TARAWA 1:35

Właśnie skończyłeś dioramę, chciałbyś ją zaprezentować - poddaj ją tutaj surowej krytyce Użytkowników.

TARAWA 1:35

Postprzez micmal » poniedziałek, 9 maja 2011, 13:07

Witam wszystkich serdecznie. Pragnę Wam przedstawić moją pierwszą dioramę. Wątek warsztatowy viewtopic.php?f=28&t=14922 . Mam świadomość braków i niedociągnięć... ale wreszcie zdecydowałem się coś pokazać, a co najważniejsze zrobić do końca (wg. mnie oczywiście do końca ;o) ). Zapraszam do oglądania i komentowania.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Michał M.
Obrazek
Avatar użytkownika
micmal
 
Posty: 701
Dołączył(a): wtorek, 7 grudnia 2010, 13:31

Reklama

modele polskich samolotów

Re: TARAWA 1:35

Postprzez piotr dmitruk » poniedziałek, 9 maja 2011, 13:43

Co zwróciło moją uwagę, to zbytnia regularność w śmieceniu. Tam gdzie pozostaje wolne miejsce między dwoma większymi śmieciami, tam dokładnie na środku pojawia się liść. I zamiast bałaganu tworzy się układanka.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9985
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: TARAWA 1:35

Postprzez micmal » poniedziałek, 9 maja 2011, 13:53

Witaj ! Uwaga jak najbardziej celna, ale problem jak dla mnie trudny do rozwiążania. Otóż masz rację odnośnie układanki. Problem polega na tym, że na obecnym etapie nie wiem czym posmarować dioramkę, tak aby poprzyklejać różne "śmieci" nie niszcząc tego, co już jest. Jeżeli macie jakieś sugestie to chętnie posłucham.
Pozdrawiam Michał M.
Obrazek
Avatar użytkownika
micmal
 
Posty: 701
Dołączył(a): wtorek, 7 grudnia 2010, 13:31

Re: TARAWA 1:35

Postprzez :piaskov: » poniedziałek, 9 maja 2011, 14:14

Spróbuj użyć gruntu do ścian.

Poza tym, to bardzo ładna scenka.
Pozdrawiam
Łukasz Piaskowski
Obrazek
Avatar użytkownika
:piaskov:
 
Posty: 676
Dołączył(a): czwartek, 22 maja 2008, 19:11
Lokalizacja: Tczew

Re: TARAWA 1:35

Postprzez micmal » poniedziałek, 9 maja 2011, 22:15

Wielkie dzięki piaskov. Tak się właśnie zastanawiałem nad Unigruntem, ale nie wiem czy jak wysmaruję dioramę tym specyfikiem, to pigmenty nie "wyparują" i co się stanie z podłożem. Czy na przykład ten środek po wyschnięciu staje się przeźroczysty, matowy?
Pozdrawiam Michał M.
Obrazek
Avatar użytkownika
micmal
 
Posty: 701
Dołączył(a): wtorek, 7 grudnia 2010, 13:31

Re: TARAWA 1:35

Postprzez rollingstones » czwartek, 9 czerwca 2011, 19:49

Ja nie ruszał bym tu już nic. To pierwsza praca i ona musi zostać dla autora aby za jakiś czas się z niej śmiał sam. ;o)
Ja tak mam. Nie mam uwag bo jak na pierwszą dioramę to naprawdę jest ok. następny warsztat z Shermanem pociągniemy wspólnie. Fajnie bo jest już nas trzech w temacie PTO
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: TARAWA 1:35

Postprzez micmal » piątek, 10 czerwca 2011, 00:25

Bardzo dziękuję za opinię i z największą przyjemnością poproszę o poprowadzenie przy Pacyficznym projekcie. Jutro będę skanował coś dla ukiego, więc porobię zdjęcia tego co mam i tego co planuję.
Pozdrawiam Michał M.
Obrazek
Avatar użytkownika
micmal
 
Posty: 701
Dołączył(a): wtorek, 7 grudnia 2010, 13:31


Powrót do Dioramy - galeria ukończonych dioram

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości