jest dokładnie oddana, ale ... .
spiton, litości :( sfalować tyle piachu ??? Toż z poprawkami dniówkę by mi to zajęło :) Jaho63, istotnie to Chevrolet. Zdj. nr 1 i 2 pokazują, że pojazd jest lekko pochylony na prawą stronę, resztę "puścił" resor i wypalony amortyzator. Zauważ, że on jest "nadpalony" tylko z jednej strony, więc bardziej raczej nie powinien się pochylić.
Zauważ, że starałem się zdeformować dach, drzwi i błotnik, czyli płaskie elementy, coby nie popełnić błędu pewnego modelarza z "lepszym" nazwiskiem, którego pojazd totalnie spalony miał wszystko prościuteńkie łącznie z dachem.
Odnośnie cieniowania figurek pozwolę się nie zgodzić. Jestem z niego zadowolony, nawet bardzo. Tylko powiedzcie mi kto oprócz mnie daje takie zbliżenia figurek na dioramach?
Zresztą to co zawsze mówię, zdjęcia są tylko zdjęciami. Rzeczywistość wszystko weryfikuje.
Cieszę się, że pomysł i wykonanie "w zasadzie" się podoba ;o)
kapral
 

Re: "SAHARA" 1:35

Postprzez ROMAN » poniedziałek, 23 maja 2011, 19:15

kapral napisał(a): Natomiast nie bardzo rozumiem co znaczy "obszar powybuchowy"?

No kurcze, z Twojego avatarka wynika coś innego. Należysz do formacji lub grupy rekonstrukcyjnej. Kup sobie zwykłą petardę włuż ją pod piasek i odpal, zrób zdjęcie powybuchowe i pokaż nam je. Jak nie masz możliwości ja to zrobię na swoim poligonie. Zobaczysz jak się układa pył powybuchowy. Tyle że ja się nie czepiam bo poza lejem jest on fajnie przyczerniony tam gdzie od wybuchu powinien być. Inna sprawa czy to mina czy pocisk, Ale to już inne dywagacje nie związane zasadniczo z Twoją świetną dioramką.
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: "SAHARA" 1:35

Postprzez uki761 » poniedziałek, 23 maja 2011, 19:15

kapral napisał(a): Tylko powiedzcie mi kto oprócz mnie daje takie zbliżenia figurek na dioramach? ;o)

Np. ja, np. Rollingstones i pewnie jeszcze ktoś by się znalazł ;o)
Kapralu - fajna praca i fajne plenerowe foty. Bardzo podoba mi się czarno białe zdjęcie - ma klimat.
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
uki761
 
Posty: 1280
Dołączył(a): piątek, 28 maja 2010, 19:07
Lokalizacja: poznań

Re: "SAHARA" 1:35

Postprzez kapral » poniedziałek, 23 maja 2011, 20:10

uki761 napisał(a):
kapral napisał(a): Tylko powiedzcie mi kto oprócz mnie daje takie zbliżenia figurek na dioramach? ;o)

Np. ja, np. Rollingstones i pewnie jeszcze ktoś by się znalazł ;o)
Kapralu - fajna praca i fajne plenerowe foty. Bardzo podoba mi się czarno białe zdjęcie - ma klimat.

Dzięki uki. Sorki, źle sformułowałem tamto zdanie. Ty i Seba oczywiście i jeszcze ktoś się znajdzie. Ale i tak jest nas niewielu, nieprawdaż? ;o)
Pozdrawiam :)
ROMAN kiedy to było :( . Pamięć już nie ta ;o) . Dla ścisłości to oddział medyczny został zaatakowany przez Stukasy.
kapral
 

Re: "SAHARA" 1:35

Postprzez Anioł » niedziela, 29 maja 2011, 20:02

Podzielam opinie kolegów.
Fajny pojazd, świetnie ukształtowane fałdy piachu.
Figurki też są ok, ale ten biegnący, skulony jakby uciekał spod ostrzału Anglik, przy wyluzowanych pozach pozostałych dodany jest moim zdaniem niepotrzebnie.
Pozdrawiam
Tomek A.
Avatar użytkownika
Anioł
 
Posty: 458
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 18:54
Lokalizacja: POZnan*


Powrót do Dioramy - galeria ukończonych dioram

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości